Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Болт за клема на акумулатор


allroad

Recommended Posts

Изглежда така:

http://i57.tinypic.com/ae71b9.jpg

Мисля, че са еднакви за + и -, но в моя случай става въпрос за плюсовия.

Автомобилът е Octavia I.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обикалял старателно, но в няколко магазина мислеха, че се шегувам. Но когато покажа скъсания болт вдигат рамене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз успях да го пренатегна и да го скъсам. По магазините не успях никъде да го намеря. Това е каталожния му номер 6X0 915 138, по спомен е 9 лв чисто нов в ЕТ. Съвет от мен е да не им ги даваш :D , виж наистина в морга, мисля че се слага на голяма част от VAG групата. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През уикенда не ми остана свободно време, но май това и ще направя - да проверя в някоя морга. Дано са разумни в ценообразуването..

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обикалял старателно, но в няколко магазина мислеха, че се шегувам. Но когато покажа скъсания болт вдигат рамене.

 

Сложи съвсем обикновена оловна клема. 99% от автомобилите са с такава, ако не си виждал. Стяга се с 6мм болтче и гайка...с 10 ключе.

Продава се във всеки магазин за авточасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това го мислих, има ги тези клеми и в Метро, вчера ги гледах. Не ми се иска да развалям хубавата работа - трябва да режа готовия кабел, за да сложа новата клема. Това ме притеснява, иначе ми стои като резервен вариант.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем със слагането на новата клема. Стягаш здраво и това е. Търси оловна, не месингова, защото по-малко се окислява.

Това е вариант, в случай че не намериш това, което търсиш. За да не обикаляш по моргите ;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз по същия начин скъсах болта и искам да ти кажа, че няма дори и на морга да намериш. Продават в моргата целия кабел, а ако купуваш щяла клема тя не е същата, така че успех с начинанието и дано намериш!

Ето колко е в e-bay: http://www.ebay.com/itm/VW-AUDI-BMW-MINI-6x0-915-138-battery-terminal-t-clamp-bolt-22mm-/161466175880

Редактирано от bakalovag
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менгеме, малък флекс, център и чук, бормашина, свредло 6,2-6,5 мм, едно дебело 10-12 мм за фаска отдолу, болт със скрита глава 6 х дължината, апарат за заваряване. Без  заварка на главата кобилицата може да се счупи.

 

И да знаете, че акумулаторна клема се стяга докато спре да се върти на ръка клемата, а не докато може да се върти гайката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менгеме, малък флекс, център и чук, бормашина, свредло 6,2-6,5 мм, едно дебело 10-12 мм за фаска отдолу, болт със скрита глава 6 х дължината, апарат за заваряване. Без  заварка на главата кобилицата може да се счупи.

 

И да знаете, че акумулаторна клема се стяга докато спре да се върти на ръка клемата, а не докато може да се върти гайката.

Точно това мисля да направя този уикенд. Проверих в една морга, наистина искаха да ми пробутат целия кабел. Ако не ми се получи "ръкоделието", продължавам да търся. Засега скобата държи...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Менгеме, малък флекс, център и чук, бормашина, свредло 6,2-6,5 мм, едно дебело 10-12 мм за фаска отдолу, болт със скрита глава 6 х дължината, апарат за заваряване......

 

.....последния да затвори вратата. Защо все по сложния начин бе хора! Честно, на мен ми е у лево какво ще прави колегата.

Трябва: клема - 1лв. в магазина. Ножовка - да се среже кабела. Нож - да се махне част от изолацията на кабела и 10 ключе да се стегне клемата. Без да се искат кой знае какви техн. познания и сръчност....и оборудвана шлосерска работилница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Жоро- аз също бих купил това ново или поне здраво, дори бих сменил с клема от всеки магазин /тряа се внимава че има много фалшиви/, обаче доколкото чета коментарите горе нещо не се се случва на всеки да го огрее точно с това ченгелче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 /тряа се внимава че има много фалшиви/

 

Много фалшиви неща има. Трябва да сме свикнали вече с фалша и да внимаваме. По-горе съм посочил какъв вид клема да вземе.

Разбирам те, че и ти искаш да помогнеш. Извинявай, ако нещо съм те засегнал. Просто решението на проблема, ако може да се нарече проблем е толкова елементарно. Казвам как бих постъпил в такава ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 9лв.-обикаляне по морги,рязане на кабели пробиване.....Голямо ”пестене” на време нерви и пари;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спам:

Един разсъждава технически;

Втори икономически;

Трети- прагматично;

Четвърти рационално;

Пети- пестеливо; В тоз смисъл има клеми и за 3 лв двете.

-Всеки е с някаква цел и някакви виждания за адекватно решение. Като има въпрос- има и отговор. Оказа се- че отговори има за всеки.

Ако на някой не му харесва някой от коментарите- най- просто е да го пропусне като нищо.

Излишно е да се смята, че нечий коментар или предложение е по-добро от друго. Много зависи в кой смисъл.

Поздрави !

Редактирано от ogich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за триене, благодаря на всички за съветите и предложенията.

 

Поздрави

 

Колега , тъй като имаше дискусия по твоя въпрос , би било добре да напишеш нещо за това как си решил проблема , за да е полезно и за други колеги :)

 

 

п.с. Темата ще бъде заключена след 1-2 дни 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, реших си на първо време проблема с разпробиване с бургия Ф6 на болта и влагане на нов болт със зегерка. Нищо повече от това. Когато си намеря в някоя морга "ново", ще го подменя. Във форума изобилства в обяви за продажба на автомобили на части, но уви, колегите, които са ги пуснали, не са толкова отзивчиви или поне не следят темата си.

Съветите за покупка на нов болт за 9 лева подминавам с усмивка...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завари главата на болта за кобилицата да се укрепи и ще забравиш. Тенекеджии колкото искаш, всички работят с такъв апарат. Две точки трябват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.