Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Белият Миксер 1,2 TSI - 7 DSG


Milen Dimitrov

Recommended Posts

Само доброжелателно си чеша пръстите, не съм се возил в О3 и нямам впечатления от колата :) Но вече съм 200% убеден, че повече дизел няма да си купя.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Milen Dimitrov

    40

  • totopz

    7

  • b3lq7a

    6

  • VeSkoD

    4

Най-много писали в темата

Aз също. Прилючих с дизелите. Никога повече. Въобще не коментирам цялата драма около експлоатацията на дизел, просто кефът от тия бензинови двигатели е страшен. Много често ми се случва да проверявам да не би да съм забравил да изключа Start/Stop системата, толкова е тиха тая кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има малко и за колата, от ЕТ се сдобих и с калъфи за гумите.

Малко големи идват на 15-ките, но на 17-ките застанаха идеално. 

000073900B3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е извън темата, но какво против имате дизелите? Специално за фабията чух, че 3-цилиндровият дизел е проблемен и не е приятен за каране, но винаги съм си мислел, че 4-цилиндровият 2-литров дизел е върхът на сладоледа в средния клас.

Като единствен минус аз виждам цената и може би малко по-големия шум.

Примерно при Seat Leon (друга кола, която много харесвам) дизелът 2.0 TDI 6DSG е с цели 4500 лв. по-скъп от бензиновата 1.2 TSI 7DSG и това донякъде решава нещата в полза на бензина, но с времето бензинът ще гълта повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против дезеловите двигатели, но с еко нормите започнаха много да ги убиват, разхода доближава този на турбо бензиновите двигатели, като сложим и разликата в първоначалната инвестиция и за човек каращ до 20 000км на година няма смисъл. Фабията се кара все едно е дизел, от ниски обороти си поема стабилно, DGS-то когато не го юркаш превключва на 1600-1700 оборота, на 2,0 TDI 140 к.с 7 DSG превключва на 1800-1900 оборота.

Имам приятел, който имаше Супърб 1,8 TSI 4х4, с него имаме относително еднакъв стил на каране с доста газ, та неговия Супърб харчеше с до литър повече от моя, а се усещаше по-бърз и динамичен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес ми дойде поръчка и се радвам като малко дете :)

8563810F.jpg

Здравей колега,

Честита придобивка! Да си я караш леко и  безаварийно.

Може ли да те попитам за малко информация за черната рамка на предната решетка? Лесно ли се сменя и от къде е по- изгодно да си я поръчаш?От ЕТ или от някой афтърмаркет сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

за аксесоарите зависи, от сайта на супершкода взимаш кода на артикула и го проверяваш в сайта на ЕТ /виртуален търговец/ или нещо от сорта. Някои неща са по-евтини от ЕТ, други не, а и някои не се предлагат.

Рамката е само на щипки, според мен, който не се занимава с това ще му отнеме около 1:30 - 2 часа. На мен ми я смени момчето, което направи покрива, отне му около 20-30 минути.

До края на другата седмица има обща поръчка от супершкода, така че можеш да се включиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията.В моя случай тази рамка на предната решетка излиза по евтина от ЕТ. Става дума за О3, която е с хромирана рамка и искам да я заменя с черна от О3 VRS  . Само че като гледам май трябва да се  свали цялата броня за да се смени.Ако може да дадеш някаква информация за човека който ти я е сменил ще ти бъда много благодарен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Миксера вече е обут с летните си джапанки :D

Ето няколко не много добри снимки

8761508u.jpg

8761510k.jpg

8761512V.jpg

 

Харесва ми как застана, но си иска 16-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първите две снимки не ми харесва, но на третата определено изглеждат добре. Може би е въпрос на ъгъл ... или размер :)

 

Гледам си преобувал при Маджо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз не я видях много колата, сложиха гумите и жена ми тръгна, защото малкия се очакваше да огладнее всеки момент. Довечера щя я разгледам и ще направя още някоя снимка.

За мен няма друг сервиз за гуми освен неговия.

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Днес дойдоха последните добавки за визията. От доста време се чудех, какво да направя с прекалено белите врати и миналата седмица видях отговора в Суперпкода :D

Ето го резулта, снимките не са от най-добрите, но телефона толкова си може.

8899728R.jpg8899725E.jpg8899726Z.jpg

Много съм доволен от резултата, черната линия се допълни чудесно.

От тук насетми ми остава да я позасиля малко :)

 

037373793-big.jpg

037373796-big.jpg

037373797-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А лайсните по-скоро нямат някакъв защитен ефект?

Да, нямат никакъв защитен ефект, само за красота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам, стъклата фабрично затъмнени ли са? Към края на годината мисля да поръчвам и аз Ф3 и се чудя дали да е с фабрично затъмнени или да ги затъмня след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам, стъклата фабрично затъмнени ли са? Към края на годината мисля да поръчвам и аз Ф3 и се чудя дали да е с фабрично затъмнени или да ги затъмня след това.

Принципно са затъмнени, на моята и сложих сенници и затова изглеждат толкова тъмни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубава, пу-пу да не ѝ е уроки. Аз съм известен фен на черните елементи по колата, така че е разбираемо на мен да ми харесва много.

 

ПС: Не знам къде и кога е снимано, но на втората снимка на заден фон си изловил моята главна счетоводителка, ако е било в работно време ще се наказваме! :D

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните фарове потъмнявани ли са с фолио?

 

Не са потъмнявани, филио има единствено по тавана.

 

 

Много е хубава, пу-пу да не ѝ е уроки. Аз съм известен фен на черните елементи по колата, така че е разбираемо на мен да ми харесва много.

 

ПС: Не знам къде и кога е снимано, но на втората снимка на заден фон си изловил моята главна счетоводителка, ако е било в работно време ще се наказваме! :D

 

В Лагера е правена снимката, тя счетоводителката сега отмаря от ДДс-то :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Видяхме колата преди няколко седмици пред Еуратек :) Голяма свежарка е.

 

Я кажи как е с разходът на градски и дълъг път? Оглеждам се за такава същата, може би комби, за да сменим Тойотата евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видяхме колата преди няколко седмици пред Еуратек :) Голяма свежарка е.

Я кажи как е с разходът на градски и дълъг път? Оглеждам се за такава същата, може би комби, за да сменим Тойотата евентуално.

Хихихи жена ми няколко пъти ми се обажда да ми каже, че е видяла твоята :)

Разхода го виж тук http://www.spritmonitor.de/en/detail/737190.html но имай предвид, че жена ми е сфетофарен състезал и при спокойно карана ще е по-нисък.

 

ПП още малко статистика:

София-Ловеч-София карала е жена ми.

Отиване лежерно круиз на130 км/ч по магистрала, послед круиз на 100км/ч, на връщане е настъпвала здраво.

София-Ловеч 5,3/100 не ми каза средната скорост

Ловеч-София 6,6/100 средна скорост 92 км/ч

От зареждането 5,9/100 средна скорост 80 км/ч

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.