Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Активиране на Бордови Компютър - Октавия 2 Фейслифт Класик.


shaft

Recommended Posts

  • 1 година по-късно...

По скоро НЕ. Ако таблото ти е с макси дот то той си има активиран борд компютър. Ако е с малкия дисплей не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте от скоро съм собственик на Октавия 2 ФЛ 1,6 дизел 105к.с. Въпроса ми е дали може да сменя волана с мултифунцкионален волан и дали ще му функционират бутоните. Също така в менюто на аудиото виждам че има блутут опции но немога да го активирам и свържа с телефона трябва ли някакъв допълнителен модул. Имам и още един въпрос гледам че колегата е наясно кодирането, предишния собственик са го дразнели всякакви сигнализации на колата и е деактивирал звука при светване на лампата за гориво сигнализацията при подаване на мигач, за колан сигурно и други сигнализации, аз искам да си активирам сигнализацията за горивото и за мигачите ако някой знае как трябва да стане моля да каже. Благодаря!

Редактирано от georgi_82bs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и Честита придобивка! 

 

Да, трябва да смениш модула под волана, за който съм писал тук. Прочети темата отначало - има всичко написано какво ти трябва. Като модулчето трябва да поддържа всичките неща - волан, бордови компютър и темпомат.

 

Относно блутута - слага се допълнителен модул и там, за да имаш блутут, който се намира под пасажерската седалка. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и Честита придобивка! 

 

Да, трябва да смениш модула под волана, за който съм писал тук. Прочети темата отначало - има всичко написано какво ти трябва. Като модулчето трябва да поддържа всичките неща - волан, бордови компютър и темпомат.

 

Относно блутута - слага се допълнителен модул и там, за да имаш блутут, който се намира под пасажерската седалка. :)

Благодаря за отговора! Когато ми остане време ще се поровя. Мойта има темпомат и управление на борд компюъра само нямам мулти волан. Иска ми се също да сложа оригинален парктроник и блутут модул за връзка с телефона но трябва да поечта малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сложно, но ако си от Бургас, звънни/пиши на Калоян (z3f1r40): http://skodaclub.bg/forum/index.php?/user/4946-z3f1r40/

 

Точно момче е, ще ти свърши работа, вярвам, че ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно кодирането за спиране и включване на звуковите сигнализации (мигачи, задействана ръчна спирачка, свършване на гориво и т.н.) имаш ли идея от къде мога да прочета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Аз съм собственик на Skoda Yeti 1.8 TSI 4x4 2009. Колата дойде супер сток, единствената екстра която имам е бутон за контрол при пускане по баир надолу и автопилот. Купих си кабел за да бърникам с VCDS и какво да видя с едно просто кликване и хоп Hill Hold Control, Cornering Lights, Mirror Dipping. Имаш ги естртите, а те софтуерно изключение ТЪПО. Замислям се и аз да набия един мулти волан. Полезна информация колега. Евала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте!Първо искам да благодаря на колегата shaft.С помощта на подробните му описания успях да направя някои подобрения и аз :) Хиляди благодарности,човече!

Това което успях да направя сам е да сменя стария волан с нов мулти,смених лостчето на мигачите с ново с темпомат.Естествено смених и модула под вола с подходящия.Още при монтирането на новите части,бутоните на волана от ляво (за CD-то) тръгнаха.Отидах при едно момче с VAGCOM за да пуснем нещата с темпомата и борд компютъра.Вече имам темпомат :) ,но за огромно съжаление не можахме да пуснем борд компютъра.Момчето ми каза,че най-вероятно било от таблото(не го потдържало).Лостчето за чистачките е без копче,защото мисля,че ще мога да командвам борда от волана.Та питането ми е следното

1.Трябва ли да сменя лостчето за чистачките с такова,с копче?След като имам мултинволан,защото и двата варианта ги има!

2.Има ли вариант таблото ми да не потдържа тази функция (за разхода на горивото).

БЛАГОДАРЯ!

 

п.п.Колата ми е Октавия 2 фейс 2009 г./1,9-105 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Izolini написа:

Дай една снимка на таблото

 

 

6EDA2D2E-B0F2-4404-9C5B-D1133DC78E65.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Радвам се, че толкова стара тема е все още полезна :) 

 

Таблото е само един прост екран, няма никакво значение за него какво ще ти показва. Каквото му подаде модула, това ще показва. Таблото не те интересува в случая. Окей си е. 

 

За лостчето - намерих една снимка на Laurin & Klement фейслифтова Октавия 2, където лостчето е без бутон отстрани, но има мулти волан:

image.png.e46f011e4ca797bf1129ca2abbe2e476.png

 

Вероятно не е нужно да се сменя в такъв случай.

 

По-скоро твоят проблем би бил в самият модул (Steering wheel control module). Кой номер сложи? 

 

Ако модулът, който си сложил, не започва с 5K0 - няма да работи, вероятно :) Въпреки, че по-горе пишат, че всички Highline модули поддържат и мулти волан... Тоест, би трябвало да работи и с модул, който е Highline и не започва с 5K0.

 

Погледни тук най-долу:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Steering_Wheel_Control_Module_Versions

Търсиш "MFSW". Виж кои модули поддържат мулти волан. 

 

Също така има значение и лентовия кабел, ако е с по-малко пинове - пак няма да работи. Трябва да е Type 2. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко изглежда точно. В такъв случай си мисля, че не успявате да го кодирате правилно с твоя приятел :) Явно диагностиката нещо не се справя с активирането на нещата. Даваше ли ви някакви грешки?

Ако отново не стане с диагностиката - вероятно си иска и лостчето на чистачките с бутончето.

 

Всичко ми изглежда спазено на този етап, съмнявам се само в кодирането. Щом момчето се опасява, че таблото не поддържа функциите - вероятно не знае как да се справи с нещата. Трябва да се разцъка хубаво и да се разгледа какво може да се пусне и какво не може. Модул, волан и лентов кабел са спазени - според мен, за да тръгне всичко, е само въпрос на кодиране. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се съмнявам в знанията на момчето.За това съм решил да отида при някой друг.Дали можете да ми предложите някой по-наясно с шкодаците?Говоря за София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, zloQQ написа:

Търси @Pepino :)

И да се похвалиш!

 

 

Благодаря!Ще пробвам да се свържа с него.Дано скоро се похваля :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% @Pepino за София :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, shaft написа:

100% @Pepino за София :)

 

Ок!Значи това е човека.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.