Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Skoda 1.4 tsi 150 к.с.


Bondo

Recommended Posts

Какво е значението за аптекчката и пожарогасителя? Моята ще е лизингова.

Ами явно си ги спестяват при издаване на автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 4 месеца и 7000 км с този двигател - автомобила се шофира учудващо приятно, има резерв от мощност за бързи изпреварвания, но в никакъв случай не е двигател за удоволствие, по-скоро за премерено динамично придвижване, тип семейна кола. Основната ми база за сравнение са дизели, две октавии 2 (140 PS PD и 140 PS CR), както и един супърб 2 (170 PS 4х4), които карах в последните 8 години - със супърба ясно че нямат нищо общо, но 1,4 TSI за октавия според мен е много добро решение за ежедневието.

 

За разработването на двигателя - за мен такова понятие не съществува :-) Общо към момента съм се качвал първи на 5 служебни (дизел) и 3 лични (бензин)  коли, карам си ги както ми е кеф от самото начало и не е имало ядове :-) 4 от служебните все още ги мяркам тук там, а 2 от личните все още са си при мен...

 

Между другото, и аз съм с пакет Vision - за мен е задължителен и с него общо взето нищо друго не ти трябва отчайващо много

Редактирано от Sneaky Bastard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без много да му мисля, интуитивно, поръчах бежовия салон, тъй като много ми харесва. Сега обаче започвам да си мисля дали не съм допуснал грешка със светлия салон. Ако някой кара Октавия с бежов салон, нека сподели дали много се захабява и каква поддръжка прилага?

 

Благодаря предварително за мненията.

Имах октавия 2 с бежов салон. Страшно красиво стои, но дори капка от дъжд при отваряне на вратата оставяше петна по седалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.4 тси върви по добре от суперб 4×4 170кс.

Карах служебен пасат с този мотор.

Ако натегаш тси-то с много хораа и багаж си се усеща ,ако си сам можеш да се кефариш,но не е някакъв самолет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите са доста дълги, няма проблем.

Мотора е супер и предостатъчен като динамика. Колата е лека, а все пак говорим за 150 коня! 1150кг.май беше 1,5 ръчна. Дсг да е 20 отгоре.

За салона, ако не е късно го смени.

Много се цапа. Много!

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за двойното мнение, нета се забави и го платих двойно :)

Редактирано от bega4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите са доста дълги, няма проблем.

Мотора е супер и предостатъчен като динамика. Колата е лека, а все пак говорим за 150 коня! 1150кг.май беше 1,5 ръчна. Дсг да е 20 отгоре.

За салона, ако не е късно го смени.

Много се цапа. Много!

 Благодаря за мнението. Много хора ме посъветваха да го направя, така че смених салона с тъмния. Добре, че не беше късно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този бежов салон кожен ли е или нормален. Питам, защото ако колата е тъмна, бежовия салон изглежда много красиво. Ако е бил кожен - трябвало е да го оставиш. Казвам го от опит с такъв цвят. Виж, платинения (или там както се води) е по-податлив на лекета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За светлите салони си има препарати за импрегниране на кожа или плат и спират да се цапат. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За светлите салони си има препарати за импрегниране на кожа или плат и спират да се цапат. :)

Колега би ли споделил какви препарати имаш предвид? Моят салон е бежов и не бих го сменил за никой друг цвят, но изпитвам ужас като си представя, че след време ще трябва да ходя по майстори. На бежовия плат наистина изпъква всяко петънце. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

здравейте, ще пиша в единствено число:

Bondo - Може ли да споделиш от април месец запазва ли се  по-високият ти разхода на гориво(все пак от начало ти е горяла градско 7-8)?

 Sneaky Bastard с този мотор  може ли да споделиш и ти реален градски разход?

а може ли да споделите и цени за обслужването до момента(малко/голямо)  -колко ще струва смяната на ангренажния ремък например, или цена за пълното обслужване докато е в гаранция, дават ли от ET.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Все още си харчи между 6-9 в града.

Зависи от много неща,като: трафик,разстояния,стил на каране и т.н

Обслужването се връзва около 300 кинта,като интервала на смяна е 2 години,или 30к километра. Това включва маслото и всичките филтри .

Лично аз сменям маслото на 15к

В момента съм на 40 хиляди,за ангренажа си нямам никаква идея,какво и колко струва,не мисля,че ще съм собственик на шкодата,като дойде време за това обслужване.

Разхода спрямо вървежа на колата е смешен.

Редактирано от Bondo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото четох в един друг форум, вдигнал си конете на 180. Това повлия ли по по някакъв начин на разхода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото четох в един друг форум, вдигнал си конете на 180. Това повлия ли по по някакъв начин на разхода?

Същия му е. Вече се движи наравно с бензинов РС220. Стоков пръсваше дизеловия РС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Sneaky Bastard с този мотор  може ли да споделиш и ти реален градски разход?

 

 

Между 7,5 и 11 - но по-скоро ми е около 10, като по светофарите грам не се церемоня ако съм първа кола :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.