Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Amundsen update


NightSpirit

Recommended Posts

Точно заради това кабелче никога не ползвам Андроид Ауто-то. Просто не ми се занимава с кабели. При положение, че телефона е закачен чрез Bluetooth така или иначе, и кабел да вкарвам ми идва в повече. Верно, презумцията е че така се зарежда телефона, но все пак, особено на къси разстояние, това си е излишно действие.

 

Относно картите - да, Сърбия, а и някои участъци в България са доста зле, но все пак ме заведе на близо 3000км без да ме загуби и от първи опит :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...
  • Отговори 105
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    31

  • edinichensluchai

    19

  • srservice

    13

  • chaveto

    6

Най-много писали в темата

Дръпнах и опитах да ъпдейтна ноемврийските карти, но не стана. Чакам следващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

След временните проблеми с портала за ъпдейт се появиха същите карти като преди 2017 в двечасти от по 12ГБ и 4ГБ които разбира се не се побират на оригиналната карта от 16ГБ.Обещанието за нови карти през Май което бе подменено с Юни сега в момента е Ноември тази година.Досегашните ми впечатления от картите и схемата с ъпдейтите са недобри да не кажа разочарован съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези разделените ъпдейти да изкажа и аз мнение. Първоначално като видях, че най-отгоре стои ъпдейт с размер 4GB, реших че нещо са успели да оптимизират формата на картите и да компресират по-добре информацията. Сложих си аз ъпдейта от 4 GB и всичко беше ОК, докато не тръгнах да пътувам в посока Будапеща-Братислава-Прага. Тогава осъзнах, че пътищата на картата свършват точно до Сърбия (включително) и всички централно европейски и западно европейски държави липсват в навигацията. Лошото е, че това го осъзнах сутринта като тръгвах за екскурзия в тази посока. :) Добре че бях дръпнал и другия ъпдейт от 12 GB, който вече включва цяла Европа. Двата ъпдейта не мисля че могат да се сложат едновременно на SD картата и то не само заради липсата на достатъчно място. Като цяло папките и подпапките им в голяма степен имат еднакви имена и не мисля, че биха могли да се обединят лесно.

 

Аз лично чакам с нетърпение да видя в ъпдейта за Юни дали най-после ще оправят едни сгрешени участъци, които им бях репортнал още за Ноемврийския ъпдейт и които така и не бяха оправили, въпреки нашата кореспонденция. Въпреки, че на мен лично вградената навигация продължава да ми допада повече от тази на Android Auto, мога да кажа, че и аз към момента не съм очарован от ъпдейтите им и най-вече скоростта, с която успяват да вкарат новите участъци в картата. Специално за участъците, които им бях репортнал, отдавна ги има обновени както в Google Maps, така и в Garmin, така и в Here Maps (от които между впрочем уж Amundsen взимата датата за картите).

 

Та, чакаме Юнския ъпдейт да видим дали този път успешно ще се справят с актуализирането на картите... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Чета в бришкода че новите карти са се появили.Има ли някой който вече ги е инсталирал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега не мога да ги дръпна. Дава следната грешка:
 

 

<Error>

<Code>BlobNotFound</Code>
<Message>
The specified blob does not exist. RequestId:7ef7074a-0001-00dc-526d-f339c6000000 Time:2017-07-02T19:59:40.4336859Z
</Message>
</Error>

Дано се оправят скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що завърших ъпдейта и всичко е наред при мен.Картите 2017/18 обаче са част 1–ва и Турция например липсва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да не мога да ги сваля :( Не знам дали картите са различни за супърб и октавия, но съм на кота нула :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, с каква операционна с-ма си, защото за уиндоус си сваля програма за сваляне на картите от сайта, не знам за други операционни с-ми дали работи. Аз днес свалях за колумбус без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линукс... Не е истина! Тотално са се побъркали. Да свалям програма за да ми свали картите. Дори през акъла не ми мина това! Мерси. Ще черпя бира при първа възможност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картите свалени, разархивирани и качени. Дори пуснах един пробем маршрут да направи и работеше. Надявам се с това драмата да е приключила. skodko заслужава прилична почерпка!  :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Картите свалени, разархивирани и качени. Дори пуснах един пробем маршрут да направи и работеше. Надявам се с това драмата да е приключила. skodko заслужава прилична почерпка!  :cheers:

Здравей @skodko,

Би ли споделил как ъпдейтна, понеже има две файла ECE 2017/2018 (12ГБ) и ECE 2 2017/2018 (5ГБ)? Смисъл първо единия ли да сложа на СД картата и да ъпдейтна и после същото с другия, или заедно в картата и да кликна ъпдейт?

Благодаря!

Редактирано от dimitrov_lyuben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да обобщя. Ъпдейта се прави върху картата на Шкода, т.е. форматирате и екстрактвате с приложението от сайта,но само на една от двете карти. Тая с 12ГБ е за цяла Европа. 5ГБ е Източна Европа само, но била по-подробна. Ако не сте толкова нетърпеливи при следващия пълен ъпдейт (ноември) слагат от предходния по-подробната от Източна Европа. Това е информация от отдел обслужване на Еуратек. Аз инсталирах пълната версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте,

Проблема идва от невъзможността да се събират 12+5Гб карти на 14.7Гб пространство при оригинална шкода карта.

Въпроса ми е някой пробвал ли се е да клонира оригиналната карта от 16Гб върху по-голяма и най-важното дали се е получило.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм - не става. Явно си имат някакво "заключване" и картите, дори копирани с "dd' под Linux, не се разпознават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,

 

И аз бях пробвал но се надявах.Нищо ще презаписваме картите в зависимост от това къде ни се налага да ходим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.superskoda.com/Skoda/SALE/Genuine-Skoda-Autoas-NAVIGATION-SD-CARD-WORLD-without-Europe-88-DISCOUNT

Гледам това и ми се струва че цената е много добра.Има ли колеги които искат да си поръчат.Аз бих взел но трябва да си правя рейпол наново.Момента не е за изтърване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

coverage: Brunei, India, Indonesia, Malaysia, Philippines, Singapore, Thailand, Turkey

 

Внимавайте да не се окаже, че като не е включена Европа, не може да записва карти за Европа. Предполагам са заложили някакъв ключ на сд картата и без този ключ записът/картите не тръгва/т. С копи няма да може да се дублира, но с побитов имидж не би трябвало да има пречки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако навигацията е разпознае, като карта, мисля, че копирането няма да е проблем. Мен повече ме притеснява размера на тая карта. Ако а 8GB няма да може да се качи нищо. Ако е 16GB бих се замислил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая територия обхваща за да е 8Гб но дори ида е толкова става за картите които са 5Гб а на оригиналната другите дето са 12Гб.Това ми е идеята.Да видим какво ще отговорят , аз им писах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Има директен линк към новите карти в английския форум.Току що завърших инсталацията.Работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.