Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

MDI Interface за О2 FL


Recommended Posts

Аз си купих готов кабел за връзка на радиото с MDI и при мен AUX-а не работи.

Има го в менюто, ама звук не излиза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Шкода О2 ФЛ дойде с MDI вход в жабката, и си има AUX в подлакътника. Когато имам нещо включено в MDI, дори да е само кабела без устройство, и отказва да чете от AUX. Трябва да разкачаш всичко вкарано в MDI буксата, и тогава започва да чете от там. 
А, това криво местоположение прави действието кошмар, особено когато има някакъв гаден законтрящ дизайн на конектора който иска стискане отстрани при изваждане, и то силно. 

Та, или ми трябва специалист по опериране с криви проприетарни букси на VW постояно до мен в колата, или кабелът, който съм си избрал, си остава там завинаги. 

Ако ще си преправяте и барникате по аудиото, направо минавайте към after market unit, е моето мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което изчетох из нетя и по разните му там елзи и етки - това което казва колегата Jisan е правилното държане на системата. Aux канала върви от радиото, през MDI - то и от него излиза и отива към AUX дупката. Но MDI е вързано серийно не паралелно. Демек Aux входа ще работи само когато MDI то "му разреши", и това явно става като се откачи мултимедия кабела откъм MDI.

 

На колегата на който му работят едновременно, явно майстора ги е вързал паралелно. Което според мен не е правилно, ама това е според мен.

 

Реално и аз ще се откажа от AUX-а, защото мисля да навра така MDI то в колата, че да имам достъп само до USB входа, демек няма как да му обясня, че искам да активирам AUX. Аз не го и ползвам реално де.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, изглежда като да е по дизайн така.

Аз съм си взел от Ebay един MDI>USB кабел и си закачам флашка. Имам и един MDI>3.5 jack кабел, ама така нямам контрол върху възпроизвеждането чрез бутоните на колата.
Бях купил и един кабел който е сплитнат MDI>USB +jack, но ми работеше само USB-то, jack-ът въобще не захапваше дори и само на него да закача източник. Offtopic: Някой ако е успял да подкара такъв двоен кабел, моля да сподели. 

Редактирано от Jisan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Готово и при мен вече работи MDI. Окабелих го сам, получи се добре. Имам си и AUX и MDI, както си е на фабричната. Мислех да пусна туториал как се прави, ама май няма интерес, а и ме домързя да снимам.

 

Интересното е, че при мен AUX-a се получи доста грамотно. Достатъчно е да махна самo флашката и се превключва на AUX. Не е нужно да вадя целия MDI кабел, както е при колегата Jisan. Прилича на софтуерен "фичър". Може да зависи от фирмуера в кутийката, мойта е версия E.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Тука има някакви ъпдейти на фирмуера, ама не съм ги тествал:

 

http://www.my-gti.com/3148/volkswagen-media-device-interface-mdi-firmware-upgrades

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Готово и при мен вече работи MDI. Окабелих го сам, получи се добре. Имам си и AUX и MDI, както си е на фабричната. Мислех да пусна туториал как се прави, ама май няма интерес, а и ме домързя да снимам.

 

Интересното е, че при мен AUX-a се получи доста грамотно. Достатъчно е да махна самo флашката и се превключва на AUX. Не е нужно да вадя целия MDI кабел, както е при колегата Jisan. Прилича на софтуерен "фичър". Може да зависи от фирмуера в кутийката, мойта е версия E.

 

Цецо75, трява ли да се купува някакъв доп. кабел, който да е между MDI-а и Swing-а или MDI кабела се закача директно на радиото.

Гледах из нета, но не намерих конкретен отговор.

Също така ще може ли да споделиш дали си преправял окабеляването, за да може да работи AUX и MDI?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ще ми е интересно как може да се подкара AUX-а в подлакътника. Откакто сложих MID-а, постоянно ми записва грешка за AUX-а. Трия я, понякога веднага я записва пак, понякога не.

 

Address 2E: Media Player 3 (J650)       Labels: 5N0-035-342.lbl
   Part No SW: 5N0 035 342 D    HW: 5N0 035 342 D
   Component: SG EXT.PLAYER H13 0150 
   Revision: A1001003    Serial number: 7669726678   
   Coding: 010000
   Shop #: WSC 05314 000 00000
   VCID: 28F1E664FF734DA6B0-807C

1 Fault Found:
03138 - Input AUX IN
            009 - Open or Short to Ground
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101001
                    Fault Priority: 4
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 183

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го кодираш по описаният начин:

             Address 2E: Media Player 3       Labels: 5N0-035-342.lbl
Control Module Part Number: 5N0 035 342 E    HW: 5N0 035 342 E
  Component and/or Version: SG EXT.PLAYER H13 0240
           Software Coding: 010000
            Work Shop Code: WSC 00028 028 00001
                      VCID: 295C5AD840C6E756F8B
1 Fault Found:

To clear this fault, either code out Aux-in by selecting rear seat entertainment
or add Aux-in (not on the RNS as suggested by the earlier post but to the MDI plug

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eeeee. То това беше преди 2 месеца бе хора, знаех си че трябва да снимам. Значи по спомени:

 

1. За да работи и AUX и MDI, второто трябва да се върже серийно - т.е. схемата е Swing->MDI->AUX. Демек AUX кабелите от радиото (L, R и земя) трябва да отидат САМО в MDI кутийката. От там има други пинове (пак 3 броя) които отиват към AUX буксата. По тая схема вързано при мен заспаха нещата. С уточнението, че кутийките са много версии, мойта е 'E'.

 

2. За колегата ses - Да, трябва ти окабеляване между радиото и MDI. После имаш втори кабел от MDI към USB или Iphone. Аз въпросния кабел си го направих сам, защото ми се видяха прекалено скъпи готовите. А и не съм сигурен, че връзват правилно AUX-a. По спомен ти трябва двата CAN-a, L, R, две земи и захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До winrg:

Променяш твоето окабеляване по начина който е написал Цецо 75, слагаш отметка в кодинга на модулчето пред Rear Seat Entertainment  и всичко трябва да стане. Активен AUX  и без грешки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

С окабеляването не съм се занимавал, но в кодирането не намерих Rear Seat Enternainment. Ползвам VCDS 17.1.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Снощи реших да сваля радиото и да видя кабелите. До колкото успях да се ориентирам, кабелите за AUX от оригиналната букса изобщо не отиват към MDI.

Не видях да има номерация на пиновете на нито една от буксите.

 

Оригиналната букса, доколкото се ориентирах 3-те кабела от синята букса са за AUX:

IMG_20170815_204533.jpg

 

Ето и новата букса за MDI. Както се вижда цветовете на кабелите са други и много повече пинове са заети.

IMG_20170815_205542.jpg

 

Също така забелязвам и че заетите пинове от зелената букса не се използват за MDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.