Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за избор на нов автомобил - 1.4 DSG, 1.8 DSG, 1.6 TDI-DSG, 2 TDI-DSG


redeemed

Recommended Posts

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • redeemed

    12

  • Bondo

    6

  • bega4kata

    5

  • fhman

    4

Най-много писали в темата

Не, по нищо не се забелязва, че нещо ѝ е имало изобщо. Като нова. Вече 30 хил. км. Онзи ден смених масла и т.н., обслужване на 20 000 хил. км. изминати. Перфектна си е. Само газ. :) Като излезе новата 6-ца някога ще я сменя и така. :) След 1-2 години надявам се. 

Редактирано от redeemed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер кола! Аз много гледах за такава (2.5 бенз.) преди фейслифта, но съм с малък гараж съм и се отказах (че няма да има място и за 2-колесното МПС), а и 100% бяха внос US като втора ръка, пък нова идва много пари за моите нужди. После разцъках темата с кражби на 3-ка и 6-ца и съвсем се наплаших. Иначе мои приятел има предната 2011 г. 2.5, пак топ левъл с BOSE, Keyless, Navi, Подгреви, Blind spot и какво ли още не и от там много ми хареса колата.

 

Със здраве да си я караш и да не ти се налага повече разправии с кражби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Някой има ли Октавия 3 с двигател 2.0 TDI 184 к.с. 4х4. Някакви отзиви за проблеми, разход и т.н. Че съм решил да се метна на такава и искам да знам дали си струва. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Минлата година си купих комби 1.4 TSI, 7DSG. Изминах 50 хиляди километра и мога да споделя впечатленията ми от разход и движение.

Изключително много съм доволен от работата засега на автомобила. Този двигател сякаш е универсален за повечето типове каране. Ако караш спокойно и бавно в града, изключително безшумен. 7 степенната кутия, прави така, че превключването става много плавно, и няма никакви ръмженета и форсирания като едновремешните автоматици. При нужда от пъргавост, също е много добра. Разбира се, говорим за нормално каране на кола, а не за някви "бързи и яростни" сцени. Ощо взето имам ускорение в почти цели диапазон от скорости и обороти и това позволява бързо и нормално изпреварване когато ти потрябва

Относно разхода, също съм много доволен. Средния ми разход е около 6,5 л. Ще направя малко разбивки да се придобие представа какво се очаква от този двигател.

Извънградско:
160 км/ч ~ 8.5 l/100

140 км/ч ~ 7.5 l/100

120 км/ч ~ 5.8 l/100

100 км/ч ~ 5.3 l/100

90 км/ч ~ 5 l/100

Градско: около 9~10 l/100 зависи от време, допълнителни коннсуматори и прочие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.