Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Супърб и употребяваните коли на ЕТ


npet

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Поради нарастване на семейството се налага да се разделя с голфчето и взема нещо по-голямо.

Загледал съм се в Супърб, дизел, автоматик, бизнес/елеганс ниво с желание да го експлоатирам повече години.

Предвид всички възможни проблеми, за което прочетох във форума, байбак кола от официален дилър ми звучи като добра опция.

 

Има 2 оферти в Еуратек, които ми допадат:

http://www.mobile.bg/11407400911688718

http://www.mobile.bg/11425540129554404  - тази ми е по-симпатаична

 

Питанете ми е, може ли да се доверя на Еуратек, че колите са технически изправни?

Втората кола е на 95000 км и 2 година.При евентуална удължена гаранция ще има още 3 години и 55 000 км гаранция. Тази гаранция дали би ме предпазила от технически проблеми - скоростна кутия, двигател и сходни?

 

На вас как ви изглеждат двете коли, дали сте ги срещали по сервизи и пътищата?

Всички съвети и препоръки са добре дошли.

Редактирано от npet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората определено...два пъти по-малко километри и има 4х4 и доста нова. Би трябвало от 2013 2.0 tdi да е безрисково.

 

Аз не бих имал притеснения за състоянието на колата, собствениците на Супърби обикновено не са душмани :) А и в Еуратек си ги преглеждат доколкото знам. Обаче с цената не съм ОК. Ако имаш 30k+ за кола на старо и искаш този модел, то сигурно можеш добри условия за нова да си договориш.

 

Относно гаранциите...you never know. Но като цяло повечето хора искат гаранции и има защо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз не бих имал притеснения за състоянието на колата, собствениците на Супърби обикновено не са душмани :) А и в Еуратек си ги преглеждат доколкото знам. ...

..

 

Не са душмани, да това е вярно. Но другото не е толкова вярно - във форума се намират няколко темички (не ми се търсят сега, но съм ги чел) за закупени коли втора употреба от Еуратек, уж проверени, които след има няма 100км дават проблемите си веднага, например с турбо, с тропане от ходовата част и други. Аз не бих се доверил сляпо на фразата "прегледан автомобил". Ако трябваше да купувам и съм лаик - бих си водил монтьор да я прегледа там.

 

Относно двете обяви - определено черната, но пък парите са почти като за чистак бърсак нова - прегледай офертите и се качи на чисто нова кола, ако ще даваш тези пари!!! Има няколко на около 44 чисто нови и са дизели (обаче са с ръчни предавки и комби):

http://abs.euratec-auto.eu/Public/home.aspx

 

Определено пред сумата 30 000лв бих избрал чисто нова с 10-тина-15 отгоре. Иначе, ако е настаро - най-много до 25 000лв ще си заслужават да се хвърлят, все пак това не е пасат. :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм съгласен с колегите! Ако имаш 30 бинки+ отиди в ЕТ все нещо ще се измисли и ще си имаш чипа нова кола. Може и някоя демонстрационна на малко километри да ти предложат.

А относно обявите определено черната е по-добре, като изключим цената :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, например, ако не мога да взема нова, бих прегледал тази: http://www.mobile.bg/11424265575134187

 

Но тази е правена 1:1 с моите критерии - всичко, което искам и ми трябва има.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората определено...два пъти по-малко километри и има 4х4 и доста нова. Би трябвало от 2013 2.0 tdi да е безрисково.

 

Аз не бих имал притеснения за състоянието на колата, собствениците на Супърби обикновено не са душмани :) А и в Еуратек си ги преглеждат доколкото знам. Обаче с цената не съм ОК. Ако имаш 30k+ за кола на старо и искаш този модел, то сигурно можеш добри условия за нова да си договориш.

 

Относно гаранциите...you never know. Но като цяло повечето хора искат гаранции и има защо :)

Павката е абсолютно прав, все едно ми е прочел мислите. Единственото, което ме кара да се замисля е, че нова струва 56 600, това са 23 бона от горе, не са малко за две години повече гаранция и 30 коня по-мощен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите и идеите.

Днес разговарях с ЕТ. Черният Супърб има пълна гаранция само още 5 000 км. Може да се докупи 10 000 км допълнителна гаранция.

Толкова малко пробег резерв лично мен ме отказва.

 

Относно цената, предполагам, че с преговор + лизинг можеше да се намери разумно решение с ЕТ. Автоматик + високо ниво на оборудване добавя към цената значително :(

 

Почти се виждахме седнали в този Супърб ... малкия + баба и някъде на по-топло и морско :D

Търсенето на "нашия" Супърб ще продължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз мисля да продавам моя Супърб. Най-високото ниво на оборудване е с всички екстри за модела 2.0 CR 170 bhp. Колата е с 4 чисто нови зимни гуми Continental TS850 - 225/45/17, 4 чисто нови летни гуми Continental Sport Contact 5 - 225/45/17, нови дискове и накладки, нов акумулатор Берга, напълно обслужена, сменено масло, филтри и спирачна течност. Изпратих ти подробна информация на лично съобщение.

Поздрави

Редактирано от stenly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@stenly

Благодаря за предложението. Разгледах на лични и колата е с уникално ниво на оборудване.

За момента сме стеснили търсенето само до коли с остатъчна гаранция към дилъра на марката.

Редактирано от npet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гаранцията ви е приоритет...грабвай лизинговия калкулатор ! :running:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@npet

Разбирам, ако мога да бъда полезен с информация за обслужване, поддръжка и тн. съм на разположение. Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stenly

Благодаря за предложението. Разгледах на лични и колата е с уникално ниво на оборудване.

За момента сме стеснили търсенето само до коли с остатъчна гаранция към дилъра на марката.

То пък една гаранция... Да не дава господ да опираш до нея че ще останеш много изненадан... Ако цената я оправдава хич и не искам да ги знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех да го напиша, ама реших да си трая :) Хората се лъжат и явно тая схема работи добре ;) С гаранция, ала-бала - и всички гледат да си купят с гаранция, не случайно и джамбазите на "барутници" пишат вече "гаранция 6 месеца". После има плач.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @npet пуснах ви интересно предложение на лично съобщение ако все пак решите да не купувате гаранционен автомобил.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly благодаря, предложението е изкусително. Ще го обсъдим на семейния съвет и ще се обадя ако решим нещо. Засега ще пасувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 40 000лв купуваш чисто нова... И първи си пърдиш на седалката, а не сядаш на пръдни от 2012та, които струват почти колкото нова... Заслужава си да се гледа и ценовата листа отвреме - навреме, принципно...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jackrabit

Търси се само дизел+автоматик+автопилот и средно до високо ниво на оборудване. Предвид дългите преходи, които правим, бензинова кола не ни върши работа.

Цените, няма да ги коментирам. Мисля че пазарлъка е след като се хареса колата, провери в сервиз и се убеди човек че става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@npet, тази която ти постнах е автомат+автопилот+Елеганс(най-високото от стандартните оборудвания)

За километрите, според мен важи това колко км. правиш на година, а не единичните преходи.Ако правиш малко км на година, може да излезе така,че бензина е по-изгоден, заради по-ниската цена при покупка.

 

За цените и пазарлъка си напълно прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили съфорумци, моля не ми пишете запитвания за супърба. Продадох го, общо взето от пускането на обявата до покупко-продажбата минаха три дни :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата беше перфектна Сами. По едно време имаше проблем с филтъра за твърди частици, но по твой съвет го изчистиха с машина и всичко си заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.