Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Симптоми за запушен катализатор


bushido

Recommended Posts

Колата е Superb 2003 1.8T-AWT. Колата е и на газ. Прави ми впечатление, че при рязко натискане педала на газта на място оборотомера не може да се напълни бързо. Това е и на газ и на бензин. Някакси мудна ми се струва.От време на време ми излиза грешка за бедна смес, но като покарам на бензин грешката се скрива. Предполагам е от газта. Иначе като набере колата върви добре-усеща се и работата на турбината, но като че ли почва да се усеща след 2500 оборота.Карах я на майстор да провери дебитомера-каза че е наред. Свещите са ок, кабелите също. Има ли вероятност да е запушен катализатора и как мога да проверя. Излиза ли грешка при такова запушване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на катализатора.

Щом свещите са ок и ако нямаш повишен разход на масло- карай си колата и ако не се налага не влизай в сервизи, нито при грънчари.

Грешката ти излиза заради газовото, може да е много дребно нещо, но е оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнете Лонг и Шорт Фюъл тримовете как са.

Щом след каране на бензин нещата се оправят,залагам на настройките на АГУ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма на катализатора.

Щом свещите са ок и ако нямаш повишен разход на масло- карай си колата и ако не се налага не влизай в сервизи, нито при грънчари.

Грешката ти излиза заради газовото, може да е много дребно нещо, но е оттам.

Разбирам, но мен по-скоро ме притеснява това че при подаване на газ на място стрелката на оборотомера не може рязко да се развърти -както беше. Сега се усеща едно забавяне и по-плавно увеличаване-мудна е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.