Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло


Sasho82

Recommended Posts

Колеги, имам чувството, че нещо не сте се разбрали за интервалите на смяна на маслото.

Съществуват нормален и удължен интервал за смяна на маслото, като в повечето случаи подбора на маслото(марка, тип и вискозитет) зависи от избрания интервал. Например много производители въобще не препоръчват за условията на Русия удължен интервал и съответно не допускат исползването на масло предназначено за такъв интервал.

Относно филтрите Hengst - може би най-уважаваната от мен марка, но в никакъв случай закупени от Евро07!

Въздържам се да пиша за причините защото впоследствие може да имаме неприятности и обвинения за клевета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип когато пише на опаковката на маслото да се сменя на 15 000 км   го сменям на мин 15 000 , освен ако не го е свършила по рано ..    Чел съм че маслата имат измивни свойства в последните километри на тяхната експлоатация и не е добре да се сменят преди периода определен от производителя.     Ако е на 30 000 си има датчици и колата сама си оказва кога .    Но съм забелязал , че в бг хората от едно време си знаят  на 10 000 км ама дай на 8000 за по сигурно да го сменим .   Така няколко години докато и се радват на колата и се взимат какви ли не скъпи марки ,  после като грохне наливат наливно и   спират да го сменят .  ;)

 

Колега има химически анализи на масла. Ако поровиш в гугъл, ще намериш много тестове. Колкото и да съм гледал, няма ни една синтетика, която след 10х км пробег да запазва своите пълни качества! И няма такова чудо като "измивни" свойства, има отлагания в главата и картера, със старо масло!  

 

 

 

 

Пепи, може, ама първия(заводския) е различен ;), след 1ва смяна става тая работа, макар че пак всеки филтър си има сериен номер и ако се загледат е е на добре!

Може да се закупи само маслен филтър от ЕТ.

 
Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, чета, чудя ви се и ви се радвам. Аз вчера сменях масло, филтър горивен, маслен и филтър купе за 70лв и винаги ще ви се чудя как може да си купите нови коли с найлоните и да ги мъчите и амортизирате по такъв кощунски начин защото някой така бил казал :) Много искам да видя след 41 000км или след 30 000км каква кал ще излезе от картера, заради коксовите отлагания от маслото. Само nikigorgo е направил нещата, така както трябва. Първото масло се сменя точно така, защото с него остават стърготините от напасналите се вече бутала, сегменти и други движещи се части.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , за разлика от Булгаристан , където рециклираме маслата в печките на майсторите зимата , в Европа се плащат такси за всеки литър масло за рециклиране и явно за това са измислени маслата с увеличен пробег , а това дали ще сменя маслото на 8-10 000 км. или както пише в книгата е въпрос на личен избор и при положение , че вече всичко се изработва с технологични допуски се съмнявам , че има чак толкова стружки както преди 30-40 години ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое му е различното на оригиналния маслен филтър само не знам..

Нищо не разбираш - има златни нишки и пише VAG(ина) на него - хората се радват. Някой е открил ниша за пари, и върви... значи всичко е идеално.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбираш - има златни нишки и пише VAG(ина) на него - хората се радват. Някой е открил ниша за пари, и върви... значи всичко е идеално.

 

Поздрави

 Имах предвид на заводски монтирания в колата, дето белята каза, че бил различен. Аз никаква разлика не намирам при смяна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид на заводски монтирания в колата, дето белята каза, че бил различен. Аз никаква разлика не намирам при смяна...

 

Така де, потвърждавам и аз. Разбрах те :) еднакви са...

 

Забравих да добавя и UFI филтрите - моята пък дойде с уфи горивен... - за статистиката.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.