Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как и с кого да се справим - скъсана шофьорска седалка на Октавия


sauber

Recommended Posts

Привет на всички!

По принцип не пиша във форума, защото за хубаво или за лошо, когато съм има проблем не съм успял да намеря решението му тук. Ето защо обаче пиша сега. Смятам, че би била прекрасно ако всеки с два клика в интернет би могъл да получи отговор на въпроса си, особено когато е от малко по-специфично естество.

Нямам идея дали темата е точно за тук, защото е едновременно за похвала към майстор, а и носи духа на "how to" малко, но:

 

Седалката на Октавията ми се беше протрила, а в следствие на това и скъсала. Доста време не й обръщах внимание. По принцип съм педантичен и си отстранявам проблемите по колите моментално, но може би защото седях върху проблема и не ми се набиваше в очите го неглижирах известно време. И така докато от седалката не започнаха да се показват черва =)

20141217_094708.jpg

По принцип вече избягвам да чета в интернет неща от сорта " при кой да отида ". Всеки си е башка луд и има собствено мнение по въпроса. Аз държа, когато ползвам нечия услуга, тя да се случва качествено и бързо, не ме интересува толкова цената. Горчивия опит ме е научил, че евтиното излиза скъпо. Някак си попаднах на препоръка за автотапицера Юлиан Димитров. Отидох при него и:

1. Човека ми обясни, че няма проблем да направи колата, но трябва да си закупя сам плат. Насочи ме къде да го направя. Това е практика, тъй като най-добрия вариант е да се отиде с автомобила на място и да се избере същия/максимално близък до истината плат. Мястото е това : http://www.business.bg/f-5533/auto-tekstil-ood.html. Там една доста любезна женица ме помоли да й сваля подглавника от седалката, след което заедно с него се впусна по едни складове да търси плат който да ми свърши работа. Не винаги можете да намерите плат който да е точно като вашия, но когато го избирате така, че да е максимално близо до истината, отбележете си това, че рано или късно ще се захаби. Тоест трябва да го напаснете така, че когато се захаби да подхожда на тапицерията.

2. Заедно с плата се връщате при Юлиан, оставяте автомобила си и не го мислите повече.

3. Получавате този ефект срещу 50 лв. и 3 часа време:

20141217_142320.jpg

За този ремонт е необходим около 0.5 метра плат, но това ще ви го каже й самият Юлиан след като си направи оглед.

Седалката е направена наистина добре! То си личи. Знаете, когато нещо е наистина качествено си личи...Освен това, хората ми бяха сменили плата и на десния борд на седалката. Просто за да изглежда по симетрично и добре.

 

Пускам и контактите на самият Юлиан Димитров от визитка му:

Юлиан Димитров

жк. Гоце Делчев

ул. Твърдишки проход No. 47

тел: 0887 631 880

Пада се точно срещу Социални Грижи.

 

Поздрави и весели празници на всички!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, полвинчата работа- защо е сменил само левите бордове, а не ти е подменил изцяло сивия плат и на десните бордове и страничните парчета на долната и горната част- нямало е да му коства много повече труд, така и така е бил разхвърлял седалката?

Честно казано, не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото чета и виждам, на колегата са му сменени двата "борда" на горната част, а за долната, може просто да не е поръчал, да ги сменят... Изпълнителят, в този случай, е коректен, половинчата е поръчката, а не изпълнението и... Добре е станало, но долната част от седалката, наистина не кореспондира с горната част, като визия и краен резултат. Иначе, изглежда качествено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето,почти всеки що годе читав тапицер би се справил с това.

В Горубляне има дузина такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Юлиян научих точно от Ауди-форума:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=142850

Ходил съм до ателието му със същия проблем като на колегата sauber, но още не мога да намеря време да оставя колата при него, за да свърши работа.

Последно имах уговорка с него за тази седмица, но пак не отидох.

Когато ходих при него, той веднага намери нужното парче плат и не ми е казвал да ходя да си купувам сам плата.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, само да кажа, че колегата Боре е прав. Моето задание беше дори само за левия борд. Просто исках да спра разпада на седалката.

Ако говорим да е симетрично и тотално красиво, то значи, че трябва да сменя долните бордове на шофьорската седалка, както и 4те борда на пасажерската. И тогава какво? Щяха пък задните седалки да изглеждат тъпо. Истината е, че когато няма точно, абсолютно същия плат, няма как да стане перфектно. Същото ми беше и казано, но като караш кола на 17 години, избора е или да го направиш максимално възможно добре или да я претапицираш цялата (което не е за 50-100 лв. работа). Също така, Юлиан е МАЙСТОР, но не с поведение на МАЙСТОР. Момчето ми каза какво да направя, каза колко пари ще струва и как ще стане, каза ми за колко време ще стане и не ме излъга за нищо. На мен ми е писнало от майстори които казват неща от сорта на "Ми ша я опрайм, ама сега не мога" , "Ми остави я да видим кво ше стане". Човек получава това за което си плаща. Ако съм готов да си платя, може да му я оставя и да я намеря със салон на VRS 2014, ама... =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

За 100- цата ми на времето купих 6 седалки, от които събрахме оригинален здрав плат за реставрация на салона. Спазихме всички шарки на плата.

В крайна сметка изглеждаше така :heat:

 

292034_10150262421408616_4140656_n.jpg?o

295111_10150262420903616_4870174_n.jpg?o72504_447883678615_6283552_n.jpg?oh=d75f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късно видях темата, иначе плата от старата ми тапицерия ей така си седин в един плик на вилата. Щях да ти дам точното парче от оригиналната тапицерия, защото аз претапицирх целия салон с кожа и стария ми стои разглобен  на парчета. Иначе за работа.... какво да ти кажа аз накроих и уших целия салон плюс вратите за около 3 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Ivo_Dinkov - Много изпънато Ауди! =)

 

Късно видях темата, иначе плата от старата ми тапицерия ей така си седин в един плик на вилата. Щях да ти дам точното парче от оригиналната тапицерия, защото аз претапицирх целия салон с кожа и стария ми стои разглобен  на парчета. Иначе за работа.... какво да ти кажа аз накроих и уших целия салон плюс вратите за около 3 дни.

Колега, благодаря за готовността! Ще те имам предвид ако колата остане достатъчно дълго в мен, че да разпоря още нещо. Иначе "направи си сам" е ОК концепция, но не и за хора като мен. Нито имам око за това, нито пък знание и сръчност (за съжаление). В общи линии, ако се опитам да го направя сам, вероятно ще изглежда така:

Automobiles573.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Мога да препоръчам Вилнер. Ползвал съм им услугите веднъж и съм много доволен. Но взимат малко по-скъпо.

http://www.vilner.eu/bg 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.