Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка Superb 2.0 или 1.8Т


GeorgePGeorgiev

Recommended Posts

Привет колеги. Интересувам се от двата двигатела кой е по издражлив кой би бил по лесен за подръжка също така и цената за подръжка на колата. Мисля да и сложа ГИ та бих искал да чуя мнение дали се газифицират успешно. Интересуваме също така и прослувутото алуминиево окачване каква е цената му за подръжка и смяна на ремъци ролки/. Доколкото гледах в отделни магазини :

 

http://store.emk-33.com/product/1222495/angrenazhen-remak-k-t-skoda-superb-2002-2-0-dayco.html

Не са някакви безбожни пари или съм се объркал...

Относно окачването не видях комплект...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм за 1.8Т. По приятна е за каране и в разходите няма да усетиш разлика. А пък е доста по-често срещан двигател, за който има много алтернативни (т.е. евтини) части, а пък и моргите са пълни с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0

Лесен за газ,евтин за обслужване-един ремък и една ролка.

Евтини свещи,една бобина.

Окачването-по 380лв е комплекта на BESA/As Metal.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 115 коня е много умрял за това купе, освен това повечето са масларници. А тоя Фас метал колко време ще изкара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не бих заложил на двойката. Взимай 1.8Т. От двата той е по-добрия избор. Ремъци и ролки няма да сменяш на всеки 10к километра, за да те притеснява цената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За конкретното питане - 1.8Т е по-добре. 2.0 наистина ще е слаб за купето.

За окачването - има доста алтернативи на пазара. Някой карат повече км, други по-малко - зависи колко и как караш.

Оригиналният  Лемфьордер беше 1200 - 1400 лв комплекта  последно като проверявах, но за мен не е оправдано при положение, че ще караш 10 - 15К на година.

За Ас Метал има доста добри отзиви в Ауди и Фолксваген форумите от реални потребители. На 30 - 40К км ще смениш някой кокал и това е.

 

Нека колегата skodko ни каже какво предлага като алтернатива за комплект окачване. Живо се интересувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много относително и зависи как и колко се кара колата.

За рециклираните също има писано много как скърцат, пукат, втвърдяват волана и т.н.. Има доволни има и недоволни.

Въпросът е ако карате кола с такова окачване и влезете в сервиз, където вярвате, че няма да ви излъжат, за преглед на окачване с очакване, че някй тампон се е предал и ви кажат категорично - "нова предница", "всичко или нищо" какво бихте избрали?

Мен миналата година така ме бяха подкарали и ми се наложи да се информирам, кой от какво е доволен и какви са вариантите. За щастие се разминах със смяна на тампоните на горните носачи и нещата се оправиха, та за сега съм си с фабричното окачване.

В този форум има доста малко коли с такова окачване и почти никакви теми за него, затова се налага да се чете какво правят хората каращи А4,А6 и Пасат с такова.

 

Та за колегата, който пита относно окачването - има варианти от 300 до 1300 - въпрос на избор и възможности. Аз също нищо не предлагам и не рекламирам, споделям мнение на база доста четене по въпроса.Всеки сам си прави избора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Извинявам се за оф-топика, окачването на супърба същото като на А4 Б5 ли е? 

Моята до сега не съм й сменял нищо от както съм я купил.

Малко странно, колата е на 140к (аз съм пръв собственик). Но е карана основно на магистрала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е-алуминиеви носачи. Не е зле да се пази-това не значи че е много зле като замисъл, но просто си е цифра ако си паласпурин.

Редактирано от bushido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя(бившия, 1.8Т АWT 2004та) за 170х км от нов до продажбата му и 11год употреба не пипнах окачване, а последните му 40х ги кара сестра ми(жена, дупки много много не пази). Съсед го купи и каза, че е сменил 2 носача и 4ри амортесиора. Здрави са им окачванията, но за сметка на това 2 пъти сменям каретата, мисля че тук са слаби! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.