Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Искам да отворя темата за качествено гориво и да си споделим къде и коя бензиностанция е най-добре да си зареждаме.Аз искам да кажа само че там където е най евтино излиза най-скъпо и ремонт на колата след това.За мен най-доброто гориво като цяло предлага Ромпетрол,нищо общо няма с Лукойл,която горивата са много зле.Дава ми икономия на разхода с по добър ход на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моето наблюдение е, че когато дадена верига настъпва, си следи стриктно качеството. Когато посъбере клиентела, започва да кръщава, в началото плавно докато клиентелата намалее критично и отново започва да следи качеството. Няма еднозначен отговор.

Аз зареждам на бензиностанции, на които клиентите са намлели и когато почне да става вече тълпа е време да се търси друга бензиностанция. Всичко това е на база лични наблюдения и субективно усещане за колата, без да е подкрепено от каквито и да е изследвания на горивата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

След като се сдобих с амФабията, започнах да зареждам само на Петрол.

Тествах почти всички възможни бензиностанции преди да се спра само на една.

Екото в началото им бяха супер всички горива, но в някакъв момент започна да ми дава доста по - голям разход от очакваното  -спях да я използвам след няколко опита.

Лукойла - същата причина като Еко.

На Шел съм им сложил кръст още откакто карах Москвич :)

Та последно реших да опитам добрия стар петрол въпреки, че цените им бяха със 1-2 стотинки над всички, но пък за сметка на това разхода ми падна, мотора работи като часовник и т.н.

Ромпетрола беше супер също, но в няккаъв момент доколкото чух са придобити от БГ фирма и спрях и там да зареждам.

А за кварталните наливам само ако ножа опре до кокал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко. Напоследък от една и съща бензиностанция, до завод "Електроника". Абсолютно никакви оплаквания нямам, дори и при големите студове около нова година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

След като се сдобих с амФабията, започнах да зареждам само на Петрол.

Тествах почти всички възможни бензиностанции преди да се спра само на една.

Екото в началото им бяха супер всички горива, но в някакъв момент започна да ми дава доста по - голям разход от очакваното  -спях да я използвам след няколко опита.

Лукойла - същата причина като Еко.

На Шел съм им сложил кръст още откакто карах Москвич :)

Та последно реших да опитам добрия стар петрол въпреки, че цените им бяха със 1-2 стотинки над всички, но пък за сметка на това разхода ми падна, мотора работи като часовник и т.н.

Ромпетрола беше супер също, но в няккаъв момент доколкото чух са придобити от БГ фирма и спрях и там да зареждам.

А за кварталните наливам само ако ножа опре до кокал :)

Няма такова нещо за придобиване от БГ фирма на Ромпетрол.Те са казахи който изпращат суровия петрол до Констанца  Румъния след като преработят суровия петрол го препращат с кораб до Русе и те разпределят горивата по обектите на България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам газ предимно на Петрол, може би защото ми е най-удобна, а имам и карта за отстъпка. От Еко и Лукойл не съм имал оплакване и там зареждам, но по-рядко.Иначе на мними бензиностанции из страната съм зареждал при нужда и почти винаги съм попадал на кофти гориво. И на OMV съм зареждал без проблеми бензин и газ, и кетъринга на OMV е най-добър за мен. Ако пътувам на дълго и искама да спра за почивка, кафе и т.н винаги спирам на OMV. Най-готино е.

Хубава и евтина газ също зареждам често и на една газ станция на околовръстното при светофара за Овчакупел 2, но това е доста далече и не си струва освен ако няма да зареждам до горе. Всъщност аз зареждам до горе само ако ще пътувам на дълъг път. В София не си държа колата с много гориво било то каквото и да е поради ред причини!!!

 

П.П. а повечето хора с дизелови коли които позавам рядко зареждат на бензиностанции...

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах 55000 км за точно 5 години дизелова шкода. За едно влизане по принуда в шел за 20 лв дизел ми се прецака клапана на помпата. Иначе 5 години само в OMV - без проблеми, чат- пат в Петрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се присъединя :) Още в самото начало започнах да редувам Еко и Ромпетрол. Бях доволен. Влезе после Газпром и започнах от тях точно с идеята, че като са нови, биха искали да съберат клиенти. И наистина - разхода ми спадна с половин до един литър градско, спрямо Еко и Ромпетрол. От Петрол и Лукойл и да ми плащат не бих зареждал, просто не ме кефят. Шел - твърдо не, ОМВ - много противоречиви мнения чувам - от 'най-добрите' до 'пълни лузъри' Сега зареждам от Go Petrolium, разхода ми в града е като Газпром. Еко най-се доближава до Газпром и Go Petrolium. Но в края на краищата - като си натискаш - кефа цена няма - нали тъй казват хората. Аз не си падам най-натискащия, но не бих казал и че цепя литъра. Като си карам нормално - 5.5-6/100км граЦко, освен в яката зима, когато се вдигна разхода с около литър - 7-7.5/100. в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от Газпром зареждам Газ и Бензин. Доволен съм от разхода и вървенето на 10 хиляди километра сменях филтъра на газта нямаше абсолютно нищо. Пък и 7 стотинки отстъпка е добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно от 10-тина години все на Лукойл. Но гледам да са все техни бензиностанции, а не на франчайз.

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еко. Напоследък от една и съща бензиностанция, до завод "Електроника". Абсолютно никакви оплаквания нямам, дори и при големите студове около нова година.

+1 при това от същата бензиностанция, това за дизел. Бензина обаче не е върха, преди на Фабията и сега на тойотата слагам 100, че с другия е мъъъъъка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз сипвам на еко,омв,и на шел но разлика не виждам.мисля да сипя добавка и тогава ще пиша пак.преди на дизела разлика имаше като сипя по скъп, но винаги сипвах добавка на кастрол тда.мисля да минавам на газ края на месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На служебната кола дизелак след като почна да прави проблеми с първо палене на студено,реших да пробвам така наречения висок клас наФта.

 

Единствено OMV MaxxMotion свърши работа.Друго което се усети е че разхода спадна с около 1л.

 

Та сега на моята кола си слагам само и единствено OMV MaxxMotion и нямам проблеми с разхода,палене и тем подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно от 10-тина години все на Лукойл. Но гледам да са все техни бензиностанции, а не на франчайз.

 

И аз правя същото. Зареждам три вида гориво - бензин, дизел и пропан бутан от Лукойл от доста години. Имам си и карта за прилична отстъпка. В София ползвам 3 бензиностанции, които са си на Лукойл. Бях пробвал и горивата на Еко преди няколко години от две различни бензиностанции и резултата беше, че и от двете ми се увеличи разхода и на дизел и на пропан бутан. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно от 10-тина години все на Лукойл. Но гледам да са все техни бензиностанции, а не на франчайз.

Как разбираш кои са франчайз и кои не? Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газпром! Бензин, дизел и газ - колите вървят добре, разхода е нисък, отстъпките са ок. Ромпетрол също е ок, но колите ми дават по-висок разход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шел. Випаур реисинг дизел.

 

Истината!

 

Как разбираш кои са франчайз и кои не?

 

Или по касовата бележка, или на вратата трябва да има стикер с фирма, МОЛ, работно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте "Круиз". Това е марката под която "Сакса фуелс" разпространява горивата си на дребно. Всичкото гориво е гръцко. Няма нищо общо с останалите бензиностанции. Зареждам дизел, по - евтино е, разхода е по- малък, а върви повече. Между другото всичко големи вериго без Лукойл взимат горивото от тях. Пред петролната база в Нови Искър е лудница от цистерни от всякакви вериги бензиностанции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където ми падне. Гледам да има кафе и чиста тоалетна, което изключва дребните. Никаква разлика във вървежа и разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.