Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

VCDS модификации за Superb МК3


Samo

Recommended Posts

Аз си купих точно такъв от склад66 и чете без проблеми, но не съм пробвал да пиша нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тодор, в briskoda  са ти казали само оригинален кабел, Този за който искаш да си дадеш парите също не може да пише коректно по контролерите, макар и да не затрива съдържанието.

Освен това ти трябва човек който знае какво прави, а нямаш и backup. Освен Пепи не знам кой друг може да помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз останах с впечатлението, че защото версията е 15.7.0 се е получило така. Затова питах дали няма да става с кабел, който може да се "ъпдейтва" на 15.7.4. Ако може колегата Пепи да ми помогне ще е най-добре. Ако ли не сигурно в Еуратек за пълен "реинстал".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги без да искам да правя реклама, мисля че "кабелчето" от склад66 си е супер. Аз го ползвам от 3 години и съм пробвал всичко което е излязло за О3 + допълнителни неща които съм си правил сам. Софта се осъвременява до последната версия, която излиза на сайта на Ross Tech. Разбира се трябва преди да се пипа де се почете малко или много, а ако пипате и по каналите е добре и немски малко да се поназнайва (стават по бързо нещата). Колите ви като гледам са 50-60к и нагоре и да се спестят 50-60лв е безмислено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес купих кабела от склад66 с VCDS 15.7.4. - може да се ъпдейтва. Работи си коректно. След 3 часа ровене и адаптации почти съм възстановил всичко, което "китайския кабел или софтуер" премахна. Това бяха поне 10-тина функции в CAR-setup, а и беше добавил такива които колата няма. Голямо мазало...Та така, ще продължавам аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

VCDS модификации за Octavia 3, Superb3, Rapid, Fabia3,Golf 7, Passat, Touran 2, Polo, Golf 6, Leon, Audi A3, Audi TT на Немски!

Същият документ , но в PDF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли разлика? При мен е по-добре отколкото преди, по отзивчив е двигателя сякаш.

Само да предупредя при тази опция изчезва напомнянето за Ignition ON когато колата е в решим Autostop и е отворена шофьорската врата.

Това е за Супърб 2

 

Точно под този модел има за Супърб 3V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Малко встрани от темата, но знаете ли дали мога да подкарам кабел, закупен с версия 14.10.0, с последната версия на VCDS? Пробвах с 15.х, но програмата не разпознава кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на кабела пише версията - не, не можеш - не пробвай, ще го изгориш.

 

Пример:

1_12.jpg?itok=YQYyYIUJ

 

Това не подлежи на ъпдейт по начина, по който пробваш... тоест не може.

 

Ако кабелът е от склад66, на него не пише версия, ами прилича на този (с такива и подобни надписи, без описване на версията):

HUC-big.jpg

Той може да се ъпдейтва, но само с хакнатата VCDS програма. Тоест, ако VCDS-a, с който опитваш, си го свалил от ross-tech.com - забрави, не става - трябва да се ъпдейтне през самата програма, с която е дошъл кабела или чрез последната работеща версия...

 

Всякакви други опити горят кабела...  Програмата не разпознава кабела или разпознава firmware-а/версията на кабела като стара и те пита дали да го ъпдейтне - ако му кажеш да, 100% рискуваш да изгориш кабела и да го пращаш по ремонти или да го хвърлиш.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелът е от склад 66 и прилича повече на втория. Пробвах да ъпдейтна през програмата, с която дойде, но дава грешка "VCDS was unable to reach the server (error code: -4)".

Пробвах с и без включен към компютъра кабел. Да не би да има някаква настройка за ъпдейтите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да провериш какво се случва в hosts файла на windows-a ти. Деинсталирай всичките възможни версии, които имаш - махни всичко, драйвери всичко. Това е най-лесният начин. Инсталирай всичко обратно. Готово.

Другият вариант е - покажи какво имаш в hosts файла в windows-a:

https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#newwindow=1&q=windows+hosts+file+location

 

Да видим, дали липсва редчето за ross-tech сървъра:

127.0.0.1       update.ross-tech.com
127.0.0.1       update.ross-tech.de

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, нямам идея с 8.1 как стоят нещата, но би трябвало да е като при седмѝцата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят VCDS от Склад 66 също не иска да се ъпдейтне до 16.8, при същата конфигурация като на Васко по-горе (с изключение на факта, че съм на Win 7, не на 8.1)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И моя не пожела :( И, за съжаление, нямам възможност за сваляне на живи данни от двигателя ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16.8 не е ли най-новият ъпдейт на Ross-Tech. Трябва да мине известно време за да го пуснат от Sklad66  според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да им се обадя, но ще видим кога. Засега важното е че мога да правя разни кодинги и да чета грешките, пък нататък ще мисля и логовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят VCDS от Склад 66 също не иска да се ъпдейтне до 16.8, при същата конфигурация като на Васко по-горе (с изключение на факта, че съм на Win 7, не на 8.1)

Явка, аз съм с win 10 pro, ще пробвам и ще ти кажа при мен как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се ъпдейтне, защото не е хакнат още - това е хакната версия на официалната програма на VCDS. Хакнатите не излизат веднага, а и ако е променено нещо в структурата на кода, чакайте малко, докато го разгадаят може да минат месец-два и тогава да стане... :) Това не е като да се свали от официалната страница или ъпдейтъра/софтуера да си се сваля сам от официалния представител и сам да се хаква - не, това е направено да се сваля от друг сървър, където явно още не е качена новата версия. Пробвах с програмите, които имам, преди малко - още няма ъпдейт, така, че следене му е майката и това е - нямате проблеми с нищо друго - няма значение операционната система, няма никакво значение нищо друго освен, че трябва да се хакне официалният софтуер и да се качи на сървъра, от който се свалят нещата (тоест, чака се китайчето да строши софтуера). :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, може да не са качили последната версия, но все има друга "последна", до която да можем да се ъпдейтнем, а то не иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Малко ъпдейт от мен - току-що си ъпдейтнах VCDS-а до 16.8.0 и го тествах, всичко е точно. Та и хакнатата версия вече е пусната за ъпдейт, теглете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Малко ъпдейт от мен - току-що си ъпдейтнах VCDS-а до 16.8.0 и го тествах, всичко е точно. Та и хакнатата версия вече е пусната за ъпдейт, теглете.

Потвърждавам споменатото от колегата.Кабела ми е от "Склад66" и се ъпдейтна от първия път без проблем до VCDS 16.8.3 версията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.