Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема относно фолирането на автомобил


Recommended Posts

На 22.09.2019 г. at 1:32, shibumi написа:

Привет на  всички , не  зная  дали  имате  същата  ситуация, но  на мен ми с е струва , че  предното  стълко с течение на  времето натрупва  доста  драскотини , които дразнят особено много когато  слънцето свети  срещу теб.  Имам следното питане - дали има  такава практика  да се  слага  фолио на предното стъкло ??? 

Разбира  се не се търси ефекта  на  затъмняване, а по-скоро да "изравни"  фона , ако мога така да се  изразя.

Предполагам смяна на  стълклото е  възможен  вариант, но  се  чудех  дали има и други възможности

Също така ако  стъклата на  задните  врати и багажника имат  фабрично  тониране, какви са мненията за  допълнително  затъмняване ?

Според мен фабричното е  доста  "светло"

Колата е  Фабия  1  хетчбек

 

Стенли е отговорил, ама да ти оставя мойте 2 стинки по въпроса...

 

Предното, а и всички стъкла подлежат на полиране. Ако щетите не са твърде силни и дълбоки, стъклата си стават като чисто нови. С времето няма как да избегнеш тия ефекти, за които говориш. Това са камъчета, прах и стържене от чистачките. При страничните може да се добави и неправилното подсушаване след автомивка, както и заседнало камъче в уплатнението, което при сваляне/вдигане на стъклото оставя следа/и.

Ако с фолиото идеята ти е да постигнеш някакъв оптически ефект различен от затъмняване - не, няма как да стане. Освен това имай предвид, че фолиата не са идеално кристални като стъклата. Това, че на страничните стъкла не е проблем, не значи, че като го гледаш през предното няма да забелязваш имперфекции, които понякога на фарове са доста кофти (без значение от цвета на фолиото).

Тонирането както знаеш само по себе си е боядисване на стъклото (грубо казано). Можеш да го ДО тонираш в по-тъмен вариант, както можеш и да поставиш фолио върху него. В общи линии тонирането не ти е проблем за допълнително затъмняване. Като цяло фабричните тонировки не са от най-тъмните, да не кажа, че повечето са жив ташак (поне според мен).

Моето мнение е, че не трябва да се прекалява с процентите. Според мен когато се прекали, стъклата започват да изглеждат като някаква пластмасова кора и седят някак "евтино". Но това си е мое мнение.

Единственият съвет, който мога да ти дам при избора на фолио е следният:

Отиваш, гледаш, налагаш го (или който ще го слага) по възможност на силно слънце. И ако ти се стори, че точно това е твоят идеал за тъмно, сложи една идея по-тъмно от това, което си налагал. Първо фолиото лекичко избледнява след време (включително и най-качественото) и второ, като се сложи на стъклото се получава малко по-прозрачно от колкото само като се налага.

 

Туй то :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на  всички  за  отговорите и насоките  !!!  :)

С  риск да  прекалявам,  ще помоля за насоки  къде бихте препоръчали да  се полира  стъклото ???

Виждал съм  доста  обяви и реклами за полиране на  фарове, но не  съм сигурен дали същите хора с е занимават и със  стъкла ?

 

Предварително благодаря !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една фирма Визио, за които съм чувал добри отзиви. Има и един човек, от който както аз, така и няколко други човека са доволни. Близо е до Мазда на летището. Ама бога ми как се казваше... Може би негова визитка ми се мота в офиса. Ще видя днес и ако я открия ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sauber написа:

Имаше една фирма Визио, за които съм чувал добри отзиви. Има и един човек, от който както аз, така и няколко други човека са доволни. Близо е до Мазда на летището. Ама бога ми как се казваше... Може би негова визитка ми се мота в офиса. Ще видя днес и ако я открия ще пиша.

Сърдечно благодаря  !!!

 

Намерих ги  - тов акоето  казаха като цена  з а  Фабия  е  около 60 лв, споделям го  ако някой друг се  интересува  да има  ориентир :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, sauber написа:

 

Стенли е отговорил, ама да ти оставя мойте 2 стинки по въпроса...

 

Предното, а и всички стъкла подлежат на полиране. Ако щетите не са твърде силни и дълбоки, стъклата си стават като чисто нови. С времето няма как да избегнеш тия ефекти, за които говориш. Това са камъчета, прах и стържене от чистачките. При страничните може да се добави и неправилното подсушаване след автомивка, както и заседнало камъче в уплатнението, което при сваляне/вдигане на стъклото оставя следа/и.

Ако с фолиото идеята ти е да постигнеш някакъв оптически ефект различен от затъмняване - не, няма как да стане. Освен това имай предвид, че фолиата не са идеално кристални като стъклата. Това, че на страничните стъкла не е проблем, не значи, че като го гледаш през предното няма да забелязваш имперфекции, които понякога на фарове са доста кофти (без значение от цвета на фолиото).

Тонирането както знаеш само по себе си е боядисване на стъклото (грубо казано). Можеш да го ДО тонираш в по-тъмен вариант, както можеш и да поставиш фолио върху него. В общи линии тонирането не ти е проблем за допълнително затъмняване. Като цяло фабричните тонировки не са от най-тъмните, да не кажа, че повечето са жив ташак (поне според мен).

Моето мнение е, че не трябва да се прекалява с процентите. Според мен когато се прекали, стъклата започват да изглеждат като някаква пластмасова кора и седят някак "евтино". Но това си е мое мнение.

Единственият съвет, който мога да ти дам при избора на фолио е следният:

Отиваш, гледаш, налагаш го (или който ще го слага) по възможност на силно слънце. И ако ти се стори, че точно това е твоят идеал за тъмно, сложи една идея по-тъмно от това, което си налагал. Първо фолиото лекичко избледнява след време (включително и най-качественото) и второ, като се сложи на стъклото се получава малко по-прозрачно от колкото само като се налага.

 

Туй то :)

С  риск да  разводня   темата ,  проверих  в КОБРА  на какви  цени  се предлагат  нови стъкла -  към момента  китайско  зелено (  предполагам означава тонирано ) излиза около  150-160 лв  грубо с  монтажа, нямат налично  произведено в  Европа  , но когато имат струва около  250 лв.

Напоследък  виждам , че  за  доста  автомобили се предлага и предно  стъркло с подгряване, ако някоя  фирма  реши да  прави такива  стъкла  за  по-стари модели  аз лично бих с е възползвал , разбира се  ако допълнението з аподгрев  е  в  приемливи рамки :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти препоръчвам да си сменяш фабричното стъкло, освен ако няма непоправимо спукване по него. Пробвай първо с полиране, риска да не ти хареса срещу 60 лв. си заслужава! Афтърмаркет НЕ оригиналните стъкла са пълен брак. Това надраскване и точки от камъчета, което виждаш на колата ти и се е образувало за 10 години (примерно), ще се получи същото на афтърмаркет стъклото, ама най-много за една. Отделно не бих ти препоръчал точно Кобра за монтаж и за каквото и да е.

Колкото до стъклата с подгряване, мен лично ме дразнят линиите за подгрев на моменти. Аз ги виждам, някои хора ми казват, че съм луд и че трябвало да се загледаш много за да ги видиш. Еми аз на чисто стъкло ги виждам без да се напъвам и ме дразнят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.09.2019 г. at 17:00, sauber написа:

Не ти препоръчвам да си сменяш фабричното стъкло, освен ако няма непоправимо спукване по него. Пробвай първо с полиране, риска да не ти хареса срещу 60 лв. си заслужава! Афтърмаркет НЕ оригиналните стъкла са пълен брак. Това надраскване и точки от камъчета, което виждаш на колата ти и се е образувало за 10 години (примерно), ще се получи същото на афтърмаркет стъклото, ама най-много за една. Отделно не бих ти препоръчал точно Кобра за монтаж и за каквото и да е.

Колкото до стъклата с подгряване, мен лично ме дразнят линиите за подгрев на моменти. Аз ги виждам, някои хора ми казват, че съм луд и че трябвало да се загледаш много за да ги видиш. Еми аз на чисто стъкло ги виждам без да се напъвам и ме дразнят.

Благодаря за   мнението !!! 

И аз  си  мислех  да опитам първо с  полиране :)  И аз  си  мисля , че оригиналното винаги  би трябвало да  е по-хубаво,  стога да  е на   "смилаема "  цена.  Фаровете  не  са  :) По над  1000 лв  ми казаха  цена  за  един фар  в  Еуратек.

Относно подгрева,  попадал съм на  информация, че  вече  има такив а на които не се  виждат  линиите. Даже май ставаше  дума за  някоя от Октавиите, в някакво клипче  от Русия  ако не греша , имаше подобен коментар, но  не мога да  съм сигурен.

Не мисля  да сменям стъклото, поне  докато не се наложи, просто  потърсих  мнения и насоки и съм доволен, защото  едно да си мислиш а  друго е  още няколко  души  да споделят опит и да потвърдят правилността на   нещо.

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.