Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с механизъм на подлакътник на Octavia 2 с Jumbo Box


ruark

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Повреди ми се механизма за повдигане на подлакътника, който го застопорява вертикално и сега може да седи само в най-долно положение. Решението на проблема в Еуратек е нов подлакътник, като за това искат към 500лв, което не е вариант.

Някой има ли идея дали има ремонтни комплекти за този механизъм или някакво друго решение?

Или трябва да се ходи по моргите?

 

Благодаря предварително за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти се ходи по морги , идваш на един НИМ , пръскаме го на съставни части , виждаме какво се счупило и ако имаш късмет може да му измислим лечение :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако пък не ти се ремонтира ... знам автоморга където 99% ще има такъв механизъм и мисля, че ще е на резумна цена.

При желание от твоя страна мога да ти пратя телефон за връзка на лични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих го днес и видях къде е проблема.

 

Счупени са контрите на механизма и без нов механизъм няма да мине. 

 

Ще проверя от контакта на колегата nelasms,  дали ще можем да свършим работа,

ако не гледам по ebay.de са по около 50EUR тези подлакътници + доставка.

 

По чешките site-ове за части са около 80-100EUR. Интересно Еуратек от къде вадят цена от 482лв ....

Доста неприятно съм изненадан.

 

Интересно как други колеги не са имали такъв проблем, включително и по чужди форуми като чета.

Може на дефектна бройка да съм попаднал, а да не е слабо мястото. Или пък "ръкичака" да ми е тежък.

 

035160569.jpg?r=0

035160570.jpg?r=0

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моят го имам отскоро, общо взето от миналия Август/Септември месец (не си спомням точно кога беше). За сега може би на мен ми е по-тежка от твоята ръка, ама ти го имаш от почти 5 години... като му се подпирам 5 години и ще ти кажа...

 

По моргите има наистина /има в Елин Пелин в моргата "ЕТ Британ" се казват (досега са ме спасявали няколко пъти), както и в Драгичево в моргата (не знам как й беше името там, там бяха по 100лв)/ - около 100-150лв ми предлагаха цени, когато търсех... 200лв бяха кожените...

 

Поздрави

 

ПП: Между другото, ако това подлежи на разглобяване - най-добре стругар да го види - може да ти го направи.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така подлакътника от ebay пътува към BG.

Някой  дали знае за инструкции, как се вади jumbo box конзолата за да се достигне до него и да се подмени?

Shaft-е ти обратното си правил монтирал си jumbo box и подлакътник на мястото на обикновената конзола?

Нещо не можах да намеря информация в net-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, веднага помагам. Абсолютно всичко, което ти трябва е това:

octavia-mk2-900.png

 

 

Описание - стъпка по стъпка тук: http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk2/body/body_work/interior_equipment/covers_storage_areas_and_trim_panels/summary_of_components_of_centre_console/

 

Много е лесно. Първо вадиш пепелника. От там се виждат болтовете и жилото на ръчната спирачка:

20150403_182707.jpg

 

По-напред виждаш други 2 болта - тези 4-те държат целия подлакътник. Така се сваля цялото и изглежда така:

5897178199_c7f39e36ab.jpg

 

По-разглобено от това не съм го виждал.

 

Ако нещо имаш проблем - питай - ще помагам. Иначе всичко се вижда, след като свалиш пепелника отзад (отваряш хубаво и с дърпане излиза).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x за информацията!

 

Въпросът е, че май трябва да се махне и предния пепелник + панели и тн, понеже тези задните 2 torx с махането на задния пепелник и духалка само, май няма да бъдат достъпни?

Редактирано от ruark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амииии... Аз при монтажа действително после сложих ”кожуха” около подлакътника и ръчната, но мисля, че той може да се извади, без да махаш тия неща.

 

Имам снимки на всичко, утре ще ти ги пратя, ако искаш. Сглобих го много бързо, не е сложно хич.

 

Поздрави

 

ПП: ако свалиш само панела от схемата (12), около пепелника, би трябвало да може да извадиш подлакътника назад.

 

Пп2: прегледай и тая тема: http://www.briskoda.net/forums/topic/206316-retro-fitting-a-jumbo-box-centre-armrest/

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Така за монтажа на подлакътника трябва да се свали и централната конзола.

 

Успях да го монтирам, благодарение на инструкциите на Shaft, но срещнах проблеми при монтажа на обратно

и в резултат на което скъсах лентата която покрива движението на ръчната спирачка в централната конзола.

 

Реших че ми стига толкова майсторлък и си поръчах нова лента от Еуратек и им я оставих да сглобят всичко.

 

В крайна сметка ремонта ми стъпи 60EUR за подлакътника, 30лв за лентата и 18лв за монтаж, като по-сръчен човек би си спестил последните.

Пак е по-добре от колкото 480лв само за подлакътник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееееееее!!! Браво!!! Радвам се, че е имало смисъл каквото съм писал :)

 

Иначе... не се нервирай за лентата - толкова е гадно направена, че се надрасква АДСКИИИ!!! МНОГО!!!  Моята е на чертички/драскотини, особено ако ползваш ръчната, като мен, докато колата работи на място...

 

Да ти е честит новият-стар подлакътник!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! Вече много внимателно слагам "ръкичака" в/у него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.