Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Опит за измама от чужд гражданин искащ да купи кола


Mendeleev

Recommended Posts

Здравейте. Искам да споделя за един опит за измама, който ми се случи тези дни и да не се сблъска с тази измама някой от вас ще ви кажа накратко схемата.
Свърза се с мен един казващ за себе си, че е украинец и контактувахме само по e-mail. Започват преговорите за продажбата на мой автомобил публикуван за продажба в доста места, едно от които е OLX - именно там видял обявата. Когато стигаме до начин на плащане казва, че иска да плати през PayPal. Дадох му мейла си за плащане и след това изведнъж получавам известие уж от PayPal, че по моя акаунт има преведени сумата за автомобила + 400 евро за транспортни такси. Клопката е, че аз трябваше да извадя 400 евро и да ги пратя по Уестърн Юнион, за да се разблокират парите и да влязат в акаунта ми в PayPal - един вид те са във виртуалното пространство и само ако се внесат 400-те евро и с номера на вносната бележка се освобождават тези пари за колата + тези 400 евро. Лошото е, че мейла на PayPal, от който получавах известия не е техен най-вероятно, а друг на измамника. Навсякъде имаше надписи PayPal и помислих, че е от тях. Може схемата да е известна на други хора, но аз с такава не се бях сблъсквал.
Може да ползва различни мейли, но това е мейла на украинеца: jordituran15@gmail.com , а на уж PayPal - service@intldpt.com.
Дано на никой не се пробва такава измамна схема, но ако някой се сблъска да внимава!
Дано съм бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, 

бъдете бдителни и мнителни. Има една камара интернет измамници, който всеки ден хвърлят въдицата и чакат някой шаран да захапе.

 

Аз миналата година си продадох колата на чужденец, но пред нотариус и с прхвърляне. Парите три пъти ги гледах и 5 пъти ги броих.

И по-най бързият начин после в КАТ за отписване на колата с договора за продажба, че иначе после...

 

Наистина има голяма вълна на укаринци и молдовци, които търсят автомобили с БГ регистрация и големи бензинови двигатели, които обаче настояват да изнесът колата с БГ регистрация и след това не плащат данъци в родината си (също и за Румъния).

 

Явно обаче има и такъв тип купувачи, като гореописаният.

 

Хубавото е че си се усетил навреме, колега. Успех с продажбата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от няколко месеца ми пращат някакви е-майли за потвърждаване на акаунта на пей-пал , но натисна ли на линка веднага светва антивирусната. 

From : "PayPal - Customer Service" (service@particuliers.fr)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от няколко месеца ми пращат някакви е-майли за потвърждаване на акаунта на пей-пал , но натисна ли на линка веднага светва антивирусната. 

From : "PayPal - Customer Service" (service@particuliers.fr)

Същото и при мене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа , и мен ме спамят , но от PayPal (service@int.paypel.com) .

Не знаят обаче , че картана на акаунта отдавна е нарязана , а сметката празна ... дали па да не им го потвърдя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ерата на Интернет е нужна минимална грамотност, за да се избягват подобни измами. Първото и най-лесно е да гледате от кой мейл получавате известие. Заглавие и съдържание лесно се правят. От постовете горе се виждат всякакви мейли, нямащи общо с paypal. Така че колкото повече се обръща внимание на дребните детайли, толкова намалява шанса за измама. Както в магазина внимавате и броите колко пари вадите от портфейла, така трябва да се отнасяте и с мейлите. Имам доста клиенти, които кликат безразборно в пощата си, отварят файлове за уж доставки, фактури, забавени плащания и т.н. И после звънят с обяснението "не видях". Съвременната комуникация и актуалните технологии са удобство, но трябва да се ползват с внимание.

 

Колкото до paypal и случая с колегата, парите или са в акаунта му или не са. Не знам paypal да има опция за забавено постъпление или условие, което да трябва да се изпълни, за да се захрани сметката, каквато услуга предлагат банките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Един съвет от мен генерално - каквото и да ви подканват да правите в даден имейл, може да бъде направено и в самия сайт. Ако ви искат да потвърдите нещо в пейпал (като обикновено няма нищо за потвърждаване) си отваряте нов прозорец и се логвате съвсем нормално. Ако искат нещо все някъде ще се появи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.