Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгряване на седалки проблем


Felmon

Recommended Posts

Здравейте Колеги от много време не ми работи подгряването на шофьорската седалка (пасажерската работи) попринцип се чува релета как цъка но искам да знам възможно ли е и как да се провери дали проблема е преди седалката или в нея. Днес я свалих има 3 букси зелена жълта и черна. Черната е за предпазния колан, жълтата мисля че е за айрбега а зелената би трявабло да е за подгряването. Видях че колегата Иво е качил схема за Фабия (не знам дали е същата) ако някой може да ме ориентира как да измеря съпротивлението или напрежение кой пинове да търся ще съм му благодарен :)
Зелената букса има следните кабели
1,Кафяв
2,Черно/бяло
3,Черно/кафяво
4,Черно/жълт

034871079.jpg?r=0

034871077.jpg?r=0

034871076.jpg?r=0

578373_10151341937898616_1975540527_n.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрaвей колегa, aко не стигнеш до конкретнa информaция/схеми, единственото което могa дa ти предложa е дa зaмерим и моите букси и дa срaвним резултaтите с твоите ;) Aко решиш, пиши едно ЛС, зa дa се уговорим. Успех :)

 

Поздрaви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега замерих всички пинове за съпротивление 2 по 2 и никъде нямаше и се започна махане на тапицерията и открих проблема
034872897.jpg?r=0

034872898.jpg?r=0

Прекъснат е реотана точно на свивката. Благодаря ти че се отзова за помощ sharp :) ! Но сега въпроса е какво е най доброто решение. Да се запой, да се запой допълнителна жичка. Ще има ли проблеми с това . Някой ако има някакви идеи ще съм благодарен за тях :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реотан не може да се запоява, защото припоя ще се стопи. Единия начи е да го кербоваш с токопроводяща метална гилза.

Има и друг начин:

 

Двата края се усукват един с друг и мястото на съединението се посипва с боракс (двунатриев тетраборат). При включване на захранването, вследствие на протичащия ток, усуканите краища се заваряват, образувайки здраво и устойчиво на температура съединение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията колега ще помисля и утре ще споделя какво съм направил и какъв е резултата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,колегата май идва в гаража,но нямахме възможност скоро за свободен час.Казах му че се прекъсват,най често на автомивките като ударят едно коляно на седалката.Една клема за ток и я наври в сгънката и си готов.А най добре с тръбичка за целта със смачкване както каза колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даите информация, коя е буксата и на кои пинове се мери, че и моята не работи подгряването. Иначе реотан само с метална тръбичка и кримпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами нещо си се препознал :D Не съм идвал досега във Варна ако там ти е сервиза :) Благодаря на всички който се включиха свързах ги кабелите, сглобих седалката и вече подгряването работи. venll зелената букса като пробвах първия път никъде нямаше съпротивление, след като ги свързах кабелите, пиновете на масата (кафяв) и черно/жълт имаше верига и показваше съпротивление (кабела най далеч от кафевия) не знам доколко това показва дали там е проблема но дано ти помогне. Поздрави :)

Редактирано от Felmon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега замерих всички пинове за съпротивление 2 по 2 и никъде нямаше и се започна махане на тапицерията и открих проблема

 

034872897.jpg?r=0

034872898.jpg?r=0

Прекъснат е реотана точно на свивката. Благодаря ти че се отзова за помощ sharp :) ! Но сега въпроса е какво е най доброто решение. Да се запой, да се запой допълнителна жичка. Ще има ли проблеми с това . Някой ако има някакви идеи ще съм благодарен за тях :)

Колега би ли споделил как се сваля тапицерията на седалките, че от глупост в събота натиснах шофьорската седалка с коляно и сега работи подгрева само на облегалката, но не и на седалката. Предполагам, че и аз съм прекъснал реотана, след като само облегалката работи...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо сваляш колелото с което се движи напред назад цялата облегалка. Самото колело е на 3 "куки" който се захващат към металната част с фенерче и отверка го махнах аз след това махаш двете пласмаси отстрани на седалката и те са на щипки мисля че няма да имаш проблем с това самата тапицерия я почни от единия край където свършва ляв или десен няма значение издърпай надоло и навън самия плат.
034889890.jpg?r=0

И така минаваш през цялата дължина. След това както се вижда на мойте снимки има на самите сгъвки  има черни пласмасови "цилиндри" като сламки който се захващат за самата седалка с метални пръстени. По дължината има 3 такива пръстени който ги отваряш колкото да се освободи от металната спица към която се захващат с права отверка и клещи става. на първата сгъвка има още 3 метални пръстени и зависи докъде ти е прекъснат реотана може да не ги махаш всичките. После обратния ред си хващаш пръстените затваряш ги и сглобяваш седалката. Надявам се да съм помогнал ако имаш някакви въпроси ще опитам да помогна. Успех и Поздрави :)

Редактирано от Felmon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Само се чудя дали има вероятност, да съм прекъснал реотаните само на седалката, а облегалката да работи или сутринта ми беше толкова студено, че си въобразих. Днес на прибиране към нас, ми се стори, че греят и двете, но седалката по - слабо от облегалката. Нямах време да пробвам на пасажерската седалка, а колата я имам от скоро и тази екстра съм я пробвал няколко пъти и нямам много база за сравнение. Благодаря за инфото. До събота ще тестваме как са нещата и тогава ще го мислим. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си въобразяваш колега, защото мен само този реотан ми беше прекъснат обаче никъде нямах подгряването нито на седалакта нито на облегалката. Все пак провери, защото мойта е Октавия 1 гледам ти си с 2 тъй че може и някакви отделни захранвания да имат :). Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и ще се "похваля". Като гледам какво е навън, утре ще е подходящо за проба. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На двойката имаш 3 различни кръга ... един на Д-то, един на гърба, и един на двете страници на Д-то. 

Елементи 1, 2 и 3 от снимката на линка -> http://www.partsbase.org/skoda/octavia-oct-eu-2010-1z-a-000-001-96300-seat-and-backrest-heated/

 

Въпрос, толкова ли лесно се прекъсват тия реотани ... с едно коляно ?? Дете ако се разходи по седалката пак ли има опасност да заминат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На двойката имаш 3 различни кръга ... един на Д-то, един на гърба, и един на двете страници на Д-то.

Елементи 1, 2 и 3 от снимката на линка -> http://www.partsbase.org/skoda/octavia-oct-eu-2010-1z-a-000-001-96300-seat-and-backrest-heated/

 

Въпрос, толкова ли лесно се прекъсват тия реотани ... с едно коляно ?? Дете ако се разходи по седалката пак ли има опасност да заминат ?

Благодаря за инфото. А за другото, за дете чак не знам, но аз съм 110кг. и се метнах с коляно на нея с целия си устрем...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги и Ви благодаря за хубавата тема. Аз също имам проблем с подгрева на дясната седалка и в неделя мисля да разглабям но тъй като не можах да разбера точно как го съединявате можете ли да ми кажите според вас дали няма да стане с кабелни обувки да се вземат мъжка и женска и по този начин няма да има запояване и т.н. и след като я събера да кажем да я овия с изолирбан за да не се извади обувката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето тук се вижда как се маха седалката от релсите:
http://workshop-manu.../removing_seat/
Дръжката:
http://workshop-manu...ustment_handle/

Тука е за пласмасите:
http://workshop-manu..._the_seat_rack/

Редактирано от Felmon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Има ли някой, при който мога да ида и да ми реши проблема с подгрева на шофьорската седалка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.