Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среща за Клубна фотосесия - Копривщица 16.05.2015


pigoff

Recommended Posts

На мен ми е малко далеч тази дата, а и не знам с какво возило ще се класирам, но имам ли възможност - няма да пропусна веселбата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • pigoff

    16

  • mRt

    10

  • masterOne

    6

  • Lachezar

    5

Най-много писали в темата

И на мен ми се идва за един ден, но двете ми колици не толкова лъскави за фотосесия.. Много Октавии са се събрали, освен да дойда с 105-цата малко да се разчупят снимките Пък ще снимате отдалече

 

Саше  (а и другите колеги), това не е изложение , не е задължително колите да са "без забележка"  :)

Идеята е да се съберем , да прекараме хубави моменти и да направим хубави снимки на Шкодите.

За другото ... ще бъде наистина яко , ако дойдеш със 105-цата :PDT_Armataz_07: , засега няма (освен , ако Белослава не проревнува vRS-ката) - направо си те записвам със 105... :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше (а и другите колеги), това не е изложение , не е задължително колите да са "без забележка" :)

Идеята е да се съберем , да прекараме хубави моменти и да направим хубави снимки на Шкодите.

За другото ... ще бъде наистина яко , ако дойдеш със 105-цата :PDT_Armataz_07: , засега няма (освен , ако Белослава не проревнува vRS-ката) - направо си те записвам със 105... :tongue_1:

Добре, имаме сделка.

 

+1 105L :plate_skoda:

Редактирано от Alexandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мога да потвърдя едва в началото на май дали ще докарам някоя ретро Шкода... Ако вали със сигурност няма да е жълтата 110Р, щото уплътненията текат, а Рапида пък за съжаление доста пострада от миналогодишната градушка и не знам дали има чалъм да се снима така, че да не си личи много. За хотел не ме бройте - при нужда имам къде да преспя :)


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имам нужда и от силен фенер-прожектор(ръчен с нажежаема жичка) или много силен диоден фенер за рисуване (осветяване) на нощните снимки. Аз няма да мога да домъкна мой, понеже се връщам към Швеция със самолет. 

Някой да разполага такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имам нужда и от силен фенер-прожектор(ръчен с нажежаема жичка) или много силен диоден фенер за рисуване (осветяване) на нощните снимки. Аз няма да мога да домъкна мой, понеже се връщам към Швеция със самолет. 

Някой да разполага такъв?

Ще опитам да осигуря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще идвам (понеже не знам дали ще мога) - ще донеса 2 много силни светодиодни фенера. (с по един диод CREE са)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по повод , настаняването и легловата база , имам позната в Копривщица , която имат къща за гости за която къща мога да гарантирам за качество на обслужването . Освен това към къщата има и механа , която е доста голяма. Капацитета на тази къща е 20 легла. Освен това същите хора имат още една къща, която събира 3 семейства. Отделно разбира може да се организират още няколко къщи в влизост с цел да сме всички на едно място.Цените са около 60 лева на човек , което включва спане , закуска , обед и вечеря. Отностно храненето , можем или ние да си сготвим или те да ни предложат и сготвят разни вкусотиики или ние да има кажем какво искаме.

 

Предполагам,че всеки един от нас ще дойде я с приятелка я със семейство, за това молбата ми е следната : Ако решим , аз мога да организирам пребиваването ни там , но ще е хубаво да знаем колко точно човека ще сме. Разбира се се допускат леки отклонения.

 

П.П : забравих да добавя: въпросната къща освен механа има и доста приятен двор за дечурлигата и освен това има външно барбекю, което не е чак толкова голямо, но смятам че външната част + механата ще ни стигнат,

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, кой ще отговаря за А-стълба? 
Ще предложа форми на подреждане. На място ще решим коя ще сработи и коя - не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз ! Дръжте ме в течение, аз съм с жената , кучето и колата - всички са черни / жената е чернокоса, не чернокожа хахаха/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ето и някои от схемите на подреждане. Извинявам се за качеството на рендерите, но отнема дооооста време за рендване за да изглеждат реални нещата. За схемите мисля че стават.
Естевствено ще се съобразаявам изключително от задния фон и светлината, което пък от своя страна води до различни комбинации. И все пак... в общи линии...

 

Схема редица. Ракурс отдолу

035221881-big.jpg?r=0

 

Схема в полукръг. Ракурс отгоре.

035221883-big.jpg?r=0

 

Схема полукръг. Ракурс страничен

035221884-big.jpg?r=0

 

Схема насочващ фокус. Ракурс прав

035221886-big.jpg?r=0

 

Могат и ще се опитам да приложа още много други, които знам. 
Винаги съм отворен за идеи. Кажете и вие какво мислите? Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Когато има желание - има и начини" - казват мъдрите хора. Ще измислим нещо.

Има широко място пред хотел "Смиловене", площад "20 април", зад семеен хотел "Астра", както и едно много готино широко местенце тук 

42°38'41.2"N 24°21'05.8"E  А предполагам, че като разпитиме местните ще ни упътят.

 

Има огромен платен паркинг на входа на населеното място.

 

Колеги, има ли някой със стабилен статив (трипод)? 

Аз няма да мога да взема, понеже ще ми бъде непосилно да се прибера с него на връщане в самолета. Ще нося само монопод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали идеята е да се правят снимики в старата част на Копривщица, по тясните калдъръмени улички? Иначе такива снимкки и пред НИМ стават. А на площад 20-ти Април, винаги има паркирали коли.

 

post-3305-0-44817000-1429106513_thumb.jpgpost-3305-0-22497800-1429106572_thumb.jpgpost-3305-0-04694900-1429106604_thumb.jpgpost-3305-0-38460100-1429106627_thumb.jpgpost-3305-0-84369100-1429106733_thumb.jpg

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не приемам идеята за снимки на паркинг. Такива може по групи да се направят във всяко по-голямо населено място, след което да се обединят. Ако ще се пътува, следва да се хване атмосферата на Копривщица. Поне с такова впечатление останах от началната част на темата. Иначе ще стане разходка за среща с приятели, хапване и пийване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И репортажност ще има. Няма да снимам само автомобили. Просто идеята ми е да има поне 2-3 групови подредени подобаващо за календара. А иначе първоначално идеята ми беше да се забием в типичните тесни и китни улички. А и хапване и пийване си трябва. (не че аз имам нужда де... 100). 
Вижте сега най-важното на което искам да наблегна е, че не възнамерявам да издавам заповеди и ултиматоми. Като се съберем на живо ще предложа своите планове и който желае да участва е добре дошъл и идеи да дава и критики и напътствия. Не мисля, че ни е необходима диктатура за да има разбирателство. Моето "задължение" е да "задоволя", или по-скоро осъществя, първо своите виждания за композицията на снимките, защото ако аз не съм доволен и на вас няма да ви харесват. Моята страст, хоби, и интерес е 100% от времето ми. Всичко ми е фотография. И така от почти 2 години.

 

Изключително важно е позитивното отношение към мероприятието!

Оставете у дома големите очаквания!

Насладете се на прекрасното място и се обградете с приятни хора!

Те снимките сами ще си дойдат, когато не ви пука! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че е Алфа Ромео, но все пак! Да си знаете какво да очаквате.

Току що се прибирам от пробна сесия "Рисуване със светлина".

 

Това беше наличното осветление

035226549-big.jpg?r=0

 

А това е експониране за нощно небе. Следва "Рисуване със светлина" (в случая iPhone 5s)

035226550-big.jpg?r=0

 

 

035226551-big.jpg?r=0

 

 

035226555-big.jpg?r=0

 

 

035226553-big.jpg?r=0

 

Любимят ми кадър от тази вечер...

035226554-big.jpg?r=0

 

Директно от камерата освен оптични(изкривяванията на обектива) корекции и рязкост.

Надявам се да ви харесва!

 

 

Ето една част от нещата на които съм способен като фотограф. Това е за тези, които изпитват съмнения.

https://www.facebook.com/pages/Pigoff-PhotographY/808430785883028

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.