Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Електронен фиш


krasi_soft

Recommended Posts

Добро утро.Вчера прибирайки се от погребение, мисля че ме снима мобилна камера от автомобил на кат.Въпроса ми е следния .Колата е на мое име ,големия талон е с различно местодомуване от постоянния ми адрес по лична карта(смених си адресната регистрация без да сменям големия талон)   Къде ще ме търсят за връчване на електронния фиш? Искам да не пропусна срока за плащане с намаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    13

  • PRR

    8

  • sauber

    8

  • Боре

    7

Здравей колега,

по принцип, ел.фиш се "връчва" по следния начин:

Получаваш "известие-покана" от Български пощи, да се явиш в "еди кой си" пощенски клон, да получиш пратка/писмо с "обратна разписка".

Срока за плащане на ел.фиш, започва да тече от датата на получаване на писмото, за което ти се подписваш при получаването в пощенския клон.

По принцип, адреса за изпращане на ел.фиш, който Пътна полиция /КАТ/ ползва, е този който е посочен в талона.

От друга страна, органите на МВР ползват обща "база данни" и освен ако някой служител не е "проспал" смяната на постоянния ти адрес по лична карта, то следва да получиш известието на актуалния ти адрес, а не този, който е по талон. Отделен е въпроса, че подлежиш на санкция, защото не си променил постоянния адрес на местодомуване на МПС /този в талона/, след промяната на адреса по лична карта.

Отделен е въпроса, че Български пощи, са длъжни да те "поканят" да получиш писмото до три пъти, в рамките на 40 дена /по спомен/, след което, го връщат на подателя с отметка "Лицето не е открито на посочения адрес".

Това пък, води до следното - ел.фиш се изпраща за връчване, на регионалния полицейски инспектор /кварталния/, който трябва в седем дневен срок, да те открие и да ти го връчи. От своя страна, той ти пуска покана/призовка/ да се явиш на "еди коя си дата, в еди колко си часа" в неговата приемна. Но понеже е "гламар", пропуска да напише основание за поканата /разчита, че ще се уплашиш/, а това води до нищожност на поканата. Обаче, като не ти връчи ел.фиш в седемдневен срок, го връща в Пътна полиция /КАТ/. Те го пращат в съответното /по местоживеене/ РПУ, и в рамките на седем дни, двойка "пешаци" се опитват да ти го връчат в 21'00 вечерта /в повечето случаи/... Обаче, ако не успеят, пак се връща в Пътна полиция... И цялата сага, почва отново...

Та, бъди спокоен - срокът за плащане, започва да тече след надлежно връчване /винаги и само срещу твой подпис/ - няма как да го пропуснеш.

Поздрави

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма защо, има още много за писане по темата, но на колегата, това му е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, на колко чуденки и въпроса ми отговори само с един-единствен пост, не е истина. Голям си не само в прекия смисъл на думата! :hi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз намерих доста отговори в поста на Боре. На следващата среща на Н.И.М. те чака биричка от мен, Боре  ;)

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме опиянчите бре, Ники - Sharpshooter, иска да ме "биросва" на НИМ, Коста и той - ще ми трябва "шИфИор" за въпросния НИМ. :)

Ще взема да пиша по-често в този раздел :)

Ники, понеже темата за "Хъмвито" е заключена, пиша тук - НЯМА за какво да ми благодариш.

Бях съвсем сериозен, че нотариалните услуги, такси и консултации, както и работно време, за Клубни членове и особено за приятели, са искрен и доброволен жест от моя страна - когато и с каквото мога, винаги ще помогна!

Важното е, че свършихме работа.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, много е полезна информацията, лошото е, че аз не мога да избягам от получаването, защото колата е фирмена и винаги се намира някой "шаран", който да приеме писмото. Да знаеш, че ако получа някой фиш за моята кола, ще те тормозя с допълнителни въпроси. Особено по обжалването...

 

Ще ме опиянчите бре, Ники - Sharpshooter, иска да ме "биросва" на НИМ, Коста и той - ще ми трябва "шИфИор" за въпросния НИМ. :)
Ще взема да пиша по-често в този раздел :)

Първи се записвам за въпросния шИфИор. Ама после какво ще правим с фишовете от полета  :moto:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделен е въпроса, че подлежиш на санкция, защото не си променил постоянния адрес на местодомуване на МПС /този в талона/, след промяната на адреса по лична карта.

 

 

Боре, питам без да се заяждам и без да поставям на въпрос компетентността ти.

Би ли посочил нормативна основна за горното изказване?

 

Причината за въпроса ми е че преди 3 години, аз сменях постоянния си адрес по лична карта в рамките на София и не можах да намеря

нормативни актове и разпоредби уреждащи този въпрос за смяна на талон на МПС и регистрация в данъчно.

Даже се обадих в данъчното да ги питам, понеже данък МПС си отива в столична община така или иначе и те ми казаха че е пожелателно пререгистрираното.

И оставих колата на стария адрес, където живее баща ми.

 

Ще съм благодарен да кажеш от твоя гледна точка как седят нещата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в същата ситуация. Както знаем в България колата си има отделен адрес... Тя “живее“ там, ние на друго място. Много е “хитро“. В моя случай регистрацията на колата сочи към квартира, към която нямам никакво отношение от 4 години...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, съжалявам за забавянето, но сега се прибирам от работа...

Нормално е, да се ориентирате трудно по отношение на нормативната база. Причината е, че по стар обичай на българското законодателство, въпроса е "уреден" /всъщност - не е/ в няколко законови и подзаконови нормативни актове: Наредба I -45 от 2000 г.; Наредба I -45 от 2015 г. /за изменение и допълнение на предходната/, ЗАНН, АПК, ГПК и най-вече практиката на съдилищата.

Нормата в цитираната Наредба не е императивна /по спомен/, но пък има посочен 14 дневен срок, в който трябва да подадете заявление за промяна на данни и обстоятельства, оотносно собственика на МПС.

Точно в тази посока, бяха и решенията на Съда, които бях чел, а именно: Текста в наредбата не е императивен, но от наличието на предвиден конкретно законов срок, следва да се приема за такъв! От тук пък, санкцията е глоба в размер до 50 лева, по общия ред, предвиден в ЗАНН.

Имаше и още съдебна практика, в която бяха намесили и АПК и ГПК /по отношение на задължението за известяване, при промяна на настоящ адрес и оттам - реда на връчване на различни документи/, но честно казано, нямам нито време, нито желание да търся съдебна практика, часове наред.

Така или иначе, санкционираните собственици, надали са много /демек, най-вероятно, никога няма да ви санкционират/.

В същата Наредба /като текста съм сигурен че е императивен/, е записано, че прехвърлителя /продавача/ е длъжен да извести контролните органи, при промяна в собствеността на МПС и подлежи на санкция - да, ама в Пътна полиция, ако отидеш да го направиш, те гледат като "банкнота от три лева" и почват да ти обясняват, как не е нужно... :)

Еми накратко, това е момци - ако има друго, питайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка първа и трета неделя от месеца. Тази неделя се пада да има среща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срокът за доставяне е 20 дни от датата на получаване на пратката в пощенската служба. При неявяване на получателя в срок от 10 календарни дни от датата на получаване на пратката в пощенската станция за доставяне се изпраща второ писмено служебно известие, което се доставя по реда на препоръчаните пратки;

 

Мама работи в пощата и това е срока, ако няма никой на адреса пускат известие в пощенската кутия, а дали ще си го намериш това е друг въпрос. Писмото седи и чака, след което се връща с надпис не-намерен получател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за актуалната информация.

Аз, точно по тази причина, написах "по спомен", важното е , че общия срок, реално е същия...

А точно след него, почват мъките на Пътна полиция :)

В продължение на 2 години, от Пътна полиция - Горна Оряховица, не успяха да ми връчат ел.фиш, при това, без да съм се крил, респективно, същият се погаси по давност.

А иначе, извървяха целия път, от Български пощи, през "кварталния", през 3-то РПУ, накрая, два месеца преди да изтече давностния срок, ми се обади един почти разплакан "Младши авто-контрольор" от Г.Оряховица, да ми обяснява от кога и как ме търсят, псувайки системата, колегите от София, шефа си и т.н. :)

Накрая, ме попита, дали съм съгласен, да "доложи" на Шефа, че сме разговаряли и съм известен за въпросния ел.фиш -отговорих "Разбира се, сега остава и да успеете, да ми го връчите, през оставащите два месеца"..., горкия, направо онемя.

Така и не успяха.

Поздрави и още веднъж, благодаря за инфото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен същото - с Горна Оряховица ;)

Единствено се опасявам сега да не излезе в тяхната система, че вече ми е връчен и е изтекъл срока за плащане.

:eusa_think:

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, а как се отписват задълженията по акт. Защото, доколкото знам, отпада искането на сумата по давност, но задължението си остава. Или малко се бъркам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен същото - с Горна Оряховица ;)

Единствено се опасявам сега да не излезе в тяхната система, че вече ми е връчен и е изтекъл срока за плащане.

:eusa_think:

На мен на фирмата така ми се появиха 3 фиша в удостоверението по чл. 87 от ДОПК - никога не са пристигали при нас, подадени направо от КАТ към НАП в края на втората година, след което е започнал да тече нов давностен срок  :BangHead:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, а как се отписват задълженията по акт. Защото, доколкото знам, отпада искането на сумата по давност, но задължението си остава. Или малко се бъркам

Точно задължението, произтичащо от наложената санкция, се погасява по давност.

Такова нещо, като погасяване на искане за плащане, няма.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, такъв филм няма...

Някой служител от фирмата, е подписал обратната разписка /покрай, предполагам немалкото корреспонденция която получавате/, тогава, ако никой не се яви в Пътна полиция, да му връчат ел.фиш, същия се счита за "служебно връчен".

Много приятели с фирми, ми се оплакват от това, когато си говорим.

Отделен е въпроса, че скапания софтуер на НАП, бълва купища грешки - ако си имал фишове, се разхождаш до НАП, в работно време и за твоя сметка, представяш платежните и ти изчистват задълженията.

Заради същия софтуер, на мен и сестра ми, ни потърсиха данъци при това с начислени лихви, за три бивши наши автомобила, продадени между 5 и 8 години по-рано. За единия, си пазех копие от Договора за продажба, за другия - смешната хартийка /с размер на трамваен билет - от старите/ с аходящия номер на декларацията за редеклариране при продажба, а за третия, сестрата ходи при колега, за Нотариално удостоверение за прдажбата. След предстааянето им, даже бяха сърдити, камо ли, да се извинят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре - аз само дадох правилната информация, за да си знаете. И  аз си чакам фишчето, хванаха си ме и си я видях камерата как светна, ама късно е чадо. На мен всичко ми е на едно и ще дойде при мама  :fiu:  казах и да подписва и да ми го вземе за да си го платя. Тъпо е че спускам баир с 80 и точно на изравняването сложили камера и ограничение 60 :eusa_naughty:  съответно на мен ми присветкат и аз намалям - ама до 80. Надявам се да не е повече от 50 лева  :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги като пътувам извън София си пускам навигацията заради камерите да не стават изненади, че непрекъснато им сменят местоположенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте колеги. На преди няколко дни видях в пощата си известие от български пощи, да се явя в определен пощенски клон за получаване на пратка (на 99,99% от КАТ). Въпросът е, че в известието са ми объркали името и фамилията, но пък адреса е точен. Дайте съвет, да се явя ли или в последствие мога да обжалвам с това пощенско известие. А имам и още един въпрос, ако районния не те открие, не се ли прехвърля задължението към НАП и от там да си го търсят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.