Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

водородно прочистване на двигател


skauta

Recommended Posts

Здравейте, колеги, аз съм от скоро и не съм от най активните във форума, но реших да споделя с вас една процедура, която направих с колата ми и мисля, че ще бъде полезна за много от вас. Става въпрос за водородно почистване на двигател, сигурен съм, че много от вас са го чували, но може би не са съвсем наясно,  както и аз не бях, но все пак реших да го направя, понеже колата ми, като почти всички внесени, се оказа май с превъртян километраж и чувствах, че нещо не върви на пълни обороти. Тя е октавия скаут 2011 дизел комън рейл. При тези двигатели и други подобни винаги имат проблеми я с турбо, я с запушен ДПФ филтър, я с ЕГР, катализатор и др. Та и аз не правих изключение. Проучих възможностите за сервизи, който да извършват  тази  процедура и се натъкнах на три, единия беше известен на DUNEV с американска машина, втория с някаква българска някъде в Надежда и третия в Нови Искър. Направих разговори с всички и категорично се спрях на този в Нови Искър. Там машината беше 10 пъти по-голяма от останалите и с 10 пъти по-голям дебит (американска) този звяр го използват и за прочистване на  камиони. Отидох и доста така скептично отначало се отнесох към процедурата, защото е доста проста. Вкарват един маркуч там където е маркуча на въздушния филтър и палиш колата, така чакаш 60 минути и това е. Веднага след процедурата отидох на тест-драйв с яко форсиране за да стигна 4000 оборота така ми казаха да направя и усетих подобрение, но не това, което очаквах за момента и си викам явно това ще е и си тръгнах  да се прибирам, но си продължавах с форсирането по пътя. Трябва да ви кажа, че постепенно тая кола все по-вече се подобряваше, за мое голямо учудване.  Накрая имах усещането, че карам друга кола, не можех да я позная. Според мен от цялата работа и трябвало повече време, за да изкара цялата отлепена мръсотия и за това се забавиха резултатите, но в крайна сметка резултатът беше много добър и мога смело да го препоръчам на тези от вас с горепосочените проблеми. Процедурата се прави и на бензинови двигатели. Цената е 20лв. на цилиндър, но си заслужава за всички, които наистина имат нужда. Ето и сайта на сервиза, където в галерията видях, че е качен и моя Скаут http://cleancarbon.bg/ и се надявам, който се реши, като мен да остане доволен. За останалите сервизи с тая процедура не мога да кажа нищо до колко са ефективни, но може някой друг да пробва при тях и после да сподели. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам, че подобна процедура може да почисти турбо, ЕГР, ДПФ, клапани и нагари в степен, както е показано на снимките в сайта им - само от това биха ме изгубили като клиент. Защо не покажат реални снимки на тия компоненти след процедурата? Иначе съм за всякакъв вид профилактика (естествено, най-малко ще се надявам, че може да реши възникнали проблеми с мощността....). И на клипа нищо толкова мръсно не излезе от ауспуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то по добре си купи водороден генератор и си карай с него хем ще чисти хем икономийка на гориво ще има :)

Редактирано от x.d.x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

1+ за водородното почистване.Колата стана друга.Все още нямам наблюдение върху разхода,но ускорение,звук и еластичност се подобриха.Според мен най-добре ще се усети ефекта на турбинирани дизели с голям пробег.

П.П:Това с големия дебит е хем добре,хем леко опасно,защото ако е много голям(той се регулира от оператора),може да ви се разхвърчат гарнитурите,ако не издържат на напъна.Разбира се това с гарнитурите са единични случай,а и операторите са опитни и знаят настройките.Аз го направих на машината на човека от "Надежда",но на обектът му във Горубляне,защото ми беше по-удобно ,като локация.

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.