Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

колко антифриз ви харчи yeti-то


mehudi

Recommended Posts

Здравейте,

 

за 10 месеца антифризът е намалял с 300-500 г (не мога да кажа точно, щото не помня точно колко антифриз имаше в началото (миналия ноем).

 

предишните ни коли май не са харчили антифриз. в еуратек казаха, че е нормално да се харчи 300-400 г на година. да покарам и пак да споделя. ако е бил проблем във водната помпа, щяла да харчи 300-500 г на 1000 км, което не е този случай.

 

yeti-то е ново, купено от еуратек миналия ноем, в момента на 16к км.

 

предварително благодаря за отзивите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може системата да не е била първоначално добре обезвъздушена ....!?

Но може и друго да е ..........

Питай колегата gladnika, може да ти разкаже за неговия опит с антифриза ....

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Моето Йети е от края на Май 2016 и преди няколко седмици ми светна на таблото да си проверя антифриза. Беше паднал с 1-2 пръста под минимума. Колата е на 11000 км. Долях с вода, тъй като нямах друго налично тогава. Около 150-200 мл. сипах, за да стане нивото малко над средата между минимума и максимума. Следя го от тогава и за сега си държи нивото. После поразпитах и ми казаха, че понеже колата е нова, е възможно системата да не е била добре обезвъздушена. Ще видим какво ще излезе. :)

 

Иначе да питам и аз - дали мислите, че е проблем че съм доливал 200 мл вода и трябва ли като застудее да сипвам антифриз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има едни джаджи дето мерят гъстотата на антифриза и си правиш изводи .Продават ги надсякъде и не случайно.Иначе лятно време има изпарения които водят до загуби и доливане.Преди зима един тестер би свършил добра работа ако преди това си доливал вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Моето Йети е от края на Май 2016 и преди няколко седмици ми светна на таблото да си проверя антифриза. Беше паднал с 1-2 пръста под минимума. Колата е на 11000 км. Долях с вода, тъй като нямах друго налично тогава. Около 150-200 мл. сипах, за да стане нивото малко над средата между минимума и максимума. Следя го от тогава и за сега си държи нивото. После поразпитах и ми казаха, че понеже колата е нова, е възможно системата да не е била добре обезвъздушена. Ще видим какво ще излезе. :)

 

Иначе да питам и аз - дали мислите, че е проблем че съм доливал 200 мл вода и трябва ли като застудее да сипвам антифриз?

Колега, отиди да ти измерят за колко градуса е разреден, за всеки случай при следваща доливка. 

 

Иначе моето, но е бензиново не харчи антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Ще си взема една такава джаджа и ще проверя какво е положението. :) Ще купя и един антифриз, за да си имам и доливам при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си долей.

Нормално е да загуби за толкова време.Освен това, щом е чисто ново,не е било обезвъздушено и е било с малко количество от завода още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Моето Йети е от края на Май 2016 и преди няколко седмици ми светна на таблото да си проверя антифриза. Беше паднал с 1-2 пръста под минимума. Колата е на 11000 км. Долях с вода, тъй като нямах друго налично тогава. Около 150-200 мл. сипах, за да стане нивото малко над средата между минимума и максимума. Следя го от тогава и за сега си държи нивото. После поразпитах и ми казаха, че понеже колата е нова, е възможно системата да не е била добре обезвъздушена. Ще видим какво ще излезе. :)

 

Иначе да питам и аз - дали мислите, че е проблем че съм доливал 200 мл вода и трябва ли като застудее да сипвам антифриз?

 

горе-долу това бе и при мен проблема. аз налях готов разтвор за -35°C. после в еуратек ми казаха, че тоз разтвор бил за прекалено студен климат, за мен е ала-бала - те продавали концентрат за -60°C, който трябвало да се разреди 1:1. по идея в ръководството пише, ако трябва да се долее и нямаш под ръка р-р, да се долее чиста вода.

 

относно дали е проблем, че си налял 300 г вода - според мен не. ако не караш много по кнежа примерно и се слючи люта зима с -40°C и оставиш колата няколко нощи навън на вятър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

300мл вода на 6л няма да свалят толкова много точката на замръзване.

 

горе-долу това бе и при мен проблема. аз налях готов разтвор за -35°C. после в еуратек ми казаха, че тоз разтвор бил за прекалено студен климат, за мен е ала-бала - те продавали концентрат за -60°C, който трябвало да се разреди 1:1. по идея в ръководството пише, ако трябва да се долее и нямаш под ръка р-р, да се долее чиста вода.

Е,нали и те хляб трябва да ядат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.