Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Конденз във фар


ppavlov

Recommended Posts

Гайз,

 

днес след като доволно покарах в студената и вече мъглива София, паркирах Славчето в гаража и...

post-14118-0-07540900-1450030810_thumb.jpg

видях, че в десния фар има конденз.

Не че това е чак такъв проблем, но все пак не мисля, че е нормално и се чудя как е влязла влага вътре, след като въобще не съм пипал фара?

Може ли това да доведе до проблем с ЛЕД светлините? Има ли как да премахна този конденз и да разбра откъде влиза?

Някой друг забелязвал ли е подобно нещо?

Поздрави :)

Редактирано от ppavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е Силикагел сложи.Или залепи от вътрешната страна на капакчката на фара,капачка от Супрадин,Аспирин разтворими таблетки.

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Сами! Този силикагел само в опаковчици ли е или има и друг вариант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше конденз още в деня, в който си взех колата от ЕТ. Изчезна толкова бързо, колкото и се появи - за времето от Пловдив до София. Преди няколко дни, когато имаше мъгла, вечерта пак забелязах, че се е появил на същото място като при теб. На сутринта беше изчезнал. Не се притеснявай. Относно силикагела, добър вариан е този за котешки тоалетни. Гледах клипче как можеш да напълниш чорап с него и сложиш под седалката например (за да не се вижда) да събира влагата от купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Ако кондензът във фаровете ви преследва често и ви дразни силно има прост вариант, като временно решение, докато се заемете по-упорито с отстраняването на този бъг. Просто си махнете капачките на фаровете, тези за достъп до крушките ... Така конденз няма да се получава, защото ще имате перманентно проветрение! ;-)

...Пробвах този подход на Ситроен-а на жена ми, който му изби конденз в левия фар и дори смятам да не се занимавам повече с търсене на други решения. Така или иначе, от там може да влезе вода само ако решите да преплувате, някоя река...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да имаш отвори които са точно против кондез във фара, някъде отстрани на фара къси маркучета обърнати надолу, провери да не се е запушило като бръкнеш с мека тел вътре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще влиза и прах, както и буболечки... А паяците особено много обичат да се завират на такива безперспективни за тях места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моята кола е с LED светлини, но и аз имах конденз във фара - и то при взимането от ЕураТек. Човекът там каза, че ще изчезне сам. И наистина - на сутринта го нямаше. На следващият ден пак се появи и след няколко часа пак беше изчезнал. Вече седмица карам и не се е появявал пак.

 

LED фаровете май са капсуловани и не знам дали има начин да се сложи силика-гел вътре, но си мисля, че ЕнжЕнерите са помислили за това.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.