Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с отключване на пасажерска врата Октавия 1


sauber

Recommended Posts

Колеги здравейте,

Около и малко след празниците сложих доста усилия по колата. Към текущия момент състоянието и може да се опише като от Горублянска обява - "Качваш се и караш". Предвид всичкия чарколяк който съм сменил и усилията които съм сложил, ако е с мен Господ, колата няма да има нужда от нещо различно от масло и филтри в следващите 40-50 000 км.

Остана обаче един проблем който създава дискомофрт, а понякога направо ме изкарва извън нерви. Колата има три способа за отключване и заключване - дистанционното на алармата, бутона на шофьорската врата, физически с ключа в ключалката. И казуса с проблемната врата (пасажерска) е следния:

- Вратата се заключва независимо кой от трите способа използвам (поне това е добре)

- Вратата не се отключва чрез алармата.

- Вратата не се отключва от бутона на шофьорската врата.

- Вратата не се отключва когато дръпна дръжката от вътре.
- Вратата се отключва само посредством ключа и ключалката й.

 

Прочетох някои теми в интернет, имаше колеги с Фабия и А4 с подобни проблеми, но явно са пропуснали да споделят решенията или все още не са си решили проблема. Като цяло проблема е странен, защото ако нещо е запекло, не виждам причина да мога да я отворя и с ключа. Също така забелязвам, че когато използвам алармата или бутона на шофьорската врата, машинката на проблемната врата се чува, а и езичето горе помръдва, но не изкача. Знам, че сам няма как да се оправя. Ако тръгна да разглабям вратата е твърде вероятно да си направя по-голяма беля. Идеята ми е ако някой знае на какво се дължи това да сподели опит. Също така бих се радвал ако ме пратите при някой майстор който е в час с подобни проблеми и няма да ми изкърти щипките на вратата или да направи друга мизерия при ремонта.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя подобен проблем с пасажерската врата го реших като си взех друга брава от моргата.Преди това си играх да разглобявам, сменях микроключета, смазвах.Оказа се, че имам една счупена пружинка която при последното разглобяване на бравата се счупи на цяло.Стигнах до там, че понякога не само не се отключваше вратата, но и отказваше да се отвори.С другата брава заспаха нещата, но моргаджията ми е познат и взех 2-3 брави да пробвам коя е най-читавата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше решен . След десетина вадения на вътрешната брава,почистване, смазване , преглед , се наложи проверко на буксата в колонката и там беше и проблема.Леко окислила букса. Старателно почистване е контактен спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ви чета, стигам до заключението, че без бой няма да мине...Което не ме кефи! =) Някой да препоръча майстор? Това за ключар ли е, за жичкаджия ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А прави ли поне някакви жалки опити за отключване? В бравата има едно електромоторче което избутва едно лостче. В първите два случая (с дистанционното и от копчето) това моротче ти отключва вратата, но от дръжката мисля че не играеше роля, което ме кара да мисля, че има проблем в механика в бравата. При всички положения проблема е в бравата. Нищо не ти коства да я смъкнеш и да я отвориш и ако можеш да си я оправиш сам, ако не успееш вземай от моргата и сменяй.

Имаше дори и тема тук как се смъква

Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прави точно жалки опити в първите два случая (копче и аларма). Звучиш ми като точно това да ми е проблема! =) Другия проблем е, че не съм точно най-сръчния на света, а и не разполагам с инструменти. Така да се каже, не съм подготвен за тази задача. Ще насоча решаването на проблема (по един или друг начин) в тази посока. Като за начало с WD40 вероятно (при разглобено състояние) пък ще видим =)

 

п.с. - Преди години карах една Вектра Б 99г. При нея имаше сходен проблем със двете задни врати. Може би в продължение на 2 месеца не ги ползвах, но в един момент се оправиха и двете сами, след което никога повече не се появи този проблем. От тогава знам, че немските автомобили имат характеристиката да се самопоправят, но тъй като Шкодата не е 100 % немска, тука явно не важи  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах нов "симптом" и пиша просто за инфо.

Ако отворя вратата и я заключа/отключа с алармата - работи. Ако е затворена - не =) Майтапа е пълен!  :plate_rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше нещо подобно с шофьорската врата. В крайна сметка след едно основно смазване на цялата електрическа брава и смяна на микроключето което механически се превключва от местещия се механизъм при заключване и отключване всичко си дойде ня мястото. Вече повече от месец нямам нито един отказ при отключване. Лошото е че такова микроключе се намира много трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах проблема във времето с 2 от бравите си. 1:1. Първия път се вживях, разглобявах, чистих, смазвах.... Всичко беше временно. Когато смених бравата всичко се оправи. Купи си друга. Има китайци за 70лв, оригинални 250лв или от морга. Ти реши. От морга може да не бачка и ще продължиш да търсиш проблем, но на грешно място.

Имаше една тема на Iconoma, той откри проблема. Потърси. Моторчето е четково, износва се с времето и губи сила, особено като е студено. И така ту бачка, ту-не. Не е резервна част, а се сменя с бравата. Намери темата за повече инфо.

Успех! Да кажеш какво си направил после:)

Редактирано от skOderia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ви чета, стигам до заключението, че без бой няма да мине...Което не ме кефи! =) Някой да препоръча майстор? Това за ключар ли е, за жичкаджия ли е?

Тук ги лекуват Владко и Пепи - http://www.maximumkeyservice.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сръчни хора със свободно време тук: http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/39702-fabia-i-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%BB%D0%B4%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0/

 

За другите при Владко и Пепи, както е посочил по-горе legaltk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта! Ще отиде да проверя "Владко и Пепи" в първия удобен момент. Естествено, като реша проблема ще пиша =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте,

Ъпвам темата тъй като има развитие или по-точно обратното на развитие :D Тръгна и шофьорската врата да прави каквото си иска. Чух се с препоръчаните http://www.maximumkeyservice.com/. Момчето беше супер коректно по телефона. Присъдата за две рециклирани брави е нещо от сорта на 2x60лв. + 4-5 часа за труд. Запазих си час в събота и се надявам след обяда вече да съм написал за положителната развръзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ъпвам темата тъй като има развитие или по-точно обратното на развитие :D Тръгна и шофьорската врата да прави каквото си иска. Чух се с препоръчаните http://www.maximumkeyservice.com/. Момчето беше супер коректно по телефона. Присъдата за две рециклирани брави е нещо от сорта на 2x60лв. + 4-5 часа за труд. Запазих си час в събота и се надявам след обяда вече да съм написал за положителната развръзка.

тя , новата  брава е 65,00 лв . в магазина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В чисто новата от 65 лв. дали влиза труда? =) Защото в рециклираната от 60лв. влиза. А работата не е малко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

130 лв и 4 часа - колата е оправена и бравите работят перфектно :) Препоръчвам ги тези момчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

130 лв и 4 часа - колата е оправена и бравите работят перфектно :) Препоръчвам ги тези момчета!

Здравей колега. Работят ли още бравите? Ама честно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, привет!

Работят си нормално да ти кажа. Даже бях забравил, че съм ги сменял. Имай на предвид, че аз ги използвам доста по-често от нормалното, тъй като понякога се заключвам в движение, особено по задръстванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Ъпдейт!

Шофьорската брава започна да се предава и не се отаваря винаги с алармата. През бутона на централното няма проблем, но вече ми е ясно на къде отиват нещата.

Ще звъня на хората за нова смяна. Нещо не съм хепи, защото като гледам по темата съм ги сменил преди година и половина. Не ми се струва да е достатъчен периода, който издържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Урочасал си ме нещо :)

Аз обаче издирвам друг ключар, който може да ми свърши работа. Тези момчета от линка на legaltk ми казаха да им звънна след 10ти Март, което е неприемлив срок за мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Урочасал си ме нещо :)

Аз обаче издирвам друг ключар, който може да ми свърши работа. Тези момчета от линка на legaltk ми казаха да им звънна след 10ти Март, което е неприемлив срок за мен...

 

Не, просто имам "по-специално" мнение за ключарите... Дано намериш "читав", че ключари ... като дюнерджийниците ... на всяка улица ги има в София :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си прав. Аз до сега лош опит не съм имал, но и не съм имал много опит като цяло.

Обадих се на 6-7 места, които се рекламират като автоключари и навсякъде чух "Донеси си брава и ще я сменим". Това нещо като го чуя от майстор (без значение какъв) и е сигурно само едно - последният на света да е, няма да отида при него.

Момчетата, които ми правиха бравите искаха само колата и пари, което ме устройва идеално. Но просто не мога да ги чакам до 10ти март.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.