Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Има ли колеги с практика Vag Com с Октавия 3


Levcho

Recommended Posts

Колеги желая коментари за кодиране с кабел VAG COM с цел смъкване на дясното огледало по време на задна скорост.

Намерих Vag Com кода за смъкване на дясното огледало по време на задна скорост, кодирах го с кабел 12.12 но не се получи.

При превключване към задна, дясното огледало се настройва автоматично малко по надолу, но след превключване към скорост напред или свободна, си остава пак надолу. Огледалото се вдига в първоначалното положение чак когато спра двигателя.

Благодаря предварително за всички коментари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го кодирал, но установих, че не ми е много полезно и не го ползвам. Връщането в изходно положение на дясното огледало, до колкото си спомням, зависеше от положението на врътката за избор на огледало. Ако е избрано дясното огледало то след преместането на скоростния лост, дясното огледало се връщаше обратно. Ако е избрано нещо друго то огледалото не се връща. Ако и така не работи пиши, ще проверя още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го кодирал, но установих, че не ми е много полезно и не го ползвам. Връщането в изходно положение на дясното огледало, до колкото си спомням, зависеше от положението на врътката за избор на огледало. Ако е избрано дясното огледало то след преместането на скоростния лост, дясното огледало се връщаше обратно. Ако е избрано нещо друго то огледалото не се връща. Ако и така не работи пиши, ще проверя още веднъж.

Врътката постоянно е в положение `R`.

Моля ако намерите време проверете дали го имате кодa.

Моят код е този;

 

Избери STG 52 (Türelektr. Beifahr.)

STG Long Coding -> Function 07

Byte 04

Bit 2-Активирай

Bit 3-Активирай

Избери STG 09 (vehicle power)

Security-16 > код : 31347

STG Activation-> Function 10

Избери: Access control 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt

Избери:Aktive

Избери: Access control 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung

Избери:Aktive

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Врътката постоянно е в положение `R`.

Моля ако намерите време проверете дали го имате кодa.

Моят код е този;

 

Избери STG 52 (Türelektr. Beifahr.)

STG Long Coding -> Function 07

Byte 04

Bit 2-Активирай

Bit 3-Активирай

Избери STG 09 (vehicle power)

Security-16 > код : 31347

STG Activation-> Function 10

Избери: Access control 2-Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt

Избери:Aktive

Избери: Access control 2-Menuesteuerung Spiegelabsenkung

Избери:Aktive

 

Кодирането ти ОК. Ако си с Болеро или друга т.н. инфотеинмънт система Амундсен, Цолумбус трябва да имаш сетъп за разни настроики на колата. Аз съм с Болеро. Примера е за него. Натискаш бутона Car, после на екрана най-долу в дясно натискаш setup. От менюто избираш wipers and mirrors. Първата опция е Sinhronous Adjustment (по спомен), ако е избрано, когато регулираш лявото огледало се регулира и дясното. Дясното ти огледало ще се връща само ако е избрана тази опция. Когато го тестваш имай предвид, че премествайки скоростния лост не връща веднага огледалото. Ако продължаваш движението си напред огледалото ще се върне след достигане на определена скорост (същата която задейства и автоматичното заключване). Ако спираш то огледалото ще се върне след като изключиш двигателя (или след като извадиш ключа).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодирането ти ОК. Ако си с Болеро или друга т.н. инфотеинмънт система Амундсен, Цолумбус трябва да имаш сетъп за разни настроики на колата. Аз съм с Болеро. Примера е за него. Натискаш бутона Car, после на екрана най-долу в дясно натискаш setup. От менюто избираш wipers and mirrors. Първата опция е Sinhronous Adjustment (по спомен), ако е избрано, когато регулираш лявото огледало се регулира и дясното. Дясното ти огледало ще се връща само ако е избрана тази опция. Когато го тестваш имай предвид, че премествайки скоростния лост не връща веднага огледалото. Ако продължаваш движението си напред огледалото ще се върне след достигане на определена скорост (същата която задейства и автоматичното заключване). Ако спираш то огледалото ще се върне след като изключиш двигателя (или след като извадиш ключа).

:plate_skoda:  Благодаря за упътването. Кодирах го преди малко не ме домързя да изкарам колата от гаража и да пробвам. В събота ще пътувам до Хасково и ще тествам. И в моят автомобил има Болеро с разни опции, излезе и опцията за огледалото.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията работи. Но всичко е на ред.

В момента не ми работи опцията за затваряне на огледалата след заключване на вратите.

Бях кодирал за да затварям огледалата чрез дълго натискане на копчета за заключване чрез ключа. В момента с ключа се затварят огледалата но не се затварят автоматично при включена опция "затваряне при заключване на вратите".

Някакви други коментари?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа "не е на ред"

Функцията работи. Но всичко е на ред.

В момента не ми работи опцията за затваряне на огледалата след заключване на вратите.

Бях кодирал за да затварям огледалата чрез дълго натискане на копчета за заключване чрез ключа. В момента с ключа се затварят огледалата но не се затварят автоматично при включена опция "затваряне при заключване на вратите".

Някакви други коментари?

Благодаря

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Функцията работи. Но всичко е на ред.

В момента не ми работи опцията за затваряне на огледалата след заключване на вратите.

Бях кодирал за да затварям огледалата чрез дълго натискане на копчета за заключване чрез ключа. В момента с ключа се затварят огледалата но не се затварят автоматично при включена опция "затваряне при заключване на вратите".

Някакви други коментари?

Благодаря

Кодирането за навеждане на дясното огледало Не ти е прецакало прибирането на огледалата, ако си мислиш за това. Моите също са кодирани да се затваря след дълго натискане на бутона за заключване. Не съм 100% сигурен но мисля, че функцията за автоматично прибиране още ми е активна при избор. Обаче колега те двете неща са малко взаимно изключващи се. Ако всеки път автоматично ще ти се прибират защо да може да се прибират и ръчно от бутона. Аз си го кодирах така защото не исках всеки път да се прибират и да върти моторчето. Така като изляза от колата и като преценя, че е тясно натискам си бутончето и си ги згъвам. Автоматичното хич не ми трябва. Ще видя все пак дали ми работи наистина автоматичното и ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодирането за навеждане на дясното огледало Не ти е прецакало прибирането на огледалата, ако си мислиш за това. Моите също са кодирани да се затваря след дълго натискане на бутона за заключване. Не съм 100% сигурен но мисля, че функцията за автоматично прибиране още ми е активна при избор. Обаче колега те двете неща са малко взаимно изключващи се. Ако всеки път автоматично ще ти се прибират защо да може да се прибират и ръчно от бутона. Аз си го кодирах така защото не исках всеки път да се прибират и да върти моторчето. Така като изляза от колата и като преценя, че е тясно натискам си бутончето и си ги згъвам. Автоматичното хич не ми трябва. Ще видя все пак дали ми работи наистина автоматичното и ще ти пиша.

Приятелю благодаря за коментарите. Аз обикновенно когато пътувам на почивка или на гости към по населени места, активирам автоматичната функция и не се притеснявам. Всъщност да, прав си че с ключа е по практично, но защо като има опция да не работи и автоматичното.

Моят автомобил е закупен в края на 2013 година. По новите, дето са след средата на 2014, имат опция за затваряне и с ключа и опция автоматик.

Ще очаквам да пробваш и да пишеш.

Наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто пъти пробвах да кодирам от ключа да се прибират и все не става. Иначе и аз ги правя автоматично когато не съм си в града. С 12.12 от братята. Също и теста на стрелките не работи адекватно. Когато си реши си ги тества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю благодаря за коментарите. Аз обикновенно когато пътувам на почивка или на гости към по населени места, активирам автоматичната функция и не се притеснявам. Всъщност да, прав си че с ключа е по практично, но защо като има опция да не работи и автоматичното.

Моят автомобил е закупен в края на 2013 година. По новите, дето са след средата на 2014, имат опция за затваряне и с ключа и опция автоматик.

Ще очаквам да пробваш и да пишеш.

Наздраве

Моята дойде края на Октомври 2013 така, че са еднакви колите. Пробвах днес. И при мен не работи автоматичното прибиране, въпреки че е избрано от менюто. Значи или едното или другото. Мен от ключа ме устройва напълно.

Редактирано от fhman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто пъти пробвах да кодирам от ключа да се прибират и все не става. Иначе и аз ги правя автоматично когато не съм си в града. С 12.12 от братята. Също и теста на стрелките не работи адекватно. Когато си реши си ги тества.

Функцията работи без проблемно. Пробвай като изчакаш 15-20 секунди. Аз съм с KESSY но винаги ми проработва.

 

 

Моята дойде края на Октомври 2013 така, че са еднакви колите. Пробвах днес. И при мен не работи автоматичното прибиране, въпреки че е избрано от менюто. Значи или едното или другото. Мен от ключа ме устройва напълно.

Благодаря за коментара. Поне знам вече че не съм сбъркал. Ще реша как да го ползвам.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефан, няма значение дали ще отключи целия автомобил или само багажника - огледалата се отварят при контакт, не при отключване!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твойта или О3? Ако така са го направили при О3, определено е по-хитро от колкото при Г7. А дали пък и тая опция не може да се бъзика през вагком?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако има нужда от кодове за ваг ком за О3, да пиши тука.

Имам 34 кода за различни функции. Ако има заинтересовани мога да направя списък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии, при моята е така, но така е и при Пасат и Туарег, а и при доста модели на Ауди. Мислех, че всичко що е ВАГ е така, но явно бъркам, за което се извинявам.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При променена с VAG-COM функция за дясно огледало ; Днеска забелязах че когато караш на скорост R (назад) и затвориш огледалата, после дясното огледало не взима първоначално положение....как при Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Има и др. случаи при които не се връща и за това писах по-рано, че не я ползвам функцята. Трябва да си е оригинално. Само дето една толкова практична функция са я обвързали с такава скъпа екстра като електрическа седалка със запаметяване на позициите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Има и др. случаи при които не се връща и за това писах по-рано, че не я ползвам функцята. Трябва да си е оригинално. Само дето една толкова практична функция са я обвързали с такава скъпа екстра като електрическа седалка със запаметяване на позициите.

Благодаря ти за коментара. Довечера ще върна обратно функцията. Дразни ме когато огледалото остава долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се завърти врътката в положение прибиране на огледалата, автоматичното прибиране при заключване не действа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се завърти врътката в положение прибиране на огледалата, автоматичното прибиране при заключване не действа. 

Става дума за при кодирано дясно огледало. Моля прочети по-предишните коментари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В момента не ми работи опцията за затваряне на огледалата след заключване на вратите.

Бях кодирал за да затварям огледалата чрез дълго натискане на копчета за заключване чрез ключа. В момента с ключа се затварят огледалата но не се затварят автоматично при включена опция "затваряне при заключване на вратите".

Някакви други коментари?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.