Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Евентуален проблем с DQ200 7DSG


mordo

Recommended Posts

   Здравейте,

   За съжаление може да е окаже, че при пробег около 8,000 км. прословутата DQ200 7DSG започва да показва признаци на проблеми. При превключване на скоростите (2-3-4) на студен автомобил се усеща вибрация. Понякога до 2000 об./минута скоростната кутия не превключва между 2-а и 3-та скорост. Случва се при превключване от 1-ва на 2-ра да се усети едно "ритане".

Стилът на шофиране, когато е студена е със съвсем нежно подавне на газта. Въобще, май изтеглих късата клечка....

   Моля колегите с Шкоди, които са със 7DSG да споделят мнение.

   Поздрави.

   p.s. А уж от VAG разпространиха прес-съобщение, че от 01.01.2014 г. DQ200 е с променен мехатроник и нови феродови дискове.... :wacko_1:

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • mordo

    20

  • Илко Такев

    13

  • Izolini

    7

  • fhman

    6

Най-много писали в темата

Мордо, аз вече съм на 11000 км и засега скоростната кутия си работи както от самото начало. Но щом мислиш, че имаш някакъв проблем, закарай я в Еуратек, те да му мислят. Нали затова е с 5 години гаранция.

 

P.S. Опитай как превключва в ръчен режим - има ли ги тези вибрации или не.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мордо, аз вече съм на 11000 км и засега скоростната кутия си работи както от самото начало. Но щом мислиш, че имаш някакъв проблем, закарай я в Еуратек, те да му мислят. Нали затова е с 5 години гаранция.

 

P.S. Опитай как превключва в ръчен режим - има ли ги тези вибрации или не.

 

   В ръчен ги няма вибрациите. Ще покарам още малко пък да видим.

Покарай я малко в режим "S"!

LZMAS,кво ще рече?

   Ще пробвам и на спортен режим, но трябва да е извън града. LZMAS е радиолюбителският ми префикс, нещо като позивна. LZ обозначава България, MAS са индивидуализиращите инициали. Но от години не съм ползвал радиостанция....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам кво значи,но си пропуснал цифрата,вероятно единица!

Спорта може и градско да го пробваш!

Редактирано от VALDO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам кво значи,но си пропуснал цифрата,вероятно единица!

Спорта може и градско да го пробваш!

   Да, наистина, забравил съм единицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 15000км няма проблем.

   На студен автомобил няма вибрации при превключване на скоростите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мордо, виж една руска публикация по въпроса. Тя е на фирма, която предлага препрограмиране на софтуера за управление на скоростната кутия:

 

Семиступенчатая АКПП DQ 200 имеет определённые компромиссные решения в области программы управления. Она слишком рано переключает передачи, практически не использует 1-ую передачу. Основной акцент в таком алгоритме продиктован желанием производителя добиться максимальной экономичности. Но, в реальности данная концепция создаёт дискомфорт при повседневной эксплуатации. Заводской алгоритм управления вызывает вибрацию при переключении с 1-ой на 2-ую передачи, медленную реакцию на педаль акселератора на низких оборотах, что лишь способствует излишней нагрузке на детали трансмиссии и КПП, такие как двухмассовый маховики и комплекты сцеплений DSG.

Многие владельцы автомобилей стараются не использовать режим “S” т.к. он «держит» передачу слишком долгое время, неудобен для повседневной езды, в нём двигатель потребляет существенно больше топлива. В то время как режим “D” кажется слишком «ленивым». Наша программа решает эти проблемы.

В режиме “D” мы даём вам более комфортную АКПП, а в режиме “S” более приспособленную к реальной жизни. Например, когда вы едите в режиме “D” на машине с двигателем 1.4TSI, переключение на 7-ую передачу происходит на 58км/ч, мы сдвинули этот порог до 78км/ч. Это означает, что машина больше не будет переключаться и двигаться на оборотах менее 1150 Об/мин. Двигатель будет работать примерно на 1400 Об/мин, что практически не скажется на топливной экономичности, но в то же время позволит машине быстрее реагировать на педаль газа и быстрее прогреваться в холодную погоду (актуально для 1.2 TSI и 1.4 TSI).

Реактивация 1-ой передачи. Обычно 7DSG очень редко использует 1-ую передачу, только для старта с места. Повышенная нагрузка при низких оборотах 2-ой передачи создаёт условия для ускоренного износа сцеплений и масляного голодания двигателя на малых оборотах коленвала. Когда автомобиль едет со скоростью менее 17 Км/ч на второй передаче, обороты падают слишком низко и двигатель попадает в турбояму, что выливается в замедленную реакцию на педаль акселератора. Теперь DSG будет удерживать первую передачу до 17 Км/ч.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Благодаря, Илко. Кажи ми, можеш ли да опиташ на студен двигател, с лека газ, усещаш ли вибрации?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка сутрин тръгвам на студен двигател, а и след работа също. Засега не съм усетил, но ще обърна особено внимание.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите (fhman), недей се вкарва във филми, нищо ѝ няма на колата. Това да не са яйца, чак пък толкова лесно да се чупят :). Иначе лечението на такива проблеми е включване на ръчен режим и натискаш до ограничител - да ѝ се наместят съединителите :) :) :).

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така....на ръчно превключване на скоростите също се усещат вибрации. Тази вечер, попаднах в задръстване и при махнат крак от педала на газта колата върви, но на няколко пъти придърпа....Ще следя и другата седмица може би ще се наложи да посетя официалния сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си спокоен участък и си направи следния експеримент - вдигни до седма и остави колата по инерция да загуби скорост, сменяйки си сама предавките на долу. Следи внимателно имаш ли вибрации при превключването на по-ниска предавка. Усеща се едно хъхрене, все едно на кола с ръчни скорости се опитваш да вкараш предавка, обаче без да си натиснал съединителя достатъчно. В началото го има само на D, после се появява на S, на края и на ръчно превключване почва да се шашка

 

Дано при теб не се усещат такива работи, че иначе  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мордо, днес обърнах по-специално внимание, след като ти ми каза, но не установявам нищо по-различно от плавната работа на кутията досега. Според мен, щом го имаш това придърпване и при отпуснат педал на газта, отиди в сервиза. Нека те си кажат мнението. И един съвет от мен - вози ги ти в колата, при твоя стил на каране, а не ги оставяй те да я тестват, за да не ти кажат "Проверихме, нищо ненормално не открихме, всичко ѝ е наред".

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Да го е...а. Нямам и 8000 км. :( При низходяща смяна не се чуват хъркания. Дано не е от скоростите. При положение в покой, когато превключа на "Р" понякога отново има вибрации. Когато превключа от "Р" на "R" и обратно пак на "Р" вибрациите изчезват. Абе, ще си покаже. Няма сега да не спя от притеснения. Ако има нужда - ще се ремонтира, ако не може да се отремонтира - ще ми дадат нова кола, примерно....Ауди А8....за извинение. B):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Да го е...а. Нямам и 8000 км. :( При низходяща смяна не се чуват хъркания. Дано не е от скоростите. При положение в покой, когато превключа на "Р" понякога отново има вибрации. Когато превключа от "Р" на "R" и обратно пак на "Р" вибрациите изчезват. Абе, ще си покаже. Няма сега да не спя от притеснения. Ако има нужда - ще се ремонтира, ако не може да се отремонтира - ще ми дадат нова кола, примерно....Ауди А8....за извинение. B):lol:

Е, аз бях на 11000, но май (и дано) при теб проблема е друг, че нова кутия със съединители и мехатроник си е ходене по мъките. Както ти е написал и Илко - Еуратек да му мислят, ти си имаш 5 години гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   На студен автомобил няма вибрации при превключване на скоростите?

Ами няма. Отвън 8 градуса, в гаража 10. Запалих и тръгнах веднага без да загрява колата. Без газ, с малко газ и с много газ пробвах потегляне - нищо не се усеща. Пообиколих града. На светофарите специално си заострях вниманието, но нищо.

 

Мите (fhman), недей се вкарва във филми, нищо ѝ няма на колата. Това да не са яйца, чак пък толкова лесно да се чупят :). Иначе лечението на такива проблеми е включване на ръчен режим и натискаш до ограничител - да ѝ се наместят съединителите :) .

:D  Ами не се филмирам. Понеже тъкмо тръгвах на пазарлък и писах,че отивам да проверя. Ще е кофти ако се прецака, ама ко да праиш. За това е гаранцията все пак.

Илко, руснака нещо пише глупости. Пише, че кутията включва 7-ма при 58км/ч, а те го правели да включва при 78км/ч. Мойта сега си включва на 7-ма при около 80км/ч. Не вярвам да са я барали руснаци :)  А може и да не съм разбрал добре. Руския не ми е перфектен.

Дано mordo е заредил кофти нафта и за това да му придърпва и кутията да е ок. Ако е възможно де, защото нищо не разбирам от двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за 58 км/ч и на мен ми се стори съмнително. На мен също преди 80 км/ч не ми е включвала седма. Но това за първата скорост си е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Аз също се надявам проблемът да е от кофти нафта. Изключително зареждам от "Еко" (единствено преди две седмици заредих на "Лукойл"), като от близо месец насам изисквам издаването на фактури при зареждане. Но лошото гориво може да обясни придърпването и рязката промяна на оборотите (в малък диапазон над 1000 об./минута и под тази стойност). Кофти нафтата не може да е причина за вибрациите при превключване на предавките. От друга страна, тези вибрации се наблюдават и при ръчнен режим, така че има вероятност да не са предизвикани от скоростната кутия, а нещо свързано с двигателя или диференциала..... Това не е първата ми дизелова кола, а по принцип при дизелите си има вибрации, не е както при бензина. Но принципно не е нормално да е в такива граници. Може да се окаже, че става въпрос за един недозавит болт, знае ли човек....

   Вече се чудя кой вариант е по-удачен - да си джигит или да си грижовен стопанин. :)

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mordo , виж какво открих в мрежата (може да си го чел вече) ЦЪК ... може да минеш със смяна на масло .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, още от 2012 г. всички DSG скоростни кутии на нови автомобили се зареждат с минерално масло.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.