Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло Roomster Какво ?


Chochare

Recommended Posts

Привет колеги ! Предстои ми смяна на масло, като закупих автомобила, пак имаше големи полемики, четене и прочие. Та до сега маслото с което карах е Alpine Longlife III 5w-30 / Понеже ми предстои смяна, както казах - реших отново да да поразровя, да видя за какво иде реч и какво да пробвам. Не намерих отзиви за нашите машини, та за това реших да пиша в форума, да споделят притежателите на Румстъра конкретно за 3 цилиндровия модел става на въпрос, а също четох в други форуми, че след 100 хил. вече било хубаво да се слага 5w-40 така, че слушам отзиви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Фабия до сега - 130 000км, все с 5w40  си я карам и нямам никакъв проблем (почти не харчи от смяна на смяна). Аз съм на фиксиран интервал, до 105 000 км сменях на 15к, след това на 10к. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

хаха :) и аз съм така, до 105,000 в еуратек на 15,000

сега аз си го сменям на 10,000 със същото масло, кастрол магнатек 5-40, иначе за дизелчета по-читаво масло заради турбинкана е важно

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.