Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем задна чистачка О1 комби


Y K

Recommended Posts

Здравейте, Колеги!

 

Нов съм в този форум.

 

Искам да Ви попитам, как да отстраня проблема с не доброто почистване на средната горна част на задното стъкло? :eusa_think:

Перото на чистачката е с дължина 33,5 см. Пробвах смяна на пластмасовият адаптер между чистачката и рамото с друг вид, но няма промяна. :(

Ако има значение, преди е правен ремонт на клеясал механизъм на рамото.

Имам и снимка, но не успях да намеря начин за нейното прикачване тук.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се! :)

 

П.п. Моля, ако темата не е в правилният раздел, да бъде преместена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем и ще ми е интересно да чуя някакво решение. Смених цялата чистачка и нямаше никаква промяна. Предполагам, че проблема е в пружината на рамото за чистачката и не я притиска достатъчно силно към прозореца. И предишната ми кола имаше същия проблем и никога не го оправих, така че досега не съм имал кола, на която да и чисти хубаво задната чистачка.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е от силата на притискане е нормално към върха на перото да е по-слаб натиска към стъклото и съответно в тази зона да не чсити добре, да. А няма ли начин да се донатегне пружината, или да се смени заедно с цялото рамо на чистачката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблемa ви е в перото и по точно неоригинaлното тaковa. Вземете си оригинaлно от ЕТ (15лв), което си имa прaвилнaтa извивкa и си мисля че ще си решите проблемa ;)

 

Влaди нa теб дори могa дa ти демонстрирaм, кaто си сложa моето перо нa твоятa колa и ще се убедиш в думите ми. Дрaсни едно Л.С., дa се рaзберем нещо зa Неделя ;)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори!

Колега sharpshooter_ , след оглеждане на перото и аз достигнах до извода, че вътрешният край опира в рамото и не позволява по-плътно притискане към стъклото.

Би ли пояснил какво е ЕТ?

 

Хубава вечер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еурaтек - официaлния предстaвител нa Шкодa зa Бългaрия - http://www.skoda-auto.bg/

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги на моето комби  чистачката не чисти в средата там където  се хваща за рамото по целия ход на чистачката  сменях чистачката  после върнах старата смених и само перото, Мисля си да нее от самото стъкло че е сменяно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мился, че колегата sharpshooter_ е прав и за твоя случай. Не виждам как сменено стъкло може да е причината за този "ефект". Ако е то - новото стъкло би трябвало да е с различна извивка (което ми звучи невероятно). Още повече, че пишеш, че при теб чистачката не чисти по средата - точно където се предполага, че има най-голям натиск (с други думи - трябва да чисти най-добре). ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето комби така и не успях да намеря чистачка, която да чисти добре. Обикновенно не чисти в горния край на стъклото. Сменил съм поне пет и не бива. Сега съм с някаква тип банан, но точно във вертикална позиция не прилепва по цялата си площ. И така си карам. Оригинална няма от къде да купя където живея, затова карам с алтернативна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази от Еуратек има ли мркировка на корпуса Шкода или е SWF примерно? Питам защото свалих от колата една ужасно чистеща SWF, но чистеше и в тази проблемна зона. Сега съм с Champion, но нещата не са както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те с това  извито стъкло как да чисти(при голфа е по изправено  преимерно) ама пък дизайн кво да се прави ,аз затова върнах тази която беше на колата смених и перото но пък в средата не ми чисти. но не ми остава време да се занимавам специално с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Не е точно по темата,но не намирам такава подходяща.

Как се регулират дюзите,които пръскат течността за измиване на предното стъкло?

Дюзите пръскат ветрилообразно,ако има значение.

Като е на място и пръскам е добре,но в движение не ми харесва,пръска доста ниско на стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо да ги изчистиш.

... Като е на място и пръскам е добре,но в движение не ми харесва,пръска доста ниско на стъклото...

Според описанието ти прилича като да не пръскат с достатъчно налягане. Освен ако наблюденията ти не са при движение с над 100 km/h - тогава е нормално да пада струята.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо да ги изчистиш.

Според описанието ти прилича като да не пръскат с достатъчно налягане. Освен ако наблюденията ти не са при движение с над 100 km/h - тогава е нормално да пада струята.

 

Поздрави

На място като пръскам покрива равномерно цялото стъкло,като съм в движение не ми харесва.За това питам има ли начин за корекция на височината.

Поне при мен случаите,когато ползвам стъклоумивателното устройство е точно в движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако все пак проблема е в силата на струята - ако коригираш по височина за да ти е ОК докато си в движение какво ще се случва когато пръскаш докато не си в движение?  :eusa_think:

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колеги здрвейте!

Карм рапид спейсбек и задната чистачка не чисти точно където натиска рамото(рамото натиска перото в средата) колата е на 3месеца и би следвло да е original.... Идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с не чистенето на горната час на задното стъкло го реших (случайно) с чистачка бош от емкомплект 33 магазин "Дружба 2 - 2" (просто този магазин ми беше под рака).

Моята беше за смяна и попитах дали могат да ми предложат вариант който да чисти цялото стъкло без да пропуска. Продавача попита каква е колата и след това ми предложи бош-а. Монтирахме я и тя прилепна плътно по стъклото. От тогава, мисля повече от година, чисти без да пропуска. По спомени цената беше ~15 лева.

Моят извод е: каквато и марка чистачка да вземете, важното е да прилепва плътно по стъклото.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя проблем се реши(нечистенето в средата)   с правилния размер чистачки  35см  марка някаква измислена китаиска  R.B.W 3лв за 2те чисти си идеално според мен  в горната час не изчиства  около 2 см но мисле че е неормално  и   незначително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.