Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за зимни гуми на Йети 4х4


ivaka1976

Recommended Posts

Ще изглеждат смешно, слагай си оригиналния размер.

По принцип 205 55 16 също са оригинален размер но не знам дали ще има разлика във визията.Затова нека ,който е с такъв размер да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    14

  • lakosste

    13

  • Мonster

    4

  • ivaka1976

    3

Най-много писали в темата

Ако мислиш да слагаш тенекии за зимата,не мисля,че ще те бърка визията особено много..така че на твое място бих заложил за зимни 16 цола. По евтино ще ти излезе.. Ако слагаш лети джанти и съответно те бърка външния вид бих се метнал на 17 ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш да слагаш тенекии за зимата,не мисля,че ще те бърка визията особено много..така че на твое място бих заложил за зимни 16 цола. По евтино ще ти излезе.. Ако слагаш лети джанти и съответно те бърка външния вид бих се метнал на 17 ..

Аз съм с лети джанти и с гуми на тях 215 60 16.

Искам да ми отговори някой дали кара с другия оригинален размер 205 55 16 и дали има видима разлика във визията,защото е с 30-40 лв по евтино на гума от колкото сегашният ми размер 215 60 16

Иначе съм се спрял засега на йокохама и континентал -очаквам мнения

Редактирано от lakosste
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имаш почти сантиметър разлика във височината, 205*55 са по-ниски от 215*60. Разликата в диаметъра е 16 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам колко разлика  има в см. ,затова питам дали има колеги,които карат с този размер и дали изглежда кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги знам тия Йети Сити или как се водят точно дали не са с по-ниски гуми. Иначе, ако е аутдор или преФЛ, определено ще е с голямо отстояние от калника и не е оправдано според мен. Нека пробва колегата, даже ако му е мерак ще му услужа за проба, стига да дойде до нас и да си ги монтира/демонтира. Имам 16ки, железарки с 205 55 на тях зимни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги знам тия Йети Сити или как се водят точно дали не са с по-ниски гуми. Иначе, ако е аутдор или преФЛ, определено ще е с голямо отстояние от калника и не е оправдано според мен. Нека пробва колегата, даже ако му е мерак ще му услужа за проба, стига да дойде до нас и да си ги монтира/демонтира. Имам 16ки, железарки с 205 55 на тях зимни.

:D Благодаря колега но си далече.Май ще си карам със размера с който съм сега.Наистина си има доста разстояние под калника.Давайте тогава да говорим за конкретни марки.Кой от какво е доволен.Вече споменах за Йокохама-мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от телефона и не ми излизат автарите, затова не видях, че не си от СФ. Не знам за Йокахома :) имал съм летни, меки бяха и бързо се търкаха. Сега 3та зима карам с Вредщайн. Много съм доволен. Иначе Нокиан, Мишелин, Гудиър(преди много години) и все съм бил доволен. Гледай да могат на Х да се въртят, или предна лява със задна дясна с оглед равномерно износване през сезоните. На мен лично следващите пак ще са Вредщайн. По-тихи и по-меко возят от заводското Пирели. Единствено от 30 до 70кмч има лек шум като от зимна гума, но после стават тихи и държат на мокро и сняг. На о2ката имам Мишелин зимни и не мисля, че са по тихи във високите скоростти, просто го няма минималното в ниски скоростти. Всичко зависи от парите, които ти се дават за съответния клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от телефона и не ми излизат автарите, затова не видях, че не си от СФ. Не знам за Йокахома :) имал съм летни, меки бяха и бързо се търкаха. Сега 3та зима карам с Вредщайн. Много съм доволен. Иначе Нокиан, Мишелин, Гудиър(преди много години) и все съм бил доволен. Гледай да могат на Х да се въртят, или предна лява със задна дясна с оглед равномерно износване през сезоните. На мен лично следващите пак ще са Вредщайн. По-тихи и по-меко возят от заводското Пирели. Единствено от 30 до 70кмч има лек шум като от зимна гума, но после стават тихи и държат на мокро и сняг. На о2ката имам Мишелин зимни и не мисля, че са по тихи във високите скоростти, просто го няма минималното в ниски скоростти. Всичко зависи от парите, които ти се дават за съответния клас.

Да съгласен съм за Вредещайна, аз също имам добро мнение за тях.Ще се огледам и за него и мисля че по цена не са по-скъпи от Йокохамата ,така че сигурно ще те послушам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за Йети и зимните гуми - случайно попаднах на едно сравнително "ново" видео на колега от Хърватия, в което показва как Йетито пори снега със зимни гуми Нокиан. :)

 

Иначе аз се вслушах в мнението на колегата deodriver, който препоръча Uniroyal MS77. На мен шарката на тази гума също, както той беше споделил, най-много ми допадна. От няколко седмици съм със зимните гуми и мога да кажа возията стана осезаемо по-мека, което е обяснимо вероятно повече от факта, че летните ми бяха 225/50/Р17, а тези са 215/60/Р16. Не съм ги пробвал на сняг така че не бих могъл да споделя впечатления за сега. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Иначе аз се вслушах в мнението на колегата deodriver, който препоръча Uniroyal MS77. На мен шарката на тази гума също, както той беше споделил, най-много ми допадна. От няколко седмици съм със зимните гуми и мога да кажа возията стана осезаемо по-мека, което е обяснимо вероятно повече от факта, че летните ми бяха 225/50/Р17, а тези са 215/60/Р16. Не съм ги пробвал на сняг така че не бих могъл да споделя впечатления за сега. :)

 

Добър избор е,не си сгрешил.Аз също си взех за CRV-то такива,но при мен са 225/65R17.Едвам си ги поръчах и взеха,че свършиха,поне в този размер де.Возията им е страхотна,както е на всички Uniroyal-ки.За летни пак ти препоръчвам тях,но RainSport 3.На мокро си залепен на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с вредещайн.а ми е честито :tongue_1: ДОТ 2016 за по 185 дойче марки за бройка. :banana_green:  :banana_ski:

Редактирано от lakosste
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с вредещайн.да ми е честито :tongue_1: ДОТ 2016 за по 185 дойче марки за бройка. :banana_green:  :banana_ski:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VREDESTEIN WINTRAC XTREME S 99H XL 215/60 R16

http://diana-ltd.com/tire?7770

Вижда ми се друга на картинката ,колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щракния да я видя. Със здраве и като минвш малко км напиши едно мнение пак за тях. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите Vredstein Xtreme S,които колегата си е купил,за съжаление не са на нивото на старите  wintrac xtreme 4 на снежна настилка.С 4х4 разбира се няма да има проблем,но всеки карал предишния модел ще усети разлика.Новите поне са добри на вода и суха настилка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите Vredstein Xtreme S,които колегата си е купил,за съжаление не са на нивото на старите  wintrac xtreme 4 на снежна настилка.С 4х4 разбира се няма да има проблем,но всеки карал предишния модел ще усети разлика.Новите поне са добри на вода и суха настилка.

Това ме разочарова.С голям мерак ги взех.Дано поне да са по-добри от разни ласи и подобни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я класацията на АДАК :)

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-ADAC-Winter-Tyre-Test-225-45-R17.htm

 

Вредето е на 10-то място... малко е зле, да... :) Един приятел си взе ханкук-а на 5то място и каза, че е много доволен за сега, но сняг още няма... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, разбира се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия тестове са доста неточни, с повечето случаи! Немците обичат да си пропагандират избрани продукти и модели! Вредстаин се прави излкючитрлно за сняг! Предния им модел - 4ката, не може да в по-добър от новия, те трябва да са идиоти да го сменят с по-калпав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия тестове са доста неточни, с повечето случаи! Немците обичат да си пропагандират избрани продукти и модели! Вредстаин се прави излкючитрлно за сняг! Предния им модел - 4ката, не може да в по-добър от новия, те трябва да са идиоти да го сменят с по-калпав!

:doubleup: Силно се надявам да си прав.А и вредещайн си се произвеждат в Холандия а не като някои  марки в китай, сингапур ,в страната на хобитите или в страната на чудесата-ако ме разбирате ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.