Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с багажник superb2


sid_bg

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Имам следния проблем.

Зимата не карах автомобила и свалих акумулатора.

След като го поставих отново не мога да отворя багажника от копчетата а само от дистанционното ( ключа).

Суперба е с двойно отварящия се багажник.

Моля, ако знае някои за този проблем, нека да помогне.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, като натиснеш и задържиш десния бутон, чуваш ли ел.бравите да работят и третия стоп мига ли, изобщо има ли някакви признаци на живот в системата ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , виж това не може ли да ти е от полза ... гледам има една камара активации , но нищо не разбирам от ВАГ ком.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих опитал с ново откачване на акумулатора, даже няколко пъти ако няма промяна.

Може някой контролер да не се е инициализирал коректно първия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен - отскоро със Супърб 2 , и вече  с въпрос - всъщност някой успявал ли е да се справи с този проблем без да ходи в ЕТ ?

Имам колата от около месец , и двойното отваряне работи само седмица. Оттогава се боря с него - изчетох по английските форуми за евентуалните причини и ги проверих - смених целия сноп кабели в лявата част на вратата, тествах и ключето долу при заключващото устройство - то реагираше само ако донатисна капака, сега залепих една пластмасова подложка и е ОК ,

ОБАЧЕ не ще да се отваря : като натисна десния бутон стопа премигва, но не сработват моторчетата. При затваряне на капака не го доиздърпва, и при заключване с ДУ мигачите не светват.

Водих я и при Васко и Самуил - без резултат. Имам уговорка за следващия понеделник да я водя в ЕТ, но ми се иска да се справя сам - хем за удовлетворение, хем за икономия.

 Та с две думи приемам съвети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но това най-вероятно е само една от проявите на някакъв по-комплексен проблем.

Има ли в страничните моторчета-резета някакви датчици за положение ? Ако има , и те не отчитат коректно че багажника е затворен може би...

Между другото по същото време , когато се появи този проблем, забелязах и че задна лява врата винаги се индикира като отворена. Отначало си мислех, че това е самостоятелен проблем на микропревключвателя в бравата , но не съм 100 % сигурен дали не са свързани. 

Редактирано от ивайло
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е хубавото на форума.Притежавам Супърб седан ,вече съм подготвен и за този евентуален проблем.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Съби, едната брава на "туиндора", е сменена гаранционно 2 години и 9 месеца след покупката. Явно си е слабо място, поради което, иначе удобната концепция, не се предлага при новия Сюпърб.

П.С. Всеки път, като чуя как щракат и бръмчат въпросните брави, очаквам да е за последно. Ужас

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

Здравейте имам шкода супърб  2008 и немога да си отворя багажника можели някой да ми кажи майстор в София  .Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.