Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за избор на джанти ?


tisho_tch

Recommended Posts

От днес съм собственик на Fabia 2 (12.2012г) 1.6TDI 75к.с. Надявам се на много безаварийни километри   :running:

 

В момента колата е със стоманени джанти и гуми 185/60/14. Решил съм да си намеря хубави лети джанти за летните гуми и много се чудя дали да се кача на 15'', като в този случай мога ли да сложа по-високи гуми от предписаното поради факта, че колата е със заводско подсилено окачване ?

 

Другия въпрос на който не намирам еднозначен отговор е колко е междуболтовото разстояние при джантите? 

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5х100 с централен отвор 57,1. Следвай си заводските размери, на капачката на резервоара. Аз съм с 16", повозва по дървено, но пък е супер стабилна, а и много по-красива :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако при теб с 16" вози дървено, представям си как ще е с по-твърдото окачване при мен...е много жалко, така ми се искаше да я поразкрася  :unsure:    Ами комбинацията 15" и гуми 175/60/15 (+13мм) възможна ли е и как би се отразила на поведението на автомобила ? 

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти заводско не си с по-твърдо, а с по-високо, та разлика в представите не трябва да те притеснява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако при теб с 16" вози дървено, представям си как ще е с по-твърдото окачване при мен...е много жалко, така ми се искаше да я поразкрася  :unsure:    Ами комбинацията 15" и гуми 175/60/15 (+13мм) възможна ли е и как би се отразила на поведението на автомобила ? 

Не приемай думите чак толкова буквално, вози твърдо, но не е кои знае какво или пък аз съм и свикнал :fiu:  Аз не съжалявам че минах на 16", единсвено до година ще съжалявам, като си купувам нови гуми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега "BlakSpot" и аз се сдобих с 16 "ATRIA" оригинални за ф2 с какъв размер ги караш, че аз се чудя дали да им сложа 185/50/16, че нещо 205/45/16 ми се струват доста широки и нисички а пък тази година като си сложих 15" KUMHO и много съм доволен от марката и си харесах такива 16".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет ами със стандартния 205/45/16, даже скоро се сдобих с "нови" гуми и те са в същия размер.

Аз също се ровех за алтернативни размери, но ми се струваше, че примерно по-малкия(тесен) размер трябва да се разпъне на джантата. Това от своя страна не знам при екстремна ситуация какво влиание би имало, от друга страна щом ще се разпъва забравяш за предпазен борд от бордюри и т.н., а аз си карам доста в града и това за мен си е фактор, въпреки че се старая да ги пазя много. Цената на алтернативните размери май май също е близка/еднаква на стандартния.

За това за себе си реших да си е заводския размер, също съм доволен супер много от устойчивоста в завоите (примерно като си карам по подбалканския).

Пуст модел с гаден размер гума, но джантата е мега красива  :D Поздрави!

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези джанти са 6.5 инча, на теория ще може да се сложат 185 гуми но ще е много грозно и джантата трябва господ да я пази, идеалната среда за тези джанти е 195-205, може и 215 да се сложат

ако са ти нисички можеш да сложиш един размер по-високи - 205 50 16

Редактирано от danny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега BlakSpot каква марка гуми си взе и като возия много ли е зле. Аз пътувам 99% изънградско и търся повече комфорт, не си падам състезател, просъо тази джанта сърашно ми харесва и замен седи уникално и придава завършек на проекта който е на финала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене,трябва ,да  видите в големият талон,какви гуми са написани``като размер``.

 

Тука

 

http://www.rezulteo-pneumatiky.cz/pneumatiky-pro-skoda/fabia/fabia-ii/1.6-tdi-75

 

 

 

за вашата кола,/

SKODA Fabia II 1.6 TDI 75 (Od 2007)/

 

можете да избирате-

p.s

 

Ако,колата излезе ,извън границите на Бг-то и не дай си боже стане катастрофа,само да погледнат документите и капачката на резервоара,може да не сте виновен,го отнасяте,като ``Отче наш``

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не разбирам,от това `` подсилено окачване``,не караме БТРи а Фабий.

И не е купена от Рyсия.
Там правилата са други```При голяма дупка,мръсна газ``
p.s
Няма да летиме,Нали!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега BlakSpot каква марка гуми си взе и като возия много ли е зле. Аз пътувам 99% изънградско и търся повече комфорт, не си падам състезател, просъо тази джанта сърашно ми харесва и замен седи уникално и придава завършек на проекта който е на финала

Ами изпаднаха ми Пирели на добра цена и взех тях, живи и здрави ще видим лято 2017г как ще са :)

Аз също щом я видях тази джанта, разбрах че е моята и въобще не се интересувах от размер гуми, просто исках да я имам :D

Друго се сетих да ти кажа, че волана става тежичак с тези джанти и гуми, да си знаеш. Мисля си че няма да останеш разочарован от фабричния размер. Поздрави!

 

П.С - ето ти един линк от английския форум да видиш алтернативни размер => http://www.briskoda.net/forums/topic/217351-oem-tyre-sizes-and-alternatives/

Редактирано от BlackSpot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да вметна, 185/50/16 ще снижи колата !! Разберете какво означават мерките на гумата! 185 е ширината в мм , 50 е отношението или % от тази ширина 16 е диаметър на джанта. 185/50/16 тотално излиза от заводските размери и колата ти освен , че ще стане грозна , ще клекне! Като за начало фабиа и 16-ки забрави вече за возия :) 205/45 е нископрофилна гума. За да останеш поне малко в границата на пк возията и красотата , сложи 215/45. Те ще дойдат с 8 мм по-високи бордове от 205/45.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

А джанти 5x100 6J ET38 15" ще станат ли на Фабия 2 ? Че за зимните гуми мисля да минавам на по-малък цолаж :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от VW са, виждал съм същите джанти да ги търкалят и на Seat Ibiza 6L, но с параметрите на джантите ми е малко тъмна Индия :fool:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги купих си джанти за следващия летен сезон свалени от Октавия 1 с параметри 15"-6,5J-43ET, гумите ще бъдат 195/55. Въпросът е дали ще имам проблем с този офсет 43 понеже заводски за фабията ги намирам ЕТ35 до 40 ?

 

 

038318591-big.jpg?r=0

Редактирано от tisho_tch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.