Към съдържанието

skodaclub.bg

Снимка

Поставяне на амортисьор на предния капак на Октавия 2

• Влезте в профила си за да пишете
1 отговор на тази тема

#1 Izolini

Izolini

• Може да ремонтира Škoda

• Член на клуба

• 2215 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    ŠKODA Octavia 1.6 TDI 7DSG

Публикувано 08 октомври 2016 - 12:57

Операцията беше извършена доста отдавна, но двамата с Юли (който всъщност осъществи монтажа) все не намирахме време да го опишем в тема.

Идеята възникна на един НИМ, когато Юли ми каза, че е решил да си поръча този комплект от Superskoda за 40 евро без доставката. Понеже и аз го бях разглеждал подскочих метър във въздуха заради оградените в кръгчета притискания на снимките, които са публикувани в сайта на Superskoda:

Прикачен файл  o2-hdamp-l.jpg   94,98K   6 Брой свалянияПрикачен файл  o2-hdamp-l2.jpg   160,54K   3 Брой сваляния

Бях намерил ето това Упътване от братята руснаци :book_2: и го убедих да доставя частите. Те се продават по принцип в ЕТ, без позиции 4 и 5:

1. Ябълката се води ДЪРЖАЧ АМОРТИСЬОР 5-ТА ВРАТА с парт №  1U6827439B (8,20 лв);
  2. Планката се води ДЪРЖАЧ с парт. № 1K0823402A (12,84 лв);
  3. Амортисьора е от Супърб - АМОРТИСЬОР ПРЕДЕН КАПАК с парт № 3U0823359 (80,63 лв);
  4. Гайка за монтаж на ябълката към капака по размер;
  5. Две рапидки за монтаж на позиция 2 - държача - към ботуша на десния амортисьор.

Позиции 1 и 2 ги поръчах от Еуратек, въпреки че първата позиция я има по всички магазини по 2-3 лева. За амортисьора обаче ме заболя сърцето и го поръчах ето от тук, в момента е около 22 левчета, зависи каква отстъпка ползвате.

Ето снимки на частите, няма я контра гайката за капака и двете рапидки, с които хванахме планката:

1 - Прикачен файл  035351430.jpg   148,57K   5 Брой сваляния 2 - Прикачен файл  035351432.jpg   74,17K   4 Брой сваляния 3 - Прикачен файл  035351431.jpg   171,4K   2 Брой сваляния

Купих първите 3 неща, метнах ги на Юли, който намери гайки и специални рапидки. Оказа се, че не можал да заспи и още същата вечер монтирал всичко на неговата Октавия. Няколко дни по-късно направи и моята.

Как става монтажа с думи прости:

• Махате шумоизолационната кора на капака (ако има), натиквате един парцал под нивото на дупката, че ако изтървеш гайката няма вадене, и завивате 1. 1U6827439B с 4. контра гайка, която трябва да се купи отделно по размера на винта на ябълката. При Юли се е самонатегнала, докато при мен се наложи да се държи контра до края. Вадите парцала, връщате кората. Резултата трябва да е това: 
    Прикачен файл  035410257-big.jpg   58,96K   7 Брой сваляния
  • Дърпа се изолацията под прозореца, надига се решетката и се развива винта, посочен на снимката: 
    Прикачен файл  035410259-big.jpg   48,4K   7 Брой сваляния
    От долната страна този винт е завит в заварена на място гайка. Тя пречи на захващането на големия държач и трябва да се махне
  • После внимателно отрязвате гайката с флекс (според руснаците, аз бих го направил с осцилиращ инструмент като този). Юли го направи с мултишлайф, като не я отряза, а я изпили с главата за шлайфане. Ето го тук как се гъзурчи: 
    Прикачен файл  035410256.jpg   126,05K   5 Брой сваляния
  • Взимате планката 1K0823402A и пробивате две дупки в долната част, там където ще се опре на ботуша на амортисьора. Въпросната планка при Супърба оригинално е заварена за ботуша: 
    Прикачен файл  035351432.jpg   30,48K   4 Брой сваляния
  • На мястото на махнатата гайка слагате 1K0823402A и я притягте на място със сваления преди това винт. Маркирате през отворите местата на ботуша. Сваляте планката и тук идва кофти момента - ДУПЧИТЕ ботуша на белязаните места.
  • Мацвате с боя мястото, от което е изпилена гайката, както и двете нови дупчици за да не ръждясат. Обезмаслявате планката и я пръскате с боя цвят по свой избор, тя оригинално идва обикновен метално-сив цвят: 
    Прикачен файл  035410260-big.jpg   111,94K   6 Брой сваляния
  • Фиксирате я на място с винта, след което за долната част има два варианта - Сами на колата на Цонко я е хванал с нитачката. На нас с Юли не ни хареса и си ги закрепихме с рапидки от Вюрт, с едни много готини гумени шайби, които поеха натягането и стана много красиво, но баш на тях нямам снимка. Хубаво е да се наплескат рапидките и с грес, като допълнителна застраховка против ръжда.
  • Амортисьора го закрепяте първо за капака, защото там застава под малко шантав ъгъл. След това се набива и  ябълката на планката: 
    Прикачен файл  035410264-big.jpg   44,09K   6 Брой сваляния
  • Започвате да се радвате на новата придобивка: 
    Прикачен файл  035410263-big.jpg   87,67K   5 Брой сваляния

#2 Mishelle

Mishelle

• Administrator

• Administrators

• 5566 Мнения:
  • Населено място:София
  • Гараж:
    На два етажа, парно, топла вода и тоалетна.

Публикувано 11 януари 2018 - 14:22

Ето го и нагледно, с видео, крайния резултат. При мен планката я пръснах в цвета на колата, че на тебе черното ти ходи, ама на мен не :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни