Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със стартер Октавия 1


bakalovag

Recommended Posts

Колеги, от няколко седмици стартера започна да ми оправи номера. В началото мислех, че акумлатора си заминава но след проверка с товарна вилка и заряд изключихме причината да е той, та като дам контакт и завъртя ключа да запаля се чва леко цъкане/чаткане/ но не иска да завърти въобще. Няколко пъи пробвам и не иска но като включа на 4 и лашна колата след това пали. Какъв може да е проблема?Кажете как се сваля стартер, има ли някакви чалъми който трябва да се знаят? Чух от един приятел че ми трябва канал и крик за да се подпре двигатея отдолу, защото се отхлабвал тампом, което лично на мен ми звучи глупаво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е дизел се сваля без да се подпира двигателя. Може и само от горе, но е по-лесно с канал. Държат го два болта. Първо се откача акумулатора, след това се махат кабелите и двата болта, които го държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да отбележа, че е дизел ALH мотор! Благодаря на колегите, а какво да гледам? Колегата е писал включвател/шалтер/стартер, а възможно ли да е нещо дрго /втулки например/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Надявам се да нямаш кахъри с Октавията аз съм сменял четки втулки и лагерче и се оправи. Четкитя бяха за смяна но бендикса си беше добре. Надявам се да ти служи вярно бялата принцеса. Снимай я с новия номер, че като те видя са свиркам, не че няма да я позная!

Редактирано от bakalovag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се колега и причината я знаеш за продажбата. Пусни малко снимки да я видим и пиши какво си ремонтирал или подобрил. Раздвам се че остана във форума, и че не се наложи махането на стикерите от колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.