Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Рапиди код на боята ?


Rapid

Recommended Posts

Здравейте,

Преди време имаше една тема за оригиналните кодове на боята на естелките, само че линка вече се е счупил.

И сега въпроса ми е някой може ли да каже какви са кодовете на боите ? Мен ме интересува кода на червените рапиди(което не е съвсем червено де ) Мисля че е същия като на естелките, но да кажат по-знаещите :)  

 

Поздрави  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Намерих, само че на картинката червеното няма нищо общо с реалното .

http://www.autorevue.cz/getthumbnail.aspx?q=100&height=100000&width=100000&id_file=175242570

 

http://www.autorevue.cz/getthumbnail.aspx?q=100&height=100000&width=100000&id_file=385584827

 

А това е един много добър сайт, според който моя рапид е:   1986 Rapid, no. 8155 Coral Red (korálová červeň) 1986-1988

http://imcdb.opencommunity.be/forum_topic-6115--Skoda_typ_742__742M___Skodopedia_.html

Редактирано от Rapid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах някъде цветните кодове. Ако не ти е много спешно, мога да потърся и да ги постна отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Адаш,

а не бързам,  аз си мисля че това е кода 8155. Друг е въпроса дали само по тоя 4 цифрен код ще могат в магазина да ми направят боя :nea:   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи ( rapid ) Тези кодове мисля , че няма да ти вършат работа защото това означава номер на партида цветове близки до тоя , който е на колата .Със една дума трябва да намериш някоя скрита от слънце част или панел , на който му е запазена боята за да ти направят точен цвят на твоя Рапид . ( Макар , че тебе не те бърка защото ще боядисваш цялостно )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи ( rapid ) Тези кодове мисля , че няма да ти вършат работа защото това означава номер на партида цветове близки до тоя , който е на колата .Със една дума трябва да намериш някоя скрита от слънце част или панел , на който му е запазена боята за да ти направят точен цвят на твоя Рапид . ( Макар , че тебе не те бърка защото ще боядисваш цялостно )

Да и ти си прав, но не може да няма някъде точния цвят като код с който в забода са определяли(тонирали) цвета. Целта ми е да е максимално близко го оригинала.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи , преди като пребоядисвах Формана и исках да сменя червеното , отидох в PPG и исках да ми покажат от каталога всички червени цветове на Шкода ... бяха точно 3 , избрах си средното червено и готово ... даже мисля , че още пазя бележката с номера на боята ако искаш ще я потърся и ще я снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Целта ми е да е максимално близко го оригинала.   

 

Щом толкова държиш на боята, ще те преследвам до дупка всичко да е оригинал тогава!

Намери някое скатано място с боя и ще ти я направят точна, както каза 130 ЛР в час. Или ако е изгоряла се пастира и отдолу излиза истинското. Ако е пребоядисвана, не знам.

Моето бежово е на око. Т.е. подобрено.

 

п.п. Бъди сигурен, че и на 120 червеното е същото.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е като на Жоро, не е точно оригиналния цвят. Според мен зад таблото боята ще е много запазена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/37140-цветова-гама-škoda-тип-742-743-746-747/

Линковете бяха остарели, качих файловете отново (автор rsk).

 

Мисля, че представителите на хубавите марки бои могат да ти направят боя по този код. Друг е въпросът, че ако боядисваш само част от колата, може да има лека разлика в нюанса ако боята е правена по кода. В този случай е по-добре да се направи по колата (и то по околните детайли на този, който ще боядисваш, иначе пак може да има разлика в нюанса). Ако боядисваш цялата кола, вариантът с боя по кода според мен си е най-добрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси и работи със бои на Dupond кит на Novol . И според мен по-добре база+лак разликата във цената за литър не е голяма .

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по старите линкове  излиза кода на боята да е 8155, а даже вече ми сбъркаха 0,5л. за вътрешните части на колата. Като е в кофичката изглежда подобна, но докато не се пръсне, няма да съм сигурен. Иначе марки много. Май ще се придържам към оригинала и няма да е база лак,а акрилна. Но има доста време до външната боя. За сега се боря с ръждата и вече се чудя дали не е измислена от Шкода :)          

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Май ще се придържам към оригинала и няма да е база лак,а акрилна. Но има доста време до външната боя.....      

 

 Пепи, боядисай я база - лак. Правиш го един път! Съвсем по друг начин ще стои колата. Има дълбочина на цвета. Акрилната бързо гори, губи гланц. Не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Пепи, боядисай я база - лак. Правиш го един път! Съвсем по друг начин ще стои колата. Има дълбочина на цвета. Акрилната бързо гори, губи гланц. Не си струва.

Точно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за база +лак сте прави и двамата. Не съм решил още, има време доста. Да цената не е фактор, малко по-скъпо е (база ,лак) . По скоро ме притеснява че седи неестествено лъскава  :) На Мечката и Анастас колите са с акрилна боя и бяха супер. А за стареенето сигурно сте прави, но колата ще се вади от гаража 5 пъти в годината :)    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за база +лак сте прави и двамата. Не съм решил още, има време доста. Да цената не е фактор, малко по-скъпо е (база ,лак) . По скоро ме притеснява че седи неестествено лъскава   :) На Мечката и Анастас колите са с акрилна боя и бяха супер. А за стареенето сигурно сте прави, но колата ще се вади от гаража 5 пъти в годината :)    

 

И в гараж да стои завита, пак старее. В началото няма такава разлика в лъскавината м/у двете бои. Не е толкова страшно. Само дето база лака така си и остава после, а твоят Акрил ще матира. Ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.