Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Камера Цариградско McDonalds


stefanakis767

Recommended Posts

Ами защото така съм свикнал. А и почти винаги има някой пред мен, който сваля на 50 и аз нямам друг избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата може да снима спокойно и в двете посоки, но има НО =) Тези камери имат две до три настройки според мястот на което се поставят и броя на лентите, които трябва да наблюдават. По тех. характеристика имат обикновено два режима - city и autobahn. За двата различни режима се монтират под различен ъгъл, инак показанията на доплера стават спорни. В града естествено се настройват на ниска скорост, ъгъл на city режим, който пък снима "коректно" в една посока само. Autobahn режима, който позволява две посоки, по спецификация мисля, че им почваше от 110 кмч. Това означава, че ако снима и в двете, няма как да е правилно монтирана. Естествено това са неща за пред съда и ако тръгне човек да се разправя. Също така не претендирам за достоверност на цифрите, всичко което пиша е по спомени.

Аз лично не се сещам на ТВ кулата да има и знак за камера като се движиш в посока към кулата. Посока румънското със сигурност има.

Камерата при Шел Бояна на околовръстното със сигурност е реална и работи (инфо на 2-3 дни).

Експерименталната срещу Виваком на Цариградско нещо не издържа на експериментите. Да не говорим, че беше тотално безсмислена. Идеята там беше, че може да се сменя дистанционно посоката в която снима. Но при положение, че по нашия закон все още са длъжни да ни уведомяват със знак, какъв ли беше смисъла - не знам?! Може би някой от лумпените в КАТ си беше казал " АХААААА, е сега ги барнахме и няма да знаят на къде снима". След това му умозаключение, ОП за не се знае колко пари, а лазЪрната камера в момента събира прах в някой склад. Ние сме си я платили де...

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица четох за лазерната камера на Цариградско, била е монтирана като пилотен проект.,безплатно от  фирма, за да покажат колко е добра. Срока е бил 6 месеца и после са си я взели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица четох за лазерната камера на Цариградско, била е монтирана като пилотен проект.,безплатно от  фирма, за да покажат колко е добра. Срока е бил 6 месеца и после са си я взели. 

 

Официално безплатно...Вероятно е същата фирма, която прави "центровката" на камерите и др...Там положението е "майка плаче". Ама не ми се коментират практики за които всички знаят...

По-добре дайте да видим как да крием номерата от тия камери, че вече не се издържа  :banana_evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и към кулата сложен знак (вляво):

https://www.google.bg/maps/@42.6799594,23.3445772,3a,44.1y,214.26h,85.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJENv5J_rZrr8cWsm_C-yNQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

Иначе, къде има камера и къде е само кутията - то си личи ясно. При кутия с камера - през стъклото се виждат нещата вътре :) Иначе е напълно черно, като маска на заварчик :)

 

Тази на Шел Бояна снима само към Младост в гръб... понеже разни мерцедеси няколко пъти прелитат с над 120км/ч в посока към Бояна и изобщо не премигва (привечер, на смрачаване), докато към Младост съм я виждал да снима. :)

 

ПП: Как да криеш номерата - като мотористите :) Оцапан яко с кал, съвсем случайно и никога не го мие /има един такъв в квартала ми, оня ден го гледах пред съдебната палата, снимаха го журналята, до него се разхождаше КАТаджия и никой не пита "Защо ти е насран номерът, момче?" - аз лично го знам от години, че му е такъв "оцапан с кал, която не пада никак"/... друг вариант е с тия диодчетата или нещо да отразява светлината в УВ сектора - става едно огромно бяло-виолетово петно /тествайте го с камерата на телефона и диодчето на дистанционното при смяна на канали/натиснато бутонче - лесно се захранва едно диодче около номерът/... или най-лесно - с изолирбанд си го облепяш, да не е СА или С - да стане О и тук-там някоя друга цифра, ако имаш 3-ка или нещо такова - става на 8-ца и си джиткаш, докато не попаднеш на някой КАТ-аджия в цикъл и не ти я спре от движение, или "конфискува" :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и към кулата сложен знак (вляво):

https://www.google.bg/maps/@42.6799594,23.3445772,3a,44.1y,214.26h,85.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJENv5J_rZrr8cWsm_C-yNQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

 

Иначе, къде има камера и къде е само кутията - то си личи ясно. При кутия с камера - през стъклото се виждат нещата вътре :) Иначе е напълно черно, като маска на заварчик :)

 

Тази на Шел Бояна снима само към Младост в гръб... понеже разни мерцедеси няколко пъти прелитат с над 120км/ч в посока към Бояна и изобщо не премигва, докато към Младост съм я виждал да снима. :)

 

ПП: Как да криеш номерата - като мотористите :) Оцапан яко с кал, съвсем случайно и никога не го мие /има един такъв в квартала ми, оня ден го гледах пред съдебната палата, снимаха го журналята, до него се разхождаше КАТаджия и никой не пита "Защо ти е насран номерът, момче?" - аз лично го знам от години, че му е такъв "оцапан с кал, която не пада никак"/... друг вариант е с тия диодчетата или нещо да отразява светлината в УВ сектора - става едно огромно бяло-виолетово петно... или най-лесно - с изолирбанд си го облепяш, да не е СА или С - да стане О и тук-там някоя друга цифра, ако имаш 3-ка или нещо такова - става на 8-ца и си джиткаш, докато не попаднеш на някой КАТ-аджия в цикъл и не ти я спре от движение, или "конфискува" :)

 

Този знак не е меродавен, колега =) Едно време OSRAM ги наслагаха където седяха с радари в патрулките.
Не е ли Е24, ако ще и катаджия да седи с плакат "ИМА КАМЕРА", не се брой =)
Преди няколко месеца се разнесе слуха, че знака бил отпаднал, но ТК към парламента го остави (гласуваха преди 3-4 месеца). Тотално друг въпрос е, че в наредбата за условията и реда за използване на автоматизирани технически средства и системи за контрол на правилата за движение по пътищата пише:
" Под пътен знак Е24 се поставя допълнителна табела Т2, указваща дължината на контролирания участък, в случаите, когато се осъществява контрол ".
Аз T2 не съм видял никъде...
 
Редовно пия кафенце на Шела срещу камерата и си зяпам. Много рядко съм видял някой българин да мине като за снимка. Често обаче виждам чужденци, които ги фотографират. Не че като ги снимат нещо се случва, но това е друг въпрос =) Та преди 2-3 дни докато пиех кафе, видях едно хърватско Пежо, че го "светна".
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално безплатно...Вероятно е същата фирма, която прави "центровката" на камерите и др...Там положението е "майка плаче". Ама не ми се коментират практики за които всички знаят...

По-добре дайте да видим как да крием номерата от тия камери, че вече не се издържа  :banana_evil:

 

Има някакви фолиа, които ужким работят.

Приятелите ми мотористи ги ползват и в комбинация с извиване на номера нагоре нещата явно им се получават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Този знак не е меродавен, колега =) Едно време OSRAM ги наслагаха където седяха с радари в патрулките.

Не е ли Е24, ако ще и катаджия да седи с плакат "ИМА КАМЕРА", не се брой =)

Преди няколко месеца се разнесе слуха, че знака бил отпаднал, но ТК към парламента го остави (гласуваха преди 3-4 месеца). Тотално друг въпрос е, че в наредбата за условията и реда за използване на автоматизирани технически средства и системи за контрол на правилата за движение по пътищата пише:

" Под пътен знак Е24 се поставя допълнителна табела Т2, указваща дължината на контролирания участък, в случаите, когато се осъществява контрол ".

Аз T2 не съм видял никъде...

 

Редовно пия кафенце на Шела срещу камерата и си зяпам. Много рядко съм видял някой българин да мине като за снимка. Често обаче виждам чужденци, които ги фотографират. Не че като ги снимат нещо се случва, но това е друг въпрос =) Та преди 2-3 дни докато пиех кафе, видях едно хърватско Пежо, че го "светна".

Да, тези знаци на Osram нищо не значат.

Т2 под Е24 има на Чепеларе, на Златна Панега и на Луковит. Това са трите места, които съм виждал. Но са сложени много йезуитски - 3000, тоест цялото населено място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази на TV-кула, имайте предвид, че хваща и насрещно движещите се в крайна лява лента - вярно, при "равни други условия" и на конкретен участък, но снима!

Двама мои познати, "изгърмяха" с фишове!

Боре, не знам дали лови насрещното, защото аз съм катерил баира с 100 в лявата лента и досега нямам фиш. Не съм наясно и на колко е настроена камерата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, дано е така. Аз фишовете не съм ги виждал /все пак, никой не иска от приятели и познати, да му доказват твърденията си с документи/, просто съвсем приятелски ме предупредиха. Фишовете им са от преди повече от 7-9 месеца /според тях/.

Аз самият, минавам всеки ден от там, но "летя" в крайна дясна лента.

Дано сте прави, че не работи или не снима и в насрещното.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гърция ми направи впечатление, че на предните номера на някои коли имат някакви плексигласови пластики. Не знам за какво служат и до колко са легални, но повечето коли, които имаха подобни пластики отпред имаха и лепенки "чип", "ремап", "no smoke - no fun" и т.н. отзад.

 

Това ми напомни за една такава пластинка на един мой приятел, която беше поръчал от интернет с цел да не му се показва номера при снимка от камера. Та спират го полицаи, питат го за какво служи ппластиката, той се прави на глупав и те го карат да я метне в кофата за боклук, защото е незаконна и ще му пишат акт.

В последствие, моят приятел ми разказва как гледа в огледалаото за задно виждане как полицаите ровят в кофата за да търсят пластиката....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.