Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за коментари Skoda Superb 1.8t automat 2005


pmstt

Recommended Posts

Харесах си една обява и мисля да я погледна тези дни и моля да ми драснете кой каквото се сеща за да не пропусна нещо на огледа .

http://www.cars.bg/c1926759

 

Излиза ли на компютър като се закачи, ако има грешки в скоростната кутия ?

 

Как да провря реалните километри, ако са прикрити по някакъв начин.

 

Скоростната кутия 5hp19 ли е ?

 

За какво да внимавам при огледа на място ?

 

Ако се сещате за нещо за което да внимавам моля да драснете по един ред ако ви се занимава .

 

Ще си взема майстора на огледа, но мисля че имате повече знания за дефектите на този модел и за това ви питам .

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, излизат грешки на кутията, ако има такива.  Километрите може да ги провериш в Шкода, или при някой който има кабел за връщане за км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв софтуер трябва да имаме на компа с който ще проверяваме?

 

Карах един пасат 1.8т автоматик и нещо на мен ли ми се струва или е по- зле от шкодата.

 

Нормално ли е като включа на D да има лека вибрация . Поне това усетих .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Не трябва да има вибрации на никоя от позициите на скоростния лост. Предавките трябва да се сменят плавно, без удъри, трясъци, форсиране на двигателя, придърпвания и подобни.

 

Автомобила трябва да потегля сам при отпускане на спирачката на пред и на зад на лек наклон без забавяне и без да тръгва назад (на Р).

 

При огледа обърни внимание на:

1. предно окачване - алуминиево с 12 елемента, трудно за диагностка и скъпо за ремонт

2. работа на двигателя

3. динамика / еластичност / ускорение - 1.8Т си е пъргава машина дори и на това купе

4. ел.пакет, ел. огледала, централно заключване, микро ключета на предните врати - дали се отчита от компютъра на колата отворена врата

5. климатика дали работи - ако е възможно

6. подгряването на предните седалки дали работи

7. автопилота / темпомата дали работи

 

За скоростната кутия:

ZF5hp19 трябва да е - ако я вдигаш на подемник погледни кутията има една плочка, на която пише модела

1. да сменя предавките плавно, без забавяне и буксуване, както нагоре 1 >> 5, така и на обратно 5>>1

2. типтроника дали работи

 

Аз бих покарал колата няколко километра (ако ти разрешат) за да загрее мотора и да видя как се държи кутият.

 

Прецени дали спирачките са ок. За автоматик - спирачките са изключително важо да са в топ състояние - нямаш друг вариант за спиране. Използването на типтроника за спираане "на скорост" не е препоръчително в ежедневно каране. Виж състоянието на дисковете и накладките - консуматив са но ако са за смяна са си едни 400 - 600 лв със спирачната течност.

 

Като цяло комбинацията Суперб 1.8Т Автоматик  е добра, но в града не очаквай нисък разход. Кутията е лакома и ако я натискаш, ще похапва доволно.

 

Успех с огледа и да се похвалиш ако я купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам карал си такава какво ти е мнението  Skoda Superb 2 - 1.8TSI
Тази обява ми звучи много добре http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11480879912736231&slink=gv5u7d

В града колко ли ще даде 12-15?
Тя пък е трудна за газ ще се пердаши на бенз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този двигател има много писано. На първо място да се погледне сервизната история дали е пълна и хронологична. После да се провери веригата и обтегача дали са подменени (имаше сервизна акция).

 

Има вероятност колата да гори масло и да предстои сериозен и скъп ремонт и да гледат да я разкарат докато още се движи нормално. Има и вариант колата да е супер и да си късметлия.

 

Комбинацията 1.8 TSI DSG, предполагам ще похапва доволно в трафика на големите градове 12 - 15 е реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарах я, но между 5-6та скоторст претрисаше/риташе/ без да я напъвам, с плавна газ. Лошото беше че капакс брше мръднал лекинко и оттам и дясната страна на от към шофьора фугите се бяха поразместили лекичко та чак до задния капак . Лекинко. Нищо не казвам може да не съм видял нещо или да бъркам има как може да се премери някой ако прецени. Иначе не хлопаше не тропаше това е автомобила. Само ще поогледме малко докато излезне нещо друго.

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11480161148764112&slink=gvegaoтози в двигател бил добър, сменени са му дюзите, ще отида да го погледна още тия дни, но от тук мога да кажа, че салона не ме кефи.

Ще пусна едно ревю веднага след това.

Лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, ама тези не са нормални.

 

Да, двигателят е най-важен, и вярно, Шкодите държат цени...ама тази последната обява ми се струва скъпичка за кола на 150 хил. км. дето ще стане на 9г. и като цяло не е претъпкана с екстри.

 

Това си е бая пара....за подобни пари хората си купуват Фордове в Титаниум изпълнение на 3-4 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11482747306013643&slink=h5dgsx

 

В еуратек дали ще могат да проверят наистина колко километра е и дали скоростите са в час

 

И дали мога да си сложа седалки с подгряване, че липсват като екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11482747306013643&slink=h5dgsx

 

В еуратек дали ще могат да проверят наистина колко километра е и дали скоростите са в час

 

И дали мога да си сложа седалки с подгряване, че липсват като екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е 1.9 с ремап, но като цяло бява без снимки е тъпа работа. Не знам на какво се надява продавача.

Има и вариант за добре поддържана кола, но просто продавача е от "старото поколение" и не разбира от "интернет" и качване на снимки :)

 

Също така има и доста млади и неграмотни хора. За това най-добре е да се обадиш и да си говориш с човека по телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вибрации при тия помпа дюзи. Днес карах един Суперб 1.9 130к с ръчни скорости ама като моя трактор лопаше където го карМ(шкода фабия 1.9тди) та даже и повече. и автоматик карах един за 4500лв на 330000 км и той си вибрираше си и.ало ма.ката. Просто така си работят тия двигатели. Карах също и това преди половин година http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11473961783246948&slink=h9n7rjама много смачкана беше той пича я взел уш за 3500 евро пуснал я беше за 11000 сега е за 9000 а тя си е за 4000 в действителност и то да я взема аз и да почна я реставрирам да я докарам до нормален вид да не ме е срам да кач някой. Иначе автомата нямаше грешка ,но след 10-15 мин каране светна някаква индикация на таблото и го питах младежа той вика не знам настъпи я и нямало проблем щом не губи мощност . Еееее богу за тва не ходя на театър само артисти на всеки ъгъл ми изнасят представления господин Камен Донев без работа ще остане милия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин ще е ми се струва колата. Ха да изкоментираме тези лачени бабета

1.Ето това е колата да взема да се метна с някой младеж дето ходи с автовоз и да се свършват мъките. Много ме е страх да не се прееба само да бия път и да е някой кенеф накрая

https://www.autoscout24.bg/objawi/skoda-superb-18-turbo-automatik-elegance-бензин-син-291707323

 

2.

https://www.autoscout24.bg/objawi/skoda-superb-18-t-elegance-aut-xenon-leder-solardak-бензин-черен-302160053

 

3.е макя и там гангстери със затъмнени стъкла от тук виждам,че са и заминали задните дискове. Няма навигация и волана е без управление

https://www.autoscout24.bg/objawi/skoda-superb-18-t-comfort-automaat-leer-afneembare-trekhaak-бензин-черен-291530333

 

4. Немеца слаб сядаю ставал изпокъсал седалките

https://m.mobile.de/auto-inserat/skoda-superb-1-8t-elegance-voll-navi-leder-autom-1a-hamburg/233376090.html?ref=srp

 

Лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимка всички са хубави, но на мен най-истинска ми се стори първата.

Другите ми изглеждат сякаш са пудрени за продажба.

 

Ама по снимка е трудна работа. На баща ми колата на няма 90000км волана е за боя, на брат ми колата на няма 2 години и страничния борд на шофьорската седалка се смачка. И двете коли са ВАГ и са топ изпълнения, така че истината ще излезе само на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

e,аз си карам "бабата" от 2003г ,мразения от вас 2.5 тди 163 кс автоматик и съм си доволен.Взимайте си бензини,сигурно после и газ ще искате...


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шуми не ти отива на името да караш на нафта ;)

Ти как издържаш на разхода с този змей горянин ? Колко харчи това в града?

Е как бензин без газ, много ясно ,няма да се излагаме нали сме гангстери даже може и някой джам да затъмним хаха и да опушим стоповете ,а може да сложим и лед светлинки отпред и ще си мислим че караме аУди .

Да не сме на Марешки роднини :) ако пуснат бензин на 1.3 лв няма да му мислим да разваляме колите ,то е ясно ,че е на бензин е много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харчи колкото му сипеш:)Но аз я ползвам основно за извънградско и вярно,докато набере е тежичка и мудна,ама отлепи ли веднъж е като кораба на хан соло:)И да-по-луксозна е от повечето аудита в клас  а4, а6,говорим от тази епоха Ама те затова са се усетили немчугите и са сецнали по-нататъшно развитие  тогава,щото кой ще им купува стоката?!И то на тези цени.Да,вярно,сега шкода е №1 навсякъде из Европа,но ...дори новия суперб е по-малък като габарити не знам,но като вътрешно пространство-със сигурност.И цените вече не са същите:(((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пари държат тия супърби. Ама голям кеф, вътре е много широко и отзад като си седнеш е голям кеф. Ако е само на мен да ми е удобно да взема някое Волво ама тия са извратеняци с по 250-70 коня няма да им плащам аз данъците . И пасати гледах трагедия отвсякъде е на задните седалки ми то по-добре да турна един багажник на фабийката и да не занимавам с глупости ще си е същата теснотия на задните седалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между пасат и фабия има огромна разлика във вътрешното пространство,няма база на сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабия и пасат не са на една основа..

По-скоро полото и фабията са на една основа.

Суперб 1 и Пасат Б5 са на една база до колкото знам.

Карал съм пасат Б5.5 1.9 131кс.беше доста приятна и просторна кола за времето си,в суперб 1 не съм се возил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.