Към съдържанието

skodaclub.bg

Снимка

Ново Йети

• Влезте в профила си за да пишете
68 отговора на тази тема

#1 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Населено място:Sofia
  • Гараж:
    Octavia 2.0TDI+ремап Pepino Racing Team Yeti 1.8TSI 4х4+ремап Pepino Racing Team

Публикувано 09 март 2015 - 12:59

Здравейте колеги,

Миналата седмица се сдобих с Шкода Йети 1.8ТСИ 4х4г 2012 на 55х км. Купих я от оказиона на Еуратек. Като по поръчка дойде и снега... Имах съмнения относно халдекс 4то поколение(предишната ми беше субару), но останах приятно изненадан от възможносттите на Йетито. Като пуснеш оффроуд режима, дори при потегляне с вираж на пътя колата не помръдва(за разлика от субаруто, което си влачеше задницата на една страна). Много приятна возия, изпълнението е елеганс + нещо си(така и не запомних) много маневрена, нисък разход на гориво досега 250км е изяла средно по 11/100 като поне 30се км оттях са извън пътя. Динамиката и е прилична, не е бърза, не е и бавна. Ето малко снимки от разходката ни до вилата ми. 

dl=0https://www.dropbox....I2mmutcdsa?dl=0

#2 igeorgiev82

igeorgiev82

• PipPip
  • Веднъж карал Škoda

• Members

• 383 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia 3 FL 1.4TSI DSG

Публикувано 09 март 2015 - 14:01

Честито и безаварийно!Много радост да ти носи "снежния човек" :PDT_Armataz_07:

#3 kokarosta

kokarosta

• Искам Škoda

• Фен на клуба

• 792 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    Škoda Superb TDI

Публикувано 09 март 2015 - 14:27

Този сняг наистина ти идва точно навреме! :) Честит и безавариен да ти е снежния човек!

Поздрави

#4 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia 2.0TDI+ремап Pepino Racing Team Yeti 1.8TSI 4х4+ремап Pepino Racing Team

Публикувано 09 март 2015 - 17:04

Благодаря ви колеги, ще се радвам да се запозная с членовете на клуба на някоя сбирка! 

#5 Izolini

Izolini

• Може да ремонтира Škoda

• Фен на клуба

• 2470 Мнения:
  • Гараж:
    ŠKODA Octavia 1.6 TDI 7DSG, Pepino racing team edition

Публикувано 09 март 2015 - 18:18

Благодаря ви колеги, ще се радвам да се запозная с членовете на клуба на някоя сбирка! 

Първата е още тази неделя, 15 март, ето тук е темата: http://skodaclub.bg/...деля-от-месеца/

#6 Боре

Боре

• Клубен Нотариус

• Фен на клуба

• 1551 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Superb II 3.6FSI; VW Golf+ 2.0 TDI - a.k.a. The Undead, powered by Pepino; Yamaha Majesty 400 i

Публикувано 09 март 2015 - 18:45

Честито бижу, колега. Желая ти много безаварийни километри. Апропо, конфигурацията е много добра. Ще се радвам да видя "Снежко", в Неделя, пред НИМ.

П.С.За Субару, просто нямам думи - грозни мпс, ниско качество на материали и изработка, неоправдано скъпа поддръжка, десетки "детски болести", и за капак, все по-неспособни - и на пътя, и извън него...

Този пост е редактиран от Боре: 09 март 2015 - 18:45

#7 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 10 март 2015 - 10:00

Дали ще става тази неделя с това време :) нещо март ни изненада. Ако ще се събирате, ще дойда! Винаги са ми били интересни шкодите и феновете на марката!

Съгласен съм за материялите - няма толкова тропащи и скърцащи вътре коли! мойта беше 2007ма и я взех 2011 от СМБ... Дори и след облепяне с шумоизолационно фолио на цялата кола в Авител за скромната сума от 1000лв, тази кола продължаваше да ме побърква. Накрая се стигна до усукана рамка за задния капак и евентуален скръц оттам... е не беше - стоповете и задната броня, шибидаха на тавана, дръжките на вратите... и в един момент се отказах и я карах с музика на макс :) Не ги мислят за комфортно пътуване. За извън пътя са ОК - здрава ходова част - не променяно окачване от 20год насам. То няма какво да се чупи :Д имат 4ри биалети, 4ри тамп стаб щанга и 2 голями тампона на магарето и на носачите по 2 тамп. и все голями. Като плюсове мога да кажа динамиката на турбо бензина им... за СУВ с 230кс и след лек тунинг - гейт, ъп и даун пайп на 76мм и цяла права генерация на 63мм, спортен филтър, 255л.ч помпа, и др малки промени колата стана на 1.2бара налягане(от 0.7) и предполагаеми 280к.с. на 1400кг купе. Върви яко, но разхода е... В крайна сметка бих имал и едно такова за фъна и дотук! За основна кола, с която да можеш без да спираш на няма 300км да зареждаш. че резервоара е малък, а разхода голям, не става!

#8 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 29 март 2015 - 16:36

https://www.dropbox....501903.jpg?dl=0

Днес и аз се сдобих с форумен стикер! Благодаря на колегите от VW феста! Реших да я залепя на задния капак... 

#9 PUF-PAF

PUF-PAF

• Искам Škoda

• Фен на клуба

• 987 Мнения:
  • Гараж:
    2014 Octavia Combi 1.8 TSI 4x4 DSG 180к.с. - синята птица :)

2008 Toyota Auris 1.6 Auto

Публикувано 29 март 2015 - 17:28

Честито, добре е станало. Ще се оглеждам :)

#10 ppavlov

ppavlov

• Веднъж карал Škoda

• Фен на клуба

• 156 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia III, 1.4 TSI, 7 DSG
    Toyota Aygo
    Lada 2105

Публикувано 29 март 2015 - 19:01

Честито! Само безаварийни километри :)

#11 gogata

gogata

• PipPipPipPipPipPip
  • Master of Škoda

• Members

• 7248 Мнения:
  • Гараж:
    '07 Skoda Roomster 1.4 TDI-PD, ???h.p. (a.k.a. Boleslav)powered by PepinoRacingTeam

Публикувано 29 март 2015 - 19:20

Със здраве да си го караш! Много готино място си избрал за стикера. ;)

#12 legaltk

legaltk

• Може да ремонтира Škoda

• Фен на клуба

• 2220 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Octavia 1 Tour AXR

Публикувано 29 март 2015 - 20:30

Човекът е с вкус: правилната кола, правилният клуб, правилното място на стикера.

Ето темата на бегачката за веригата -  http://skodaclub.bg/...а-18-тси-160кс/

:hello:

#13 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 29 март 2015 - 22:18

Puf-Paf, и аз следя за форумни, но уви до момента не съм видял колега... Надявам се в бъдеще да сме повече с форумни стикери или табели за номера. Гледам и ти си с ново 4х4, със здраве да го караш и безаварийни. Ще е интересно да споделим опит на някоя среща!

ppavlov. Благодаря! И на теб честита придобивка(съвсем прясна ти е) и много да те слуша. Страхотен автомобил е о3, и мотора с дсг предполагам се кара с лекота.

gogata ако трябва да съм честен, се чудех защо колегата legaltk ми даваше 2 стикера, а аз скромно си взех един! Веднага реших че е за задния капак, и после се замислих, че съм виждал такива стикери на задните странични стъкла на багажника... 

Много вярна и на място тема за ТСИтата legaltk, хубаво е да се запознаеш в проблема преди да се случи! Мерси и на bega4kata за поясненията!

#14 mRt

mRt

• Модератор

• Moderators

• 2063 Мнения:
  • Гараж:
    Octavia I 1.9 TDi ALH "Окито"powered by PepinoRacingTeam ; VW Jetta

Публикувано 30 март 2015 - 11:19

......

Макар и с малко закъснение .... Честито и от мен за Yeti-то . Много да те радва .

Определено , стикера е на готино място :). Надявам се , като дойдеш на НИМ да се видим , че вчера явно сме се разминали за малко .

#15 bulaki

bulaki

• Pip
  • Возил се в Škoda

• Members

• 75 Мнения:
  • Гараж:
    Октавиа 03 1,6 TDI 7DSG Elegance

Публикувано 31 март 2015 - 17:28

Честито и от мен :)
Много "чукари" да покориш с този сладур :D

#16 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 09 април 2015 - 19:44

Благодаря ви и на вас безаварийни :). Като на всяка кола втора ръка не знаеш какво може да те очаква - е мен ми се стовариха верига и съединител комплект с маховик... 1800км съм минал и аварира. Добре поне, че мина извънгаранционно, но на 1ва год след гаранция на 70% отстъпка съединителя и маховика. Определено не ги проверяват особенно старателно тези който им връщат в ЕТ. Досега не бях карал 1.8тси 4х4 и още като я пробвах и изявих мнение, че съединителя отделя високо и според мен не добре, но ми обясниха, че тия си били такива... Сега отделя долу и е съвсем друго. За шума на веригата също ми казаха, че било нормално така да се чува - е да ама не, сега след смяната не се чува ;). Надявам се занапред да нямам повече ядове! 

#17 Боре

Боре

• Клубен Нотариус

• Фен на клуба

• 1551 Мнения:
  • Гараж:
    Skoda Superb II 3.6FSI; VW Golf+ 2.0 TDI - a.k.a. The Undead, powered by Pepino; Yamaha Majesty 400 i

Публикувано 09 април 2015 - 20:29

Жалко, че толкова скоро си се сблъскал с проблеми със Снежко, но пък сега, със сигурност ще си спокоен, за бъдещи такива. На ЕТ определено им "куца" звеното "проверени употребявани автомобили" - не си първия оплакал се, да не говорим, че цените им, че са завишени с 20 % и повече от пазарните. Преди да купя моя Съби, един мухльо от представителството на Шкода в гр.Плевен, ми наду главата, да купя кола от техните"проверени", която едно че беше "постна като таратор" откъм екстри, второ че беше с 12000 лева по-скъпа, а и накрая беше отишъл при моя продавач /автокъща/, с думите "Утре ще идва едно дупенце от София, да ти гледа колата. Колко пари ще ми дадеш, да му кажа, че е О.К.?"...
Както и да е - отплеснах се, защото ме хвана яд на тях, като се сетих. От Оказиона на ЕТ, не бих си купил и стелки...
Желая ти много и наистина безаварийни километри!!!

Този пост е редактиран от Боре: 09 април 2015 - 20:29

#18 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 09 април 2015 - 21:53

Ние(семейно) сме взимали и друга втора ръка кола - Суперб, беше на 1год и 18х км, ударен леко отпред и оправен. До ден днешен тази кола ни слуша и не сме имали ядове - късмет. Сега е на 13год и 130х км. Познавам ги в ЕТ София почти всички, майка ми е одитор и гл. счетоводител на ЕТ от 20год, та не вярвам да са ми я "пробутали" за здрава и да са знаели, а по-скоро си имат едни циркулярни "лафчета" - така са си тоя модел, те са самонатягащи се(саморегулираши се), на въпрос защо работи по различно съединителя и то от момчето с което я тествах. Трябваше да я закарам при Пламен(главен приемчик) да я огледа отново... И пак щяха да ми я  дадът за цената за която са я закупи и стойността на ремонтите с отстъпките. В крайна сметка са си консумативи - верига, съединител... но и пари! Оцениха ми старата кола на добри за състоянието й пари, но йетито не са го проверили, а само са го погледнали преди да го изкупят според мен. Не е приятно, но кола и жена са на късмет :)   В интерес на истината Пламен ми каза не я взимай, тия са бъгави(без да я гледа) - маховик и съединител, отделно обтегач верига! Но си я харесах! Владо(той е шеф на 2рата ръка) се опита да ме пренасочи към 2.0тди, пак каза за съединител и маховик, но имаше предвид при оффроуд приключения. "Уреждал" съм на 3ма мой близки шкоди 2ра ръка от ЕТ - София, никой не се е оплакал. Общо взето да съм гледал и да съм мислил, а не по презюмция да се доверявам! Дано няма повече проблеми с нея, да не излага марката!

Навсякъде има гнили ябълки - заплатите на са им от на-високите за сектора, но това с този дилър не е нормално! Сигурен съм, че ако има сигнал до ръководството, този дилър, ще е бивш дилър!

Този пост е редактиран от belqta: 09 април 2015 - 22:00

#19 shaft

shaft

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 4984 Мнения:
  • Гараж:
    Бившата Любовница: Škoda Octavia II FL 2010 1.9TDI-PD BXE 77kw/105hp.Škoda Fabia II 2014 1.2MPI 12v 51kw/70hp.Hyundai Santa Fe 2008 4WD 2.2crdi 116kW/155hp 5 speed tiptronic.

Публикувано 09 април 2015 - 22:10

Чакай малко, дилъра какво е виновен - той трябва да намери балама като теб, да разкара бангиите, защото редовно идват още... Човека си е супер явно, щом ти я е продал, значи е успешен. Той не гледа колите в детайли да ти каже какво им е... Нещо като сервитьор, каквото види в порцията види - сигнализира, но не знае дали готвача си го е местил с някоя ръка... Толкова си знаят хората, а и както сам каза - перифразирам ”за тая заплата - толкова” - навсякъде е така, стимул щом няма, зор още повече няма за учене и т.н.

Поздрави

Този пост е редактиран от shaft: 09 април 2015 - 22:13

#20 b3lq7a

b3lq7a

• Master of Škoda

• Фен на клуба

• 2534 Мнения:
  • Гараж:

Публикувано 09 април 2015 - 22:59

Много точно казано  :banana_beer:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни