Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предно панорамно стъкло за Октавия 1


RADO_1985

Recommended Posts

Добър ден на всички колеги. Управлявам Шкода октавия 1.9 ТД  99г. комби.Преди няколко дни ми се пукна предното панорамно стъкло. Пукнатината е голяма и няма смисъл да се лепи. Много се чудих дали да си сложа ново или втора ръка стъкло. Новите били китайски и европейски ( неизвестно от къде в Европа). Чувах лоши отзиви и за китайските и европейските. Поради тази причина реших да се ориентирам към стъкло втора ръка. От град Пловдив съм и търся да закупя стъкло от града или околността. Куриерските фирми отказват да транспортират стъкла и това е причината, че държа стъклото да се намира в Пловдив. Стъклото ми е без сензор за дъжд. Надявам се да успея да си намеря стъкло. Не ми се иска да слагам ново стъкло, с недоказан произход. Лек ден на всички. Ще се радвам ако ми помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет колега,

съвсем наскоро ми се наложи да сменя моето челно стъкло. Моята Октавия също е 99' комби. За разлика от теб, аз реших моето стъкло да е ново (просто не ми се занимаваше с търсене на стъкло без шупли от камъчета и т.н.). По едно нещо обаче сме на едно мнение.... аз също не намирам никакъв смисъл от китайските стъкла и за това се поразрових малко из нета да видя за някоя фирма, която да може да ми предложи нещо стойностно и благодарение на форумът намерих хората от Сим Пет Сим.

Стъклата им са PILKINGTON. Доколкото разбрах от тях самите това са стъкла произвеждани за фабрично поставяне на повечето BMW автомобили, но предоставят и такива за следсервизно обслужване (имат за доста широка гама автомобили). Самите стъкла се внасят от Австрия. Цената на стъклото с поставянето му на мен ми стъпи на 210 лева. Колата я взеха вторник сутринта и след като престоя една вечер при тях отидох да си я взема. Естествено като се вгледа човек, може да види, че стъклото не е оригинално, но според мен изпълнението е достатъчно добро. Освен това хората дават доживотна гаранция на работата свършена от тях.

Исках да споделя тези неща, тъй като и аз доста време се двоумях как точно да постъпя, но ако трябва да съм честен, не съжалявам за избора си.

Надявам се да съм ти бил полезен и успех с интервенцията по автомобила :)

Редактирано от SawBass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Имам предно стъкло за Октавия 99г. хечбек(оригинално е).Колата е в с.Калояново не е свалено .Ако все още търсиш - 0898417639.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Izolini locked this тема
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.