Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Уплътняване микроключ предна лява врата.


sashom

Recommended Posts

Привет,

 

Счупи ми се водача на стъклото което е и причината да е разглобена вратата ми. Реших да се възползвам и да подобря изолацията на микроключето което постоянно ми създава ядове и вече поне 3 спрея съм изхабил за 3/4 години.

 

Имам затруднения да сваля бравата за да разгледам хубаво как е монтирано. Развито е горното винтче(това което освобождава патрона), разбира се по неправилния начин и падна някъде в вратата. Обаче патрона изобщо не помръдва все едно нещо още го е фиксирало. Тръгнах да развивам и долния(този който е малко по-навътре) но прочетох, че той не влиае и се отказах. Без да извадя патрона не успявам да освободя жилото за отваряне и бравата не може да се завърти удобно за да я разгледам. 

Моля за съвет каква му е цаката на патрона? Какво още го държи, че не излиза свободно?

 

Това което мисля да направя е да взема едно широко монтажно тиксо и да облепя микроключето за да се ограничи достъпа на мърсотия до него. Не знам възможно ли е защото не мога да видя прави ли контакт някъде. Ако някой го е облагородил нека сподели как ...

 

Фабия 1.

 

пс: Тъкмо намерих инструкции с снимки в БриШкода и за моя изненада тук е описано, че се маха и долният винт. На няколко места в нашия форум пише, че се маха (развива леко) само горния. Явно това е решението ...

http://www.briskoda.net/forums/topic/113882-removing-a-door-handle-fabia-and-octavia/ 

 

Поздрави,

 

А.

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Днес разглобих всичко и почистих много добре зоната около ключето :

WP_20160206_17_00_14_Pro.jpg

 

след това опитах малко да го облагородя :

 

WP_20160206_17_08_13_Pro.jpg

 

искаше ми се да се похваля каква хубава работа съм свършил но уви като сглобих всичко пак не реагира на отворен врата. 

Изхабих поне половината от флакона на контактния спрей. Не знам дали е от студеното но не сработи. 

Вероятно има някакъв проблем вече самото ключе. 

 

Някой който го е сменял има ли ? Нека сподели сложно ли е да опитам да си сложа направо ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с микроключетата е комплексен според мен. На дясната врата смених това ключе с идеята , че всичко ще работи , но уви - работи когато си поиска , отделно когато се скъса гумения протектор се наранява пластмасовата обвивка на бравата , която го притиска , оправих и нея , но в самата брава има още няколко (мисля са 6) микроключета , които работят в паралел на този ... при мен това ключе работи винаги при заключена брава т.е. ключето , което отчита отключена брава не винаги работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен винаги когато отворя предна дясна врата и веднага се заключват всички врати. Пръсках го но не му подейства. Иначе не прави други ядове за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"The Best Forman" - ако правилно те разбирам няма много смисъл да го сменям. Не мога да не опитам обаче след като разглобих всичко, само ще го мисля :)

Погледни моля те линка който е дал колегата над твоя пост. Ключето в него е на много добра цена. Можеш ли да потвърдиш дали ще свърши работа? Не знам на какви характеристики трябва да отговаря ... Или пък за по лесно можеш ли да ми дадеш линк към това което си сложил ти като си сменял.

 

пс: Това с тиксото е малко безмислено защото то мръсното влиза отгоре а така съм уплътнил долната част ... :)

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Днес бях до магазина на Комет за - https://store.comet.bg/Catalogue/Product/8755/за съжаление се оказа, че имат налично това на снимката ключе но обърнато, тоест пъпката му е от дясно. Така при монтиране ще се падне от лявата страна и вероятно няма да прави контакт.

 

Посети още и Щайнбергер(Conrad), NN Electronic и още един специализиран магазин но никъде нямат влагоустойчиви. Имат такива без гумената изолация. 

 

Дайте моля адрес от където сте си взимали Вие (софия) да си купя и аз. 

Това е едно от най-достъпните които намерих аз но пък ще дойде след поне месец :

http://www.aliexpress.com/item/Audew-Brand-New-Right-Door-Lock-Micro-Switch-for-VW-Passt-B5-Bora-Polo-Golf-MK4/32555849336.html?spm=2114.40010208.4.41.4cJhrS 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

И аз се занимавах вчера с въпросното микре и след демонтажа на бравата (ужасна работа е на октавия 2) установих, че работи перфектно и проблема е в металното палче, което го натиска. Износило се покритието(някаква пластмаса) и не може да натисне ключето. Побългарих го с подложка между ключето и палеца, но колко време ще изкара времето ще покаже.

Иначе ето тук продават ново оригинално, не се занимавай с алиекспрес:

http://olx.bg/ad/mikro-klyuche-burgess-za-lyava-shoforska-vrata-vag-vw-seat-skoda-ID5HMfQ.html

Ако имаш моя проблем дори и ново няма да работи!

Мога да пратя снимки на решението ако някой иска.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Днес бях до магазина на Комет за - https://store.comet.bg/Catalogue/Product/8755/за съжаление се оказа, че имат налично това на снимката ключе но обърнато, тоест пъпката му е от дясно. Така при монтиране ще се падне от лявата страна и вероятно няма да прави контакт.

 

Посети още и Щайнбергер(Conrad), NN Electronic и още един специализиран магазин но никъде нямат влагоустойчиви. Имат такива без гумената изолация.

 

Дайте моля адрес от където сте си взимали Вие (софия) да си купя и аз.

Това е едно от най-достъпните които намерих аз но пък ще дойде след поне месец :

http://www.aliexpress.com/item/Audew-Brand-New-Right-Door-Lock-Micro-Switch-for-VW-Passt-B5-Bora-Polo-Golf-MK4/32555849336.html?spm=2114.40010208.4.41.4cJhrS

Аз смених само че на Октавия,купих го за стотинки от магазин за електроника.

Беше с 3 крачета (после трябва да се види на кои прекъсва),залепих го с капчица и с металната пластина се регулира момента на включване.

Общо взето елементарна ,но много пипкава работа,досега една година няма проблем.

Поздрави

Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Вече и аз съм с сменено ключе и всичко е наред!

Ето как изглеждаше старото:
 

IMG_20160210_144756.jpg

 

Ето и с монтирао ново:

 

IMG_20160210_165500.jpg

 

Тествано всичко работи. Малко ме затрудни свързването. Когато жичките са на крайните два пина работи на обратно. ТОест при затворена врата свети плафона а при отворена се гаси след 30-тина секунди. С малко проби се получи.

 

Имам две питания:

 

1. Моля някой ако има възможност да ми даде схема как да закача обратно пъпката за заключването. Тази която при отключване се вдига на горе а при заключване влиза на вътре Тя е на една метална изкривена пластина която се разкачи преди да видя как е поставена и къде ...

 

2. Според Вас трябва ли да предпазя с нещо спойките или нищо няма да им стане и така. ГЛедах по снимки, че се слага нещо като гел но не знам как се казва което да ги пази от влага и други чудеса.

 

Поздрави.

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно изолацията аз наклепах на моита спойките със силикон .

Относно сглобяването - вилката се закача преди да сглобиш кората (ако искаш да я има). Самата брава се държи на една черна пластмаса , която е само за монтажа на алуминиевата кора. Прекарваш окабеляването през всички дупки , закачаш оназ силно изкривената тел към една пластмасова джаджа на бравата (друга няма и не можеш да я сбъркаш) , прекарваш и жилото и така слагаш на вратата.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Намацах и моите клеми с силикон и мисля се получи достатъчно добре :)

 

Сложих си кората и всичко останало но не успях да закача изкривената тел. Така не ми харесва обаче и мисля да опитам отново. 

 

Дай моля те малко повече насоки или някакви снимки , видео би-било чудесно.

 

Телта я закчам на бравата. При монтирана брава дупката в която се закача телта се намира от вътрешната страна и е една светла пластмасова част която има и едно палче отвън което вероятно е там да държи телта. Когато наместя телта обаче не мога да я вкарам в металната кора защото не може да се вдигне толкова, а сложа първо изкривената тел и я нанижа на кората тога не могат да се наместят другите неща. Нещо май бъркам ...

 

fabia-mk1-1117.png

 

Намерих това но то това е ясно къде седи. 

Не разбирам обаче как да стане затварянето на металната кора.

 

Поздрави,

А.

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това ти казах при свалени алуминиева кора и брава става монтажа на таз тел , инак няма друг начин ... на място освен да си нарежеш ръцете и да потрошиш някоя пластмаса , друго няма да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз те разбрах, но дори и при всичко свалено ми беше доста трудно.

Справих се но бая се затрудних с тази глупост.  Успях дори без да свалям бравата. Съвсем леко трябваше да помогна на палчето да захапе изкривената тел за да я държи там. 

 

С удоволствие мога да кажа, че ремонтът на микроключето приключи успешно :) ... 

 

Благодаря за помощта!

Редактирано от sashom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това разкарах на всички врати тези криви железа ... на фейслифтовите няма такива тъпотии , които освен да те затрудняват при демонтаж май друга работа не вършат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз да попитам от тез микроключета ли почна да ми се базикат вратите? Като отворя врата и се опитва да се заключат другите? Или като отключа от ключа и отворя някоя врата другите се заключват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте,колеги!

Първи пост и първо питане.

Купих една Фабия,на която шофьорската врата не се заключва.Ключа превърта повече от необходимото - почти цял оборот,но вероятно не натиска микроключето или ключалката е повредена.Вероятно и ел-магнита за заключване не е в ред,защото от пасажерската врата останалите 3 врати и багажника се заключват,но шофьорската ни щрака,нито се заключва.

Въпросите ми са:

  - Как се вади ключалката ( само с развиване на 2 винтчета през дупките затапени с гумички ли? ) за да видя нещо по нея ли е счупено.

  - Как се сваля целия механизъм,който сте описали по-горе (пластмасовата кора съм свалял,знам как,но ламаринената кора само развих и дотам - уплаших се,да не откача някой механизъм и после няма сглобяване...).

  - По схемата син/жълт и лилав/жълт са проводниците на ел-магнита за заключване .Някъде има ли куплун където излизат тези 2 жици,за да ги замеря с мултицета дали е здрава бобината на  въпросния ел-магнит ?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Нови брави, най-вероятно, тъй като микроключетата не са оригинална резервна част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези микроключета сменят ли ги в Еуратек или нови брави искат да слагат.

Сменят се и струват стотинки ,но работата за да стигнеш до тях е друг въпрос.(естествено не в Еуратек де) Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял такова ключе може ли да премери размерите и да каже тези ще станат ли?

1.4 x 1.0 x 0.5 cm / 0.55 x 0.39 x 0.20 inches

1425581885490-P-2444845.jpg

...защото 10 броя са USD $ 0.83

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.