Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за конкретна обява за Octavia Scout


marto

Recommended Posts

Сваляйки малко годините, има ли някой с наблюдения върху тази?

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11475260009843842&slink=fym6sf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • zar

    22

  • marto

    21

  • _v_

    20

  • b3lq7a

    8

Най-много писали в темата

Сваляйки малко годините, има ли някой с наблюдения върху тази?

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11475260009843842&slink=fym6sf

Абсурдна е тази цена за тези километри! Ако километрите са реални цената на придобиване там е не по-малко от 8-9хил. евра. Абе хора стига с тези детски приказки! Замислете се кой си купува нова дизелова кола а не бензиновия и еквивалент при условие че, ще навърта по 10-12хил. на година? Заради по-високата първоначална цена, по-скъпата поддръжка и да се наслаждава на обезценката ли? Преди по-малко от месец ходих отново за един Скаут че, бях решил да сменям моя с по-нов, но не се получиха нещата и поогледах пазара, и отново се убедих че, хубавите поддържани коли и тези на малко километри струват ПАРИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходите са хилядатина лева и вариант да не си намериш кола няма.Никой не казва,че ги дават без пари.Тук като отидеш да гледаш 5-6 дарака по Дупница,Труд и Враца пак толкова ще излезе разхода.

Колега не ти знам бюджета и дали само Скаут търсиш, но за цените ще ти дам един пример: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=231183631&scopeId=C&ambitAddress=Warburg%2C+Nordrhein-Westfalen&ambitCountry=DE&fuels=DIESEL&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&userPosition=51.489281%2C9.14262&isSearchRequest=true&usageType=PRE_REGISTRATION&zipcodeRadius=100&usage=USED&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&maxFirstRegistrationDate=2014-12-31&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1

Това бе първата резерва която гледах след като не се получиха нещата със Скаута. Фирмен автомобил. Продава се от дилър на Шкода. Автомобила е изключително запазен без никакви забележки отвън и отвътре (цвета е много хубав). Правих малък тест драйв - никакви забележки. Дойде човек от сервиза, проверка за пребоядисване и я дигнаха за оглед - без забележки. Дават една година гаранция. С голям зор смъкнаха на 10хил. евра. Защо не я взех? - беше обявена че, е с климатроник а се оказа с климатик, сега гледам са оправили обявата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един бял има в мобиле-то и много му с енакефих на цвета и пробега,обаче после като видях ,че е TSI и автомат,спрях да гледам обявата.Така ,че и аз като "iceberg" и "bel7qta" ще кажа ,че хубавите коли с истински пробег си струват парите!Има и един испански преди ФЛ. се продава и него също може да го загледате.Друго обаче също ми прави лошо впечатление-повечето са с тегличи и ако найстина са ги използвали ще се отвори работа на новия собственик!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Испанският скаут се продава от доста време, не съм го гледал, може и да е читав. Белият скаут мисля е швейцарски, малко цената му е ниска според мен, отново не съм го гледал, тъй като не е това което търся. Подкрепям колегите по-горе - читава кола от БГ - много трудно. Мой роднина декември 2015 г. си докара мн готин тауран с ТУВ от Германия, мисля да ходя и аз натам ако тук скоро време не изкочи нещо читаво!

Редактирано от _v_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурдна е тази цена за тези километри! Ако километрите са реални цената на придобиване там е не по-малко от 8-9хил. евра. Абе хора стига с тези детски приказки! Замислете се кой си купува нова дизелова кола а не бензиновия и еквивалент при условие че, ще навърта по 10-12хил. на година? Заради по-високата първоначална цена, по-скъпата поддръжка и да се наслаждава на обезценката ли? Преди по-малко от месец ходих отново за един Скаут че, бях решил да сменям моя с по-нов, но не се получиха нещата и поогледах пазара, и отново се убедих че, хубавите поддържани коли и тези на малко километри струват ПАРИ!!!

 

 

Съгласен съм. Макар че изключително рядко изпадат някои екземпляри, но вече сме толкова мнителни всички и сякаш не може да повярваме. С мен се случи същото наскоро. Изскочи една кола, друга марка, която беше на 7 години и само на 75хил км. Беше точно това, което исках, но до последно не можах да повярвам, че е истина и по лошо стечение на обстоятелствата ме изправари някой. 

Германия е вариант, но и там трябва да се гледа внимателно и наистина да се подбира къщите. Наскоро приятел се наигра сериозно и от там, но вината си беше негова - прибързаност и недоглеждане.

Читав скаут какъвто търся, в Германия започва от 14-15 хил евро. А бюджета ми на този етап е около 25 хил лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този случай и при този бюджет,според мен повече клониш към нормална О2 Ф.Л. 4х4,описана от мен в един от по-горните ми постове!Ти зи знаеш най-добре де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За около 20-22 000 лв. от Германия можеш да вземеш МНОГО читав скаут 2009-2010 г. на добри километри и най-важното - с ТУВ сертификат! Автоматиците вече отиват нагоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго обаче също ми прави лошо впечатление-повечето са с тегличи и ако найстина са ги използвали ще се отвори работа на новия собственик!

Ако човек си прави изводите само по наличието на теглич може и да се подведе. Да факт е че, ако е ползван нонстоп не е добре, но наличието му не означава обезателно регулярна употреба. Това което знам и предполагам е че, германците като цяло доста по-често сменят жилището/квартирата си от нас и понеже са стиснати наемат ремаркета(щото фирмата/буса е скъп), като сменят къщурката на близко разстояние. Скаута си беше с монтиран теглич и проблеми нямам, дори отивайки да я регистрирам бях решил да го свалям че не ми харесва с него, но на кръговото на 4-ти км. двама точно пред мен се изплющяха, и размислих :come_to_me:  Октавията и тя е теглич, макар и демонтиран а като го гледам изглежда да е слаган не повече от веднъж или два пъти (преходниците/буксите са си неразопаковани в найлоните), това означава ли че, не става? Да забравих че, тук по автокъщите всички са без щото им ги свалят а после продават (да изкарат още некой лев) а нашенецът чул че, тези с тегличи за нищо не стават се радва че неговата е без   :fool:  пък ако е по-наблюдателен и вземе че, види гнездото и буксата отговора е "Има/с подготовка за теглич" :fiu:

Съгласен съм. Макар че изключително рядко изпадат някои екземпляри, но вече сме толкова мнителни всички и сякаш не може да повярваме. С мен се случи същото наскоро. Изскочи една кола, друга марка, която беше на 7 години и само на 75хил км. Беше точно това, което исках, но до последно не можах да повярвам, че е истина и по лошо стечение на обстоятелствата ме изправари някой. 

Германия е вариант, но и там трябва да се гледа внимателно и наистина да се подбира къщите. Наскоро приятел се наигра сериозно и от там, но вината си беше негова - прибързаност и недоглеждане.

Читав скаут какъвто търся, в Германия започва от 14-15 хил евро. А бюджета ми на този етап е около 25 хил лева.

Онези на запад си правят сметка на парите повече от нас. За данъците/таксите не са само от значение к.с. а и дали е дизел или бензин. Една по-стара бензинка лесно може да вземе зеления стикер докато за дизелаците не е така. За да не се наиграе човек и пак гаранция няма, се купува от дилър(ама са по-скъпи) и/или се проверяват предварително по ВИН. Давам конкретен пример за една с която бъдещия собственик най-вероятно ще се наиграе http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=233821409&ambitAddress=Kassel%2C+Hessen&zipcodeRadius=50&ambitCountry=DE&isSearchRequest=true&scopeId=C&userPosition=51.311779%2C9.49121&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&maxFirstRegistrationDate=2014-12-31&makeModelVariant1.makeId=22900&makeModelVariant1.modelId=10&pageNumber=1

Това бе една от първоначално набелязаните резервни коли. Цената тогава бе 10490евро. При проверката в Шкода излезе че, първото посещение е било на 29хил.км. а следващите чак на сто осемдесет и няколко и последващо на двеста и няколко. Изводи за мен: вероятността да е била такси облепено с фолио - голяма, километрите да са доста повече от обявените - голяма. Тази бе на 5мин. от дилъра и докато чаках да станат документите на Октавията реших да отида и да я видя. Продавачът/ите бяха от националност от близкия изток. Забележки отвън никакви, вътре салона освежаван но леко захабен, пали от раз. Сервизната и книжка бе със стикери и печати като автомобил минавал регулярно обслужване при дилъра т.е. всичките бяха еднакви с първия и последните два. Ако се доверявах само на серв. книжка щях да се подведа. Ей такива коли купуват основно нашите търговци. Ще я вземе на 9,5-9,7 евра, до БГ е стъпила на макс 21хил.лв, врътват километража на 123хил., десет човека ще искат да я закарат в Шкода(Еуратек) на проверка а търговеца ще изсумти нещо от сорта "Само там не! Те продават и употребявано коли и за тази няма да кажат нищо хубаво/ще и търсят кусури, за да си продават техните!"  и ще се откажат, но един ще се върже (все пак е евтина на фона на останалите) ще я закара в друг сервиз, ще му кажат че не виждат нищо обезпокоително и после почват драмите/реване по форумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да се "набутам" и аз в темата за Скаута. Аз също търся такъв модел, загледах тази обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11462971107528016
Някой има ли наблюдения? Знаете ли дали някой предлага услуга за оглед на място при закупуване на стар автомобил?

Не смятам че имам достатъчно познания и опит за да разбера дали автомобила е наред. До колко сигурно е ако мине преглед в официалния сервиз преди продажбата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да се "набутам" и аз в темата за Скаута. Аз също търся такъв модел, загледах тази обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11462971107528016

Някой има ли наблюдения? Знаете ли дали някой предлага услуга за оглед на място при закупуване на стар автомобил?

 

Не смятам че имам достатъчно познания и опит за да разбера дали автомобила е наред. До колко сигурно е ако мине преглед в официалния сервиз преди продажбата?

Този не съм го гледал, но обявата се върти може би от началото на годината...цената е съмнително ниска. Другото е в сферата на догадките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:/
 

А с идеята да се ходи до германия какво става? Гледам в началото на ноември има билети по 25 - 30 евро от София до Берлин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да се "набутам" и аз в темата за Скаута. Аз също търся такъв модел, загледах тази обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11462971107528016

Някой има ли наблюдения? Знаете ли дали някой предлага услуга за оглед на място при закупуване на стар автомобил?

 

Не смятам че имам достатъчно познания и опит за да разбера дали автомобила е наред. До колко сигурно е ако мине преглед в официалния сервиз преди продажбата?

В официалния представител/сервиз според мен няма да ти кажат кой знае колко по-различно с изключение на: сервизната история т.е. разбираш и кога на колко км. последно е влизала и си правиш извода на колко е в момента :eusa_liar: , слаби места/къде да обърнеш внимание на модела. Това можеш да го разбереш и без да я закараш там. Снимаш/вземаш вин номера, разпечатваш си обявата и в бегом към Шкода

За конкретната обява: Като знам моя Скаут на 230хил. в какво състояние му е шоф.седалка този ми се струва на поне със 100хил. отгоре, но може и при освежаването/прането да се е раздърпала тапицерията (но пък само шоф. седалка освен ако само тя не е прана но аз лично не го вярвам), навремето с Алмерата точно така стана след пране на салона. Ако успея да дойда в неделя на сбирката ще видиш как изглежда салона на една на близо 230хил.км. или на такава на близо 160хил. (тази на обявата е 180хил) :eusa_liar:

Редактирано от iceberg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да се "набутам" и аз в темата за Скаута. Аз също търся такъв модел, загледах тази обява: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11462971107528016

Някой има ли наблюдения? Знаете ли дали някой предлага услуга за оглед на място при закупуване на стар автомобил?

 

Не смятам че имам достатъчно познания и опит за да разбера дали автомобила е наред. До колко сигурно е ако мине преглед в официалния сервиз преди продажбата?

Колега, тази обява по мои спомени се върти по обявите от миналия декември, точно когато купувах моята Октавия. Цената беше по-висока, а някъде (незнам дали не беше и в този форум) някой беше споделил, че е наясно с историята на колата и защо стои толкова дълго. останах с впечатлението, че е проблемна кола, така че по-добре надалеч от нея. Читав Скаут, дори и от по-старите според мен няма как да стои толкова много време по обяви и въпреки, че му пада цената никой да не го вземе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази обява по мои спомени се върти по обявите от миналия декември, точно когато купувах моята Октавия. Цената беше по-висока, а някъде (незнам дали не беше и в този форум) някой беше споделил, че е наясно с историята на колата и защо стои толкова дълго. останах с впечатлението, че е проблемна кола, така че по-добре надалеч от нея. Читав Скаут, дори и от по-старите според мен няма как да стои толкова много време по обяви и въпреки, че му пада цената никой да не го вземе. 

Моята кола се въртеше точно около година и половина в мобилето,като през това време й се сменяше пробега постоянно и цената й падна ,след което отидох и я купих.Досега  д а чукна на дърво сериозни проблеми не съм имал освен една строшена раздатка дето уж не трябвало да й се сменя маслото според официалните дилъри.Така ,че не винаги факта ,че е стояла дълго в обявите е критерии,че колата не струва.Виж това ,че някой й знае историята и защо стой толкова дълго е друга работа и е добре ,че го споделяш :doubleup: Че инак някой може здраво да се набълбука  :BangHead:

П.П:Дългото застояване винаги буди съмнения,обаче понякога има защо!

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола се въртеше точно около година и половина в мобилето,като през това време й се сменяше пробега постоянно и цената й падна ,след което отидох и я купих.Досега  д а чукна на дърво сериозни проблеми не съм имал освен една строшена раздатка дето уж не трябвало да й се сменя маслото според официалните дилъри.Така ,че не винаги факта ,че е стояла дълго в обявите е критерии,че колата не струва.Виж това ,че някой й знае историята и защо стой толкова дълго е друга работа и е добре ,че го споделяш :doubleup: Че инак някой може здраво да се набълбука  :BangHead:

П.П:Дългото застояване винаги буди съмнения,обаче понякога има защо!

Така е колега. Невинаги застояването е признак за проблем, но по-често е сигнал, че нещо не е наред.

Не съм на 100% сигурен, но някога, ровейки различни постове и търсене на мнения някой беше написал, че знае нещо за този скаут и защо залежава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже се заговорихте за счупени раздатки, когато се счупи оставя ли ви на път или можеш да се прибереш от точа а до б ? Моята е О2 4х4 1.9 6 скорости и имам лек шум в раздатката смених маслото навсякъде и сега се чудя дали е фатален този шум или може да се кара така известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Спестихте ми едно разкарване до Пловдив.

Някой знае ли дали има разлика в дължината на багажното със свалени седалки при Octavia Scout и "стандартна" Octavia комби? Ходих да гледам една Октавия и ми изглеждаше доста по-къса от скаута, а уж трябва да са еднакви.
Налага ми се често да превозвам дълги неща, търся нещо с дължина около 180. Октавията която гледах беше 160 до края на свалената седалка и 170 от гърба на предната.

Редактирано от agv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Спестихте ми едно разкарване до Пловдив.

 

Някой знае ли дали има разлика в дължината на багажното със свалени седалки при Octavia Scout и "стандартна" Octavia комби? Ходих да гледам една Октавия и ми изглеждаше доста по-къса от скаута, а уж трябва да са еднакви.

Налага ми се често да превозвам дълги неща, търся нещо с дължина около 180. Октавията която гледах беше 160 до края на свалената седалка и 170 от гърба на предната.

Аз съм с обикновена октавия 4х4, 2005-а и ми се наложи да пренеса наскоро една врата дълга 2.40 някъде. Със свалена максимално назад предна седалка, бутнати задни влезе без проблем, че и остана място. 

По-принцип би трябвало да са еднакви, но нека някой със Скаут потвърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги понеже се заговорихте за счупени раздатки, когато се счупи оставя ли ви на път или можеш да се прибереш от точа а до б ? Моята е О2 4х4 1.9 6 скорости и имам лек шум в раздатката смених маслото навсякъде и сега се чудя дали е фатален този шум или може да се кара така известно време.

Оставя те на пътя ,като задните колела започват да се влачат ,а при мен се скъса и Карето на кардана(гумения тампон отзад).В първите 1-2 километра се чува стържене все едно не са ти влезли скоростите и в даден момент вече не можеш да тръгнеш ,а звуците са много неприятни за ухото.

 

Аз съм с обикновена октавия 4х4, 2005-а и ми се наложи да пренеса наскоро една врата дълга 2.40 някъде. Със свалена максимално назад предна седалка, бутнати задни влезе без проблем, че и остана място. 

По-принцип би трябвало да са еднакви, но нека някой със Скаут потвърди.

Скаута е абсолютно същия размер като нормалнта Октавия(всъщност разликите са в едни пласмаси и повдигнатото окачване).Може би проблема и впечатлението са ти останали ако си сравнявал кола с двойно и единично дъно на багажника.Двойното не го препоръчвам на никого,защото слагането на стелка е почти невъзможно,също така и изяжда от пространството в багажника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Всъщност разликите не са само в това ,но за колегата който пита ,ако се изтегли предната седалка напред и се вдигне облегалката може и двуметрови неща да се съберат както на скаут така и на нескаут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Всъщност разликите не са само в това ,но за колегата който пита ,ако се изтегли предната седалка напред и се вдигне облегалката може и двуметрови неща да се съберат както на скаут така и на нескаут.

Виж за О3  Скаут ,може би не са само в това разликите,но във О2-ката не са кой знае колко много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.