Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

“Ъпгрейд” на превключвателя на светлините – О2


Recommended Posts

 

        Преди време, някои колеги, между другото, споменаха, че са заменили оригиналните превключватели на светлините на своите О3 с лъскави, от VW Golf 7. Явно са взаимозаменяеми и разликата е само във “хромираната” част. При О2 и Golf 5 (6) обаче, не е така. Това прави подмяната по-трудна, но далеч не невъзможна. Понеже във форума не съм попадал на информация как може на О2 да се монтира превключвател на светлините от Фолксваген, реших да споделя моя опит и така да помогна на тези, които също искат да заменят превключвателите на светлините на своите О2 с по-добре изглеждащите такива на Фолксваген.

Ето какво трябва да направите...

 

Първо се снабдете с подходящия за вашия автомобил превключвател (например, от ebay.co.uk). Аз използвах този,

 

034784264.jpg?r=0

034784265.jpg?r=0

 

но имайте предвид, че при него “хромът” е леко матов.

 

Демонтирайте оригиналния превключвател от таблото...

 

Натиснете средната подвижна част (врътката) на превключвателя...

 

034784266.jpg?r=0

 

 

и завъртете по часовниковата стрелка до упор (между “0” и “габарити”).

 

034784267.jpg?r=0

 

 

Издърпайте...

 

034784333.jpg?r=0

 

 

Превключвателя трябва да излезе от таблото много лесно!

 

Изключете конектора, като натиснете ключалката докрай (1) и без да я отпускате, издърпайте (2).

 

034784269.jpg?r=0

034784270.jpg?r=0

 

 

След като имате и двата превключвателя, можете да пристъпите към “трансплантацията”...

 

Изпълнете показаните действия с всеки един от двата прeвключвателя!

 

Превключете в положение “габарити” или “къси светлини”

 

034784271.jpg?r=0

 

 

и издърпайте в положение 2 – така ще си осигурите най-много място.

 

034784272.jpg?r=0

 

 

Освободете ушичките на шайбата от зъбчетата на корпуса.

 

034784273.jpg?r=0

 

 

Тук идва най-същесвения момент от цялата операция! Отнася се само за превключвателя на Фолксваген!

 

За да извадите шайбата със символите, трябва първо да я освободите от едната страна (откъм показалеца) на въртящата се част. 

 

034784274.jpg?r=0

 

 

Поради формата си, въртящата се част на новия превключвател прави изваждането на шайбата със символите изключително трудно.

 

034784275.jpg?r=0

 

 

Пада голямо дърпане и огъване на шайбата. Можете да си помогнете с малко смазка.

В това отношение, превключвателя на Октавията е безпроблемен.

 

034784276.jpg?r=0

 

 

След като сте освободили шайбата откъм показалеца, можете да я извадите

 

034784277.jpg?r=0

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Обърнете превключвателя на 180° и се заемете със задната страна...

 

С отвертка Т7, отвийте трите винтчета на капачката...

 

034784278.jpg?r=0

 

 

Махнете капачката...

 

034784383.jpg?r=0

 

 

Извадете платката.

 

034784280.jpg?r=0

 

 

Това са двете части от оригинала, които задължително трябва да се монтират на новия превключвател,

 

034784281.jpg?r=0

 

 

но аз добавих и тази, защото изглеждаше малко по-добре направена.

 

034784282.jpg?r=0

 

 

Сглобяването на превключвателя става в обратен ред на разглобяването.

 

Това е всичко и можете да монтирате превключвателя в таблото – става в обратен ред на демонтирането (изваждането). Единствено, трябва да внимавате двата шлица на корпуса на превключвателя да са срещу изрезите в отвора в таблото (всъщност е достатъчно само единия, този показан на снимката – другият е на 180°).

 

034784283.jpg?r=0

 

 

Аз, обаче, прибавих един финален щрих – хромирано пръстенче от superskoda.com.

 

034784284.jpg?r=0

 

 

При добавен хромиран пръстен, монтирането на превключвателя в таблото може да е мааалко по-трудно... Aко превключвателя опира в лайстната и не влиза в таблото, трябва да се демонтира лайстната. Превключвателя се поставя в отвора на лайстната, така, както трябва да е след монтирането в таблото и тогава заедно, без да се разместват по оста, се монтират в таблото.

Това не го снимах, защото не го очаквах, но няма нищо особено и всеки би могъл да се справи. Ако някой стигне до този момент и му е необходим съвет, да ми драсне едно лично.

 

Ето това е крайния резултат... (На живо изглежда още по-добре)

 

034784285.jpg?r=0

034784286.jpg?r=0

034784287.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесват такива дребни маниашки неща,с които се занимават някои колеги :)

 Благодаря!

Сега ще се възгордея! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, наистина много табиетлийски изпипано и чудесно документирано. Браво за труда и за мерака, аз също като Сами много се кефя на такива дреболии, когато обаче придават по-различен вид, особено на интериора :eusa_clap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.