Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Румстър?


fero_91

Recommended Posts

Здравейте колеги, за малко по-напред мислех за покупка на Тоуран, но и реших да погледна нещо от Шкода и видях Руумстер'а става въпрос за точно този автомобил, който е в града ми http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11423814245005303 .В момента карам голф 4 1.6 16V 105коня и съм много доволен, гледам, че този е с верига :rolleyes: . Фабричната газ малко ме притеснява, че и не се знае на колко КМ е. Какво ви е мнението за този конкретен автомобил като цена и т.н. Ще е почти градска кола, която се минава на година между 7000-10000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е с ремък , не е с верига. Ако е купуван от България-2008 не предлагаха заводско с газ или поне на този мотор. Най-вероятно е внос, което означава, че не е първи собственик,както е писал. Иначе  няма проблем с газова, върви си като на бензин,харчи малко отгоре. За самата кола -най-добре в сервиз да се види 

Редактирано от mvpenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От към екстри е много добре, тоест високо ниво на оборудване. Фаровете не са потъмняли гумената част на волана изглежда добре, но може просто да е изчистен добре. Аз също не си спомням 2008 Фабия и Румстера да се предлагаха с фабрична газова, но не съм 100% сигурен. Щом е купувана от тук, провери я в ЕТ задължително, какво е правено по него. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха, ами по АутоДата показва, че е с верига, и на мен ми стана странно щот по нета показва, че двигателят е тип OHC и схемата по АутоДата отговаря а как е 16клапанов.. Благодаря за информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги какво ще кажете за тоз Румстър http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427557690407161преди няколко седмици беше 9000, онзи ден 8100 сега пък 7990, мисля че човека е на зор както се вижда, че го е дал на автосалон :unsure:  малко ми се виждат странни тези нови софийски номера, а и за софийските коли не съм чувал хубави неща, но... без да се обиди някой :)  и в този Румстър не ми харесва, че не е с лупи във фаровете и няма скали за гориво и температурата, защото нямам доверие на електронните показатели :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях че на борда показва нивото на горивото и четох, че нямало абсолютна никаква скала за температурата на двигателя, което според мен това е голям недостатък ли да кажа излагация ли да кажа, най-важният показател да липсва ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниско ниво на оборудване е да. (Може би Confort поне при Фабията имаше такова, следващото след Classic)
За температурата имаш индикатор който като запалиш е син, след известно време, като загрее - езчезва.
Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха, разбирам, а относно обявата дали си заслужава ? мисля, че след монташ на един ГИ ще си е супер колица, но.. а за температурата мисля, че може да се монтира някакъв уред за по-подробно показване!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази гледал ли си я http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11418365895664948&slink=9aukrs изглежда доста свежа и има газова

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за температурата мисля, че може да се монтира някакъв уред за по-подробно показване!?

То невъзможни неща няма, въпроса е доколко има смисъл и е финансово оправдано. А в случая ми се вижда доста безсмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видях е но не ми харесва, а и предпочитам малко по-мощния двигател макар и да е с висок данък но поне двигателят е с верига, ами колега както казах според мен най-важният уред в колата може да се каже,че е температурата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... както казах според мен най-важният уред в колата може да се каже,че е температурата..

 

Купуваш патрон и уред от Лада и ги монтираш. Разпробиваш малкия кръг напр. някъде до термостата, добре е да е на желязо, /патрона трябва да е замасен/ или на удобно място и навиваш патрона. Уреда монтираш по твой вкус в колата.

п.п. ако има Румстър с термометър може и да има затапен технологичен отвор за патрона. Не знам. Провери.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш патрон и уред от Лада и ги монтираш. Разпробиваш малкия кръг напр. някъде до термостата, добре е да е на желязо, /патрона трябва да е замасен/ или на удобно място и навиваш патрона. Уреда монтираш по твой вкус в колата.

п.п. ако има Румстър с термометър може и да има затапен технологичен отвор за патрона. Не знам. Провери.

:BangHead:

Или просто преминава в 21 век и си взима един bluetooth OBD модул за 5лв... Та даже и логове ще може да си прави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:BangHead:

Или просто преминава в 21 век и си взима един bluetooth OBD модул за 5лв... Та даже и логове ще може да си прави! 

 

Бобец, човека изключително много държи да има термометър и аз му казвам какво е решението. Няма нужда да си блъскаш главата. Не ви знам модулите от 21 век.  Да му бяхте дали акъл по-рано. Няколко пъти пита едно и също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:nea: Недейте с лошото бре колеги, все ще му се намери начина, трябва да се ядосваме на производителите на такива нови коли, но и от това файда нема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Най-вероятно 'филм'а с това има решения http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=3751нали? :)

 

 Като ги гледам и колко грамотно пишат, тоя уред ще е върха.

Купи си датчик и уред от Лада. Може и от 120ка, ако все още се намират по магазините. Със сигурност ще са по-евтини и по-качествени.

В същност, това, което си показал, по какво се различава от моето предложение по-горе.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Като ги гледам и колко грамотно пишат, тоя уред ще е върха.

Купи си датчик и уред от Лада. Може и от 120ка, ако все още се намират по магазините. Със сигурност ще са по-евтини и по-качествени.

В същност, това, което си показал, по какво се различава от моето предложение по-горе.

Резбата на ладов датчик е конусна - 16мм отгоре , 15 отдолу по 1,5мм , на 120ков е 14 по 1, 5мм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам уред за водата от лада, нов новеничък, ако колегата реши му го подарявам.

Редактирано от gogata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте оъ днес съм собственик на публикувания румстър с по старото табло,но след като запаля тази синя лампичка изобщо не светва ? преди покупка я проверихме в сервиз и нямаше грешки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да свети, нещо сигурно е рязкачено. Дори и при контакт ли я няма? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите бройки(поне до април 2007) нямат и тази синя лампа. Само червената. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм обърнал внимание още, иначе стъклата ги гледам навсякъде пише 6, а по талон първа регистрация е Януари 2007

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.