Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Механизъм задържане предна врата.


sashom

Recommended Posts

Здравейте.

За много години!

 

Моля Ви за съвет. Имам Фабия 1 седан. Пластините които служат за задържане на вратата отворена не вършат никаква работа. Има ли как да се стегне отвора през който минава пластината? Много ме дразни като спра под наклон да ми се затваря вратата без да може да се задържи.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се разхлаби бързо лявата врата. Като гледам и задните дори не държат здраво като на Ауди и Мерцедес. Ако има лек, ще се радвам да го приложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знае човек какво да търси е малко по-лесно.https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=RESmVJPBAeWjyAOdoYLYDA&url=http://skodabuldim.com/exel/FABIA.xls&ved=0CCUQFjAE&usg=AFQjCNFfXUW2x01gVoeokOjBqMV1St26dQ&sig2=Qrp5MQ73eg_6x3B6OFKGLA. 32лв.

 

Ако правилно разбитам не подлежи на регулиране а просто се износва и трябва да се смени?

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От край време Шкода слага едни ограничители с пружини и ролки , които ръждясват , клеясват и после щракат и пукат . Сега явно са им ги дали от VW ... аз лично не съм разглобявал такова чудо , но не мисля , че трябва да си ракетен инженер за да можеш да поправиш такъв механизъм , макар че се съмнявам нещо изработено от VW  да се поправя :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше полезно. Значи не се е изяла или захабила пластината която излиза а механизма който я притиска и я затруднява да излиза :). Той се държи с два болта. Остава да намерим и от къде може да се изкара. Моля ако някой го е измъквал да сподели.

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам ЕТОС - а мисля , че се отвиват 4 болта и се маха директно (два са на вратата и два на колонката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така- само на болтове е.

Моите предните почти не държат, отзад изобщо не държат и ме побъркват, но пък на аудито са двустепенни и жената се бори като мечка с ловец да си отвори врата на аудито и не дава да слагам нови на Фабията :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Моля за помощ как се сваля ръчката която отваря предния капак. За да сваля ограничителя за вратата трябва да махна последната част от пластмасовата кора (точно при ръчката) .Кората предполагам е на щипки и и трябва само дърпане но ръчката ме затруднява а и на тоя студ не е много за разучаване на място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една омега- образна щипка- подпъхва се с отверка и се издърпва настрани- легни с огледалце и фенерче и ще видиш къде се пада щипката- на нивото на оста, държаща ръчката е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук много добре. Всичко е демонтирано:

IMG_20150105_145842.jpg

 

IMG_20150105_145913.jpg

 

IMG_20150105_144923.jpg

 

Сега остана последното! 

 

Ограничителят влиза навътре. Не ми е ясно обаче от къде излиза :) Явно не е под пластмасовия панел (ръчката се оказа излишно да я махам) не е под калника, не е под предния капак. 

Някаква идея ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има схема, но на мен нищо не ми стана ясно, дано ти се оправиш

http://workshop-manuals.com/skoda/fabia-mk1/body/body_work/front_door_central_locking/front_door/summary_of_components/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта.

 

Попаднах на това като търсех за ръчката (добре ,че беше видеото ти). 

Не успях обаче и аз да схвана "Push door arrester inwards and remove from pillar A."

От някъде трябва да има някакъв отвор, но не намирам такъв :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Колеги, може ли да подскажете как се изважда този ограничител за врата при смяната? Надявам се няма да се наложи да свалям калника :-)

Шофьорската врата се затваря сама, и не е много комфортно да я подпирам с крак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен , но дори и за смяна на врата не се сваля калника.

Инак ограничителя излиза назад във вратата ... като свалиш болта от колонката , трябва да има и два вътре във вратата и пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как на другите ми врати задържат механизмите? Значи и тази може да се подобри.

Това, което ме притеснява е, че механизмът е монтиран в колонката, и развиването на винтовете няма да помогне той да излезе навън. А как са го навряли в колонката?

Никой ли не е сменял този механизъм?

 

Отговарям си на въпроса. Това е доста информативно:

https://www.briskoda.net/forums/topic/447533-fabia-mk1-front-door-arrester-swap/

Ще сваля моя, за да проверя дали може да се понаправи. Ако не става - ще поръчвам.

Редактирано от surfer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След 2 години, откакто имам тази кола, днес разбрах, че е имала цели 3 положения на задържане на вратата!

Сложих механизъм с метални ролки от Лада 2108. Трябваше да се подкъсят на шмиргел с около 2мм от 2те страни.

https://www.drive2.ru/l/1196915/#post

Тук е описано със снимки.

А за по-натам ще подготвя оси на старите пластмаси, както е описано тук:

http://www.skoda-club.org.ua/forum/showthread.php?tid=95893&page=5

Сега почвам да гледам критично и на другите врати :-) Нямат никакви позиции на задържане, единствено триенето на пластмасите ги държи в някакво положение.

 

post-6007-0-36499000-1534098868_thumb.jpg

post-6007-0-44692900-1534098882_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.