Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гуми за джанти 16 цола?


WAD2012

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

Може ли да ми кажете на джанти 16 инча на Фабиа РС ТДИ дали е допустимо да се сложат гуми 215/45/16 и дали някой кара с такива? Гледам в различни калкулатори и някъде дават, че може а някъде - че не.

 

Благодаря предварително за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И аз да се впиша в темата :tongue_1:  в момента карам с 195/55/15 и искам да мина към 185/60/15, калкулаторът ми изчислява следното:

Разлика в диаметрите на двете гуми: +8 - съвместими

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 99 км/ч, но като изчисля по другия каталожен размер 185/55/15 ми дава +19 - несъвместими.. дали ще е проблем или :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако ми изпаднат на 65 дали да вземам, гледам, че и малко километража ще лъже:

Стар диаметър: 596 mm

Нов диаметър: 622 mm

Разлика в диаметрите на двете гуми: +26 - несъвместими

Показание на скоростомера при движение на автомобила със скорост 100 км/ч: 96 км/ч (демек при изминати 100км ще ми отчете, че съм минал 96км ли ?)

 

Дали си заслужава или да не се захващам :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Че за тези пътища малко да се застраховам и малко откъм возията, намерих и хубави гума на добра цена.. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Може ли да ми кажете на джанти 16 инча на Фабиа РС ТДИ дали е допустимо да се сложат гуми 215/45/16 и дали някой кара с такива? Гледам в различни калкулатори и някъде дават, че може а някъде - че не.

 

Благодаря предварително за инфото.

Колега :) Фабиата е достатъчно голям трактор на височина и можеш да сложиш такива гуми , друг е въпроса колко вярно ще ти показва километража и до колко ще се поспъне колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Колега какво стана? Спря ли се на друг размер гуми?
Аз тези дни размишлявах, понеже летните са ми 205/45/R16 и може би имат още един сезон, и честно казано ми се струва че доста дървено возят. Сега се разтърсих и видях, че размер 185/50/R16 са идентични с тези на 205/45/R16. Според вас дали ще возят по-меко, със сигурност може би ще са по-леки. но пък дали ще могат да се сложат на 6.5J джанта?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мони, на тези 185/50 за които пишеш борда е по-нисък от на 205/45. Така че няма причина само заради размера да возят по-меко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Аз в момента съм с Bridgestone Turanza er300 и ми се ще следващите да са Continental PremiumContact 2. Конкретно за този размер не знам имат ли защитен борд контитата, защото бриджа има. Също така си мисля има ли смисъл от 205-ците при положение че са със скоростен индекс за по-мощен от моя автомобил и следователно по-тежки, за разлика от 185. Усеща си се като ги сложа как се спъва колата. :) От друга страна пък не ми се бяга и от оригиналния размер, та така де просто си размишлявам. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Контито няма предпазен борд за джантата. Turanza има, защото е по-стар модел. Мой приятел, който ми правеше гумите от 96та до тази пролет ми обясни, че новите модели гуми вече са без предпазен борд заради теглото - без борд са по-леки и съответно по-енергоспестяващи. За мен това е тъпо, ама  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бриджстоните заради коравите си бордове са дървени откъм возия. Другия фактор е възрастта, 5-6 годишни гуми могат да возят ужасно. Примерно гумите, с които си взех джантите - Континентал на 5 години, яко опечен, возеше ужасно. Смених с чисто нови гуми и резултата е - друга кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Привет,

Ще използвам темата на колегата и се извинявам, че ще питам за 15-ки не за 16-ки.

Взех "нова" Шкода Руумстър, от старата кола имам хубави гуми с размер 195х65х15, в момента колата е с размер 195х55х15 според калкулатор в интернет пише, че ще има разлика в диаметъра +39 и при 100 ще показва 93км/ч. Някой има ли опит в подобна смяна? По принцип предпочитам колата да е по- висока(все пак карам основно в София) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

опит нямам, ще влезнат, но колата ще се вдигне с 2см, тя и без това си е газка, ти трябва да си прецениш дали ще ти се кара така, освен височината ще са и по-тежки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ще ти се дигне разхода. Зависи от двигателя, ако е някой хилав и ще се спъне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Привет,

Пробвах, влезнаха. Карам така вече извесно време, струва ми се по комфортно от оригиналния вариант :)

Иначе двигателят е 1.9, не усещам да върви по слабо, за разхода нищо не мога да кажа, понеже още аз не мога да хвана колко харчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Към днешна дата как седят нещата с 195/65/15 че тия дни мисля да взимам 15-ки от Ауди-тъй наречените телефонни шайби и със безплатни гуми 195/65/15 които мога да карам това лято за колата от профила, това лъжене с километража е ясно, но и километрите дали ще излизат по-малко: при изминати реални 100 километра колата да отчете 93

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Толкова много коментари и накрая една неяснота!
Здравейте, аз също имам Румстър и лятото го карам на 16 цола. Обаче сега за зимата съм го обул на 15цола с гуми 195/55/15 точно каквито ги дават по размер. Без никакви компромиси спрямо каталога. Пробвах го преди избора си с 15 цола с гуми 185/60/15 на джанти 6J ЕТ47.. Изключително, нестабилен става в завоите с над 100 започва да се поклаща. Този вариант отпадна моментално. Сегашният сетъп е следният 195/55/15 на джанти 7джей ЕТ35 (идват им на гумите малко по големи джантите но такива намерих на добра цена - не е фатално. Принцино за 195/55/15 гума е добре джантата на бъде максимално 6 1/2 джей). Така че ако си намерите джанти 6 или 6 1/2 джей ще е най добре. Но и 7 джай не е болка за умиране. В този линк можете да си сметнете гумите и джантите, както и офсета: https://www.willtheyfit.com ,а в този можете да видите кои са допостимите размери гуми според модела на колата: https://www.primex-bg.com/polezno/kalkulator-za-gumi , ами да но съм ви бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.