Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на радиатор на парното Октавия 1


kirilstoev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

търсих във форума но не открих, нищо за това как се прави тази подмяна. Разбрах че трябва да се свали цялото табло, но има ли някъде някакво ръководство стъпка по стъпка? Колата ми е Октавия 1, 1,9 TDI 4x4 101 к.с. със климатроник.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кино си е, за да може да извадиш цялата карантия в която е радиаторчето се сваля и климатичния.Трябва преди тази интервенция да идеш да ти съберат фреона.Ако тече-> смяна, ако просто духа слабо -> опитай да го изчистиш с подходяща химия че киното е голямо.Лошото е че и за подмяната на дунапрена на клапите сериала е същия.Step-by-step надали, хубаво е добре да записваш кое къде седи че иначе остават доста чаркове.Два пъти съм го играл тоя мач и сега на моята бих си платил дами го направи някой че не мога да спя ако не знам останалото болтче от къде е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зимата ми смениха радиатора на парното и като видях как ми изглежда колата в края на първия ден разбрах, че сам никога няма да се справя. много работа е наистина,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко под 200 лева излезна ако не се лъжа. сервиза се намира в Подуяне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го на старата си кола audi b4 пред блока но в ауди форума има снимки предполагам че не е много различно.Ползвай  търсачката им. Не е толкова страшно.И най важното ще си го направиш както трябва майсторите ще го претупат и няма да ти претапицират  клапите и ще начупят маса неща повярвай ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го на старата си кола audi b4 пред блока но в ауди форума има снимки предполагам че не е много различно.Ползвай  търсачката им. Не е толкова страшно.И най важното ще си го направиш както трябва майсторите ще го претупат и няма да ти претапицират  клапите и ще начупят маса неща повярвай ми.

Дааа бе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли има много общи неща по таблото на ауди б4 и октавия 1. за голф 3 също има подробно инфо по форумите, но едва ли и то ще помогне на колегата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Следя темата, защото съм ял попората на този радиятор за парното.Ако може някой от знаещите да побликува някакви матеряли мнооого хора от форума ще са му благодарни.Колега Сами.Мойте уважения. Но не всички момчета в сервизите който се наричат майстори си вършат работата като теб.Все пак форума е за хора със сходни интереси да си помагат.Може на колегата да му се помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е наистина мноооооого гадно. На старата кола и изтече антифирза от парното в краката на жената (на магистралата разбира се). Така се ядосах, че за половин час разглобих табло, волани, отпред кори, чистачки и т.н., след което се оказа, че трябвало само 2-3 пластмаси да се свалят и радиатора се вади от долу. От Опел го бяха измислили. Цената за нов такъв радиатор беше 130 лв. Аз тогава го носих за ремонт - запояване и това струваше 50 лева някъде в София преди 3 години. Обаче тука дървото май е по-дебело. Открих този клип:

 

 

 

Почти нищо не се показва, освен че е трудоемка работа. В днешно време може да ползваш камера вместо да записваш, трябват и помощници. Успех!

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

 

търсих във форума но не открих, нищо за това как се прави тази подмяна. Разбрах че трябва да се свали цялото табло, но има ли някъде някакво ръководство стъпка по стъпка? Колата ми е Октавия 1, 1,9 TDI 4x4 101 к.с. със климатроник.

 

Благодаря предварително!

Сега я намерих темата.Колега сменил ли си радиаторчето и ако да къде и доволен ли си ,че на мен ми предстои този ремонт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.