Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1 2.0 Ambiente


Recommended Posts

Може,моята има.

Страхотна благина,особено от Бургас до Ботевград,над 410км с кръстосани крака.

:tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега ще пропусна темпомата, че съм се вкарал в тежки финансови филми с другата октавия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешките на четирите цилиндъра след смяната на свещите и кабелите бяха изчезнали, но чека продължаваше да свети. Сега набива грешка на ламба сондата  и чека свети, след изчистване изгасна, възможно ли е да се побърква ламбдата заради лошо гориво?Колата си върви добре, разхода е около 12,13/100 градско бензин. За газифициране още се чудя....

 

1 Fault Found:
16525 -  Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2; Heating Circuit: Malfunction
        P0141 - 35-00 -   -
Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Наистина се оказа маслояд. За 3000 км. дръпна почти 500 мл. масло....

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадост е това. Или отваряш мотора за ремонт или си караш с масло (добавка към горивото) на определени км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Беше ясно, че ще гори. Въпроса беше колко? :) Двете коли са с еднакво масло - на Texaco Havoline extra 10w40. Забелязвам и дизела го е бутнал за 4000 км. към 300 мл долях и на него, а по принцип дава такъв разход за 10 000 км. Ще сложа нещо по качествено и ще видим.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега,от ФВ форума си купи Голф 4 с 2.0 мотор.И неговият гори масло.Каза,че е сипал някаква добавка Лукас и нещата са се драстично подобрили.

И аз пробвах добавки,но без резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Междувременно продължават да ме дразнят грешките за ламбдата. Казаха ми, че може да е от дебитомера. И спийд сензора от време на време се появява и изчезва, а километража си работи. Подчертаната грешка не я коментирам! :fiu:  Грешките на климатроника и те не са ми ясни, проблеми с него нямам.

 

Address 01: Engine       Labels: Redir Fail!

   Controller: 06A 906 018 GR

   Component: 2.0l R4/2V  MOTR HS V05

   Coding: 00011

   Shop #: WSC 31480

   VCID: 78836BE34BCB

5 Faults Found:

16525 -  Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2; Heating Circuit: Malfunction

            P0141 - 35-00 -   -

16885 -  Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal

            P0501 - 35-00 -   -

16523 -  Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: Response too Slow

            P0139 - 35-00 -   -

16524 -  Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity

            P0140 - 35-10 -   - - Intermittent

16603 -  Maximum Engine Speed Exceeded: Engine Warranty VOID! :-)    

            P0219 - 35-10 -   - - Intermittent

 

Address 08: Auto HVAC       Labels: 1Ux-907-044.LBL

   Controller: 1U1 907 044 A

   Component: CLIMATRONIC     C 2.0.0

   Coding: 01000

   Shop #: WSC 31480

   VCID: 301393C3E33B

2 Faults Found:

00281 -  Vehicle Speed Sensor (G68)

            37-00 -  Faulty

01274 -  Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

            37-00 -  Faulty

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората ламбда е почти умряла.

V71,не е сериозен проблем,даже никакъв.

Явно взима сигнал от G68 колко да притваря.

Смени ламбдата,като за начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам втората сонда не е толкова важна.... ами, ако я махна? Засега проблеми няма. Само чека постоянно си свети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така знам, втората сонда служи за да провери дали катализатора работи, и ако не работи да писне. Пък тази грешка P0219 много интересна...прочетох, че можело да се появи при задържане макар и за момент на 'прекъсвач'. Ако я изтриеш дали ще се появи пак? Другата грешка за клапата и при мен са я засичали, плюс от време на време я чувам как зацикля и като я пораздвижа няколко пъти с бутона и спира да "цикли".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Изтрил съм грешките, покарах я малко без да я гоня и само за ламбдата се появиха отново. Климатроника не съм го бутал и си беше чист. После реших да направя един рън на 1-ва и 2-ра, играх си и с климатроника и се появиха и останалите грешки.

0219 я набива като я задържиш малко повече в червеното, поне при мен е така.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така знам, втората сонда служи за да провери дали катализатора работи, и ако не работи да писне.

Е то заради това не е добре да се маха катализатора.

Постоянно ще свети чека,чел съм някъде за софтуерно залъгване,но засега при мен нещата са ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Задната ламбда беше изключена софтуерно, благодарности на шкодафен за насоката! Грешките изчезнаха след като я включих, сега ще я покарам така за да разбера защо са я спрели, сигурно е имало някакъв проблем. Иначе катализатора си е там, но не се знае вътре дали има нещо защото шума във високите идва от там.

Само не мога да разбера защо още като я взех нямаше грешки за ламбдата, а само за свещите на 4-те цилиндъра, като смених свещите и кабелите малко след това се появиха грешките на сондата....

 

П.С. Днес както си карам падна един клон и ми направи вдлъбнатина на петата врата. Тази кола няма късмет.... все падат разни неща върху нея....  :angry:

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пак ми набива същите грешки. :) Ламбдата софтуерно пак е изключена и сега не мога да я включа(първия път не бутах аз и не знам как стана). Остава си така.... със светещия чек се свиква. :D

 

IMG_20160404_141532u8QJPjY_sredna.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Щетите от зимата и падналия клон на 5-та врата са отстранени. Използван е кит, дано да е дълготрайно.

Ето снимки на тавана, преди и след. Нямам снимки как изглеждаше след като го напъвах отвътре, беше се поизправил, но стоеше пропаднал.

 

df33c1f3d2603241.jpg459e214e8c4eebcc.jpg

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Да изтупаме малко темата. За една година и половина са сменени само тампони на стабилизиращата щанга, предни дискове и накладки, скоро и задните, просто нищо не се обажда по - нея, дано и така да бъде дълго време, само се налива бензин и се кара! Спря да гори масло след прочистване на двигателя с някаква добавка, странно но вече 6000 км. не е дръпнала нищо. Задната ламбда не е сменяна, чека си свети. :) По - принцип е за ремонт на генерацията, има някъде пробито, мисля, че е преди катализатора. Разхода градско варира от 9 до 13/100. Извън града около 8, стигал съм и до 11 но на моменти със скорост почти 200(повече не може) разхода по - борд и по - колонка съвпадат напълно. Ако се кара нормално си гори нормално, но настъпиш ли я си гори доволно. :) Кара се с А95, слагал съм и 100 октана, но не намирам разлика, освен в цената. Газова уредба няма да се слага, не е чак такъв смок. Тавана след 1 година още си държи и няма забележки по - него.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно клипче. За мен си върви много добре.Пътя е прав, но доста неравен.

https://www.youtube.com/watch?v=PNIhfhVQAiE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само се налива бензин и се кара! Спря да гори масло след прочистване на двигателя с някаква добавка, странно но вече 6000 км. не е дръпнала нищо.

Малко повече информация за добавката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Liqui moly motorspulung с тази добавка не се кара. Преди смяна се налива в старото масло, в сервиза по - спомен я оставиха да работи около 30 мин. на различни обороти, след това източиха маслото и го замениха с ново и магията се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.