Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване за смяна на инжектори 2.5тди


aleksandar.ivanov88

Recommended Posts

Здравейте.

Въпроса е за приятел на когото искам да помогна.

Автомобилът е skoda superb 2.5tdi 2006 година.

Инжекторите са доста запушени и искат чистене. Майстор му казал че не се наема защото трябвало специален шаблон за да се монтират по същия начин по който са свалени, иначе колата няма да запали после.

Аз имам основни познания и бих свалил и изчистил инжекторите, но ако наистина се изисква такъв шаблон и работата не е за любител-механик то по добре да не барам.

Моля кажете дали наистина трябва такъв шаблон или някакъв друг специален инструмент. Допълнителни съвети също няма да са излишни.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Някой знае ли на двигател BDG О-пръстените на капака на клапанити продават ли се отделно или са с капака?И при смяна на гарнитурата на капака с колко Нютана се стягат гайките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колега ,какво стана смени ли инжекторите?

Знам,че темата е стара,но е хубаво да се пишат и решенията на проблемите.

О-пръстените вървят заедно с капака на клапаните,преди време ми се налагаше да сменям за едно Ауди което имах и ми ги продаваха за 2*500 лв.

Имаше колега от Ауди форума,който ги изработваше,но номера не е отговаря и така и не успях да се свържа с него.

Ние решихме проблема,като намазахме(омазахме)със силикон,грозно но ефективно.

Все пак 1000 лв за два капака :blush: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата е на приятел. Още си я кара, като километража надвишава 250 000км.

Така и не се реши да му оправим проблема с инжекторите. Даже от доста време горивопроводите от помпата за инжекторите леко таят и всичко е в дизел, но определено не му пука много. Все пак колата си е негова :)

Мен, лично, няма да ме хване сън, ако знам че някъде си там имам нещо, което не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.