Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за темпомат


PuloV

Recommended Posts

Благодаря за отговорите на всички. Ще се радвам на темпомат в следващата кола :) 

Лек и успешен ден на всички! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • niki

    8

  • PRR

    6

  • cenarius

    5

  • Parkinson

    5

Най-много писали в темата

Ако четете темата от начало ще разберете точно как се свързва от къде и как се купува лоста и кабела само за Фабия-1 SDI говоря. Аз на моята Фабия  го активирах точно по този начин.Ако не ви е ясно нещо мога да помогна GSM 0898715560

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, 

 

Мога да приложа снимки на темпомат с жило, ако някой има интерес. Моя е такъв и е монтиран допълнително О1 1.8Т. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 SLX 2000 г. дали е с електронен педал, че и аз съм се замислил за темпомат? Комплектите в ОLX и базар.бг са по 80 лв., но после ще трябва активация, май.  

Редактирано от krasys
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 SLX 2000 г. дали е с електронен педал, че и аз съм се замислил за темпомат? Комплектите в ОLX и базар.бг са по 80 лв., но после ще трябва активация, май.

В aliexpress са по 20-тина долара, естествено не са оригинални, но и тези в olx-а ме съмнява да са такива. Лошото при теб е, че не си с ел педал.

Редактирано от vlazarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В българските онлайн магазини се намират нови FEBI (уж оригинален, немски) на цена от 60лв. Употребявани (тук вече са 100% оригинални) на цени от 15 до 45лв. Защо се занимавате с китайци, които чакате по 20 - 40 дни да ви доставят поредния ментак ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален лост за 1.8Т в ЕТ е към 140лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В aliexpress са по 20-тина долара, естествено не са оригинални, но и тези в olx-а ме съмнява да са такива. Лошото при теб е, че не си с ел педал.

Разбрах, със съжаление! В другия живот или кола ще си сложа :nea:  :tongue_1:  :blush:  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

Нов съм във форума и имам въпрос относно монтажа на темпомат. Прочетох някои неща във форума, но искам по- точен отговор. Съвместим ли е следният комплект

 

https://www.aliexpress.com/item/VOLKSWAGEN-VW-OEM-Golf-4-IV-Jetta-MK4-Cruise-Control-System-Stalk-Harness-18G-953-513/798455160.html?spm=2114.01010208.3.31.8UGOAS&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_1_10065_10068_112_10069_110_111_418_10017_109_108_10060_10061_10062_10057_10056_10055_10054_10059_10058_10073_10070_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=018dc2bc-dc3e-4e91-b54e-5d028c9a57a6

 

за Шкода Октавия 1,9 дизел, 74 kw 2003 година. Ще бъда благодарен ако някой ми отговори на въпроса.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвместим е действай смело :) но имай впредвид,че свалянето на еърбега е доста изнервяща процедура :)

Редактирано от sasch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата пластмаса е малко по-различна от оригиналната, стои като матирана и е в друг цвят, ако не забравя утре ще снимам моят все още не сложен темпомат. Не е болка за умиране, но все пак да ти кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

@nelasms

Мерси много.

Някой знае ли от къде мога да си взема кабелите за свързване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех лостче +кабел за 80лв от София, слатина от едно момче, койтл ми обясни подфобно какво и как да направя - 088 342 1121.

Мисля, ще и шо отделнл ги дава.

Редактирано от МИРОН
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може и аз да задам въпрос по темата.

Извърших всички гореописани процедури по монтажа и активирането на темпопмата, съответно той си заработи перфектно, НО индикацията на таблото за включен такъв не светна.Някой знае ли защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Индикация на таблото имат само заводски излезлите с темпомат. Аз си монтирах темпомат и също нямам индикация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О1 няма индикация. Поне при афтер маркет монтаж, пък бил и той в официалния сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм виждал индикация за автопилота на О1. Владко ключаря също не успя да ми изкара такава индикация, което ме навежда на мисълта че таблото няма такъв символ въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На братовчед ми о1цата също няма, а е с мулти волан... Днес след поста, че няма на афтърмаркет си мислех - тая кола с афтърмаркет темпомат да е, ОК, с афтърмаркет мулти волан, ОК, ама да се е занимавал някой с фабричен парктроник и подгрев на седалки... Много голям ентусиаст ще да е бил предния 1ви и единствен собственик в Швейцария! А да е имала всичко осатанало, без темпомата... Не ми се вярва.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво и моята е с мулти волан и табло с голям фис, но просто няма такава индикация. При мен са садени, но ако таблото имаше такава индикация щеше да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И моята Фабия 1 няма индикация на таблото. След поставянето на темпомата и активирането му нищо по таблото не светна,но се свиква. Аз не го изключвам от копчето  което е на лоста за мигачите само го активирам и при натискани на съответния педал връзката разпада и си остава така. Но екстрата е чудесна, заслужава си парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А докога пази последно зададената скорост? При мен май се губи след като върна от контакт. При вас как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Октавия 2 като загася колата,също губи последната зададена скорост.Онзи ден си правих експеримент зададох 80 км услорих до 100 и отпуснах газта.Когато колата достигна 80 продължи да потдържа скороста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.