Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с теч откъм тавана...


jorojoro

Recommended Posts

Здравейте!

 

От няколко дни ми се появи много неприятен теч на вода в купето. Отвън няма някакви видими следи от проблеми, но вътрешната колона си е доволно мокра (а не влажна). Някой ако има идеи къде да погледна или какво да направя, нека сподели...

Освен това моля и за информация за майстор (сервиз) в София, където евентуално да ми решат проблема.

 

Малко снимки:

IMG_20160110_184838.jpg IMG_20160110_184845.jpg IMG_20160110_184851.jpg IMG_20160110_184959.jpg IMG_20160112_183300.jpg IMG_20160112_183307.jpg IMG_20160112_183313.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 1. Махаш сенници,плафони,дръжки  и частично уплътненията където ти пречат.

 2. Сваляш тавана, носиш го на автотапицер за претапициране.

 3. Някой полива отвън с маркуч, а ти гледаш от къде пуска вода.

 

 

 

 

P.S  :  Макар че освен да се е отлепило стъклото, за друга причина не се сещам.

Редактирано от TDI_fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни антената, на приятел с Пежо 206 му течеше от там, оказа се че не е стегната. Макар че е отзад, аз не виждам друга логична причина.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем /Октавия 1, 98/.

Свали дръжката и сенника и освободи тапицерията на тавана отпред, така че да можеш да бръкнеш с ръка между тапицерията и тавана. Трябва да напипаш /може и да се види/ мястото където ъгъла на на купето е свързан с ъгъла на стъклото /от където при мен  течеше горе в ляво/.

При мен точно тогава валеше силно и този ъгъл беше мокър. Силикон и болкит от вътрешна страна и проблема беше решен.

Успех!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем /Октавия 1, 98/.

Свали дръжката и сенника и освободи тапицерията на тавана отпред, така че да можеш да бръкнеш с ръка между тапицерията и тавана. Трябва да напипаш /може и да се види/ мястото където ъгъла на на купето е свързан с ъгъла на стъклото /от където при мен  течеше горе в ляво/.

При мен точно тогава валеше силно и този ъгъл беше мокър. Силикон и болкит от вътрешна страна и проблема беше решен.

Успех!  

Благодаря на всички, които са писали в темата! Тази вечер поне 15 мин. оглеждах всевъзможни места за евентуален теч. Нищо необичайно не видях. Почвам да си мисля, че причината наистина е в предното стъкло, както някои колеги предполагат. Чудя се дали аз да се правя на майстор или просто да закарам колата на майстор, който да свали и постави отново предното стъкло...

Ето и две клипчета, които направих набързо: клип 1 и клип 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със силикон от външната страна, около ъгъла.

Чичо Стефчо, :) Мерак имам, но надали ще се справя сам :) Най-много и да счупя нещо... По-скоро ми трябва някой, който да ми го оправи... срещу заплащане, разбира се ;)

*Голфчето ти е страхотно!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимките как е петносано горе по тавана, аз бих изключил предното стъкло.

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за да изключиш стъклото от уравнението,отиди на автомивка и помоли да "ударят" стъклото с водоструйката.

Ти стой отвътре и наблюдавай дали ще протече,прокапе или просълзи.

Ял съм такова дърво точно с разлепено предно стъкло,и всичката вода капеше върху предпазителите,това посред зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се чуди, а направи каквото ти описах по горе. Тапицерията на тавана се освобождава лесно.Не трябва да е навсякъде , а само отпред - в ляво. Силикон и болкит - от върешна страна. Петната по тапицерията почисти с мокри кърпички за тапицерия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се оказа в предното стъкло... Иска ми се, преди да ида при автостъклар, да пробвам метода на SHOMATA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го установи проблема?

Бих ти препоръчал цялостно презалепване на стъклото,ако е от него проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го установи проблема?

Бих ти препоръчал цялостно презалепване на стъклото,ако е от него проблема.

Закарах я вчера на майстор за смяна на масла, филтри и подгревни свещи, и помолих човека да провери. Та, той ми потвърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е от стъклото тичкай в Кобрата на тодор александров и си готов

Доста лоши коментари чета за тях из нета :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях там на 120ката и не е имало проблем , Коцето malkiq беше недоволен от сервиза на Първа Българска Армия, като му сменяха стъклото на 110ката, защото му смачкаха колонките, това разбирам,  но като цяло след приключенията ми в М Комплекта с една приятелка, се убедих че българина и да отиде в добър сервиз все ще намери нещо да не е доволен, да вдига пара и да тормози, така че коментарите из нета ....

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е само отпред, вляво. Първо пробвай това, което ти описах. Ако не стане, тогава мисли за друго. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е само отпред, вляво. Първо пробвай това, което ти описах. Ако не стане, тогава мисли за друго. 

Писал съм ти ЛС. Моля те, виж го ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Малко развитие по темата :)

Вярвате или не, но след като отминаха големите студове, проблемът с теча изчезна... И сняг валя, и дъжд, но вътре проблемният участък изобщо не даде признаци да се мокри. Нямам логично обяснение каква може да е била причината...

Така или иначе съм се разбрал с колега от форума, който е имал същия проблем да я погледне. Ще пиша какво се е случило :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може при големите студове материалите да са се свили и да са се отворили някакви микропукнатини, а сега като е по-топло са се разширили и са се затворили. Не знам дали е така, просто си разсъждавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.