Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.2TSI DSG Combi Edition


Recommended Posts

Здравейте!

 

С удоволствие споделям впечатления и снимки от новата семейна придобивка - сребриста 1.2TSI DSG Fabia Combi Edition.

Колата беше избрана по следните критерии = да е автоматик, компактна и икономична, като в същото време е просторна и пъргава. Да има добър дизайн и модерни екстри. След доста проучване се оказа, че на пазара по-добро предложение от Фабито няма. За момента за направени 1200 км негативи не съм открил.

 

Много добра скоростна кутия във всичките си режими. Радвам се на блутуута за разговори, музикалната уредба е на много добро ниво. Багажникът е безобразно голям :) И практичен с тези кукички и отделения отстрани. Макар и да е излишна глезотия, много се кефя и на безключовото отключване и палене. Съжалявам, че не успях да добавя камера за паркиране, тъй като не ми се чакаше 3 месеца заради нея само. Неприятно съм изненадан, че от Еура Тек отказват да добавят екстри, които се предлагат от завода като тази камера например. 

 

Може би много хора биха се вълнували от разхода. Шофирам всекидневно в задръствания в София на кратки разстояния - около 4 км в посока. Средна скорост около 9км/ч. Надявах се при обещани 5.5 литра градски разход да се побирам до 9 реални литри.

Ами не се получава. Под 10 в софийския трафик получавам само през събота и неделя. Тогава разхода пада до 7. Уточнявам, че правя опити за икономично шофиране.

 

Извън града съм карал само по магистрала със средно 130км/ч. Средно реализирам малко под 7 на сто. При опити за икономично каране успявам да постигна 6 на сто. Като цяло данните са далеч от заводските, но чувам, че се очаква да паднат с разработването на двигателя и като цяло не ме притесняват.

 

Виждам, че съм избрал мотор, който доста хора във форума са избрали. Приятно изненадан съм от динамиката му при всякакви обороти. Дано дългосрочно се окаже издръжлив, все пак не е с 3 цилиндъра, каквато е модата в момента. 

 

Поздрави на всички от форума и съм готов да съдействам с информация ако някой обмисля покупка на такава фабия.

 

P_20161106_124545_1.jpg

P_20161112_134125_HDR.jpg

P_20161112_134222_HDR.jpgP_20161112_133816_HDR.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито избрал си оптималната комбинация!

Зимата можеш да очакваш разход около 9-9,5/100, а лятото към 7-7,5/100 - градско каране. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!Много е готина!Само положителни емоции пожелавам с нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

 

Искам да ползвам възможността да попитам дали е възможно да си зареждате мобилен телефон през USB порта на таблото?

Аз пробвах, но телефонът не регистрира операция за зареждане. Следователно ще си закупя наставка за запалката, от която да си пусна кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и Добре дошъл при нас :). Изглежда супер Фабията , а и е конфигурирана много добре. Много безаварийни и приятни километри да й навъртиш и ще се радваме да я докараш на някоя от срещите на НИМ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е никаква тайна - ценовата листа е на интернет страницата най-малкото :) 30 хилядарки е.

http://www.skoda-auto.bg/SiteCollectionDocuments/Price%20lists%202016/28112016/Fabia_Combi_NJ5_25112016.pdf

Доста познати ми казаха, че съм луд, че не съм взел Октавия за тези пари.

Но Октавията с автомат почва от 35 хиляди и е с 3 цилиндров мотор на огромно купе. Не ми звучеше като добра комбинация.

Последните ми две коли бяха с 6 и 5 цилиндъра, и под 4 не можех да възприема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и Добре дошъл при нас :). Изглежда супер Фабията , а и е конфигурирана много добре. Много безаварийни и приятни километри да й навъртиш и ще се радваме да я докараш на някоя от срещите на НИМ :)

Ще се радвам да дойда при първа възможност. Напоследък все по-малко време отделям за автомобилното си хоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито със здраве да си я караш и много безаварийни километри да и навъртиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Аз също ти пожелавам безаварийно шофиране! :plate_skoda:

 

Относно разхода, засичал ли си дали разходът, който се показва на таблото отговаря на реалността? Аз все още не мога да засеча като хората.

Иначе аз съм със същия двигател, само че ръчка и не е комби. Градско почти не съм карал, но при извънградско шофиране съм падал до 4.4/100 (според компа) при 80-90км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честито и от мен! Страхотна е колата и ти желая много безаварийни километри и далечни пътувания с нея! :)

 

За зареждането от USB порта - моят телефон си се зарежда успешно с кабелчето от USB-то на Йетито и не виждам причина същото да не работи във Фабията. Още повече, че имаш Mirror Link, а за тази функция е задължително към телефона ти да се подава ток, докато е свързан с колата. Мисля, че бях чел преди време, че с някои кабелчета не сработвало, така че може да пробваш да вземеш друго кабелче. Може и да е някаква несъвместимост с модела на телефона.

 

За разхода - един приятел преди година и половина си взе Рапид със същия двигател. В началото му даваше разход сходен до този, който и ти казваш, но в последствие като се поразработи двигателя разхода падна и то с нещо от сорта на 1-2 на 100. Така че мисля че не бива да се притесняваш от първоначалния разход, пък след 20-тина хиляди километра ще споделиш твоя опит за това как е паднал разходът.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Аз също ти пожелавам безаварийно шофиране! :plate_skoda:

 

Относно разхода, засичал ли си дали разходът, който се показва на таблото отговаря на реалността? Аз все още не мога да засеча като хората.

Иначе аз съм със същия двигател, само че ръчка и не е комби. Градско почти не съм карал, но при извънградско шофиране съм падал до 4.4/100 (според компа) при 80-90км/ч.

На моята е идентичен клонка борд компютър.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер свежа е браво!! И аз се оглеждам за такава като втора кола :)

 

Много добре конфигурирана и ще ти върши много работа.

 

За разхода...не звучи много убедително, гледай да го смъкнеш :) Смисъл...доближава се до моя, а това не е добър аргумент за Фаб-чето

 

Абе...все повече нови Фаб-чета гледам, ще станат бестселър май :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега , със здраве да си я караш!

Павка , автомат и икономия са две несъвместими понятия , а като добавим и трафика и ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за пожеланията.

 

Ще пробвам с друг кабел скоро и ще дам отчет. 

 

За разхода, говорим за кратки разстояния и трафик. Днес например направих още по-кратко шофиране - под 3км.

Даде ми 15/100. Вечерта си направих едно дълго градско и ми даде 9 отново със силен трафик.

Не мисля, че е от автомата, защото им дават еднакъв разход. Автоматът според мен е дори по икономичен, защото никога не бих сменил толкова рано и бързо предавка сам. На 70 км в чак включва 7ма предавка. 

И все пак това не е традиционен автомат, а роботизирана механична кутия с два съединителя.

За извънградско аз карам само по магистрала и с 80 90 нямам още засичане.

Нито пък съм засичал дали по борд компютър е реален засега. 

 

Надявах се да е по-нисък, но все още има надежда да падне както казват колегите. Също така не съм такъв фанатик на тема икономия, иначе щях да я поръчам с газова или направо дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти разхода на моята, която жена ми се опитва да кара "икономично" http://www.spritmonitor.de/en/detail/737190.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лъжат в брошурите :)

Бях го гледал твоя разход преди да я получа, и се надавях да виждам около 9. По-скоро при мен е 10 +. Но като се разработи мога да постигам този на жена ти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си имам и мечтан тунинг. За следващата нова година искам да ми донесат тези:

http://www.superskoda.com/Skoda/Wheels/ITALIA-16%C2%B4-original-Skoda-Autoas-4pcs-set-of-rims

 

П.С. За тази не смея да пиша на Дядо Мраз, че самата кола изчерпа лимита за подаръци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко дават на този двигател градско? Като се замисля от градско до градско има голяма разлика, едно е да се тътриш разстояние от 5км един час, друго е да го вземеш за 15 минути.

Радвайте се на количките, колкото толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си имам и мечтан тунинг. За следващата нова година искам да ми донесат тези:

http://www.superskoda.com/Skoda/Wheels/ITALIA-16%C2%B4-original-Skoda-Autoas-4pcs-set-of-rims

 

П.С. За тази не смея да пиша на Дядо Мраз, че самата кола изчерпа лимита за подаръци :)

 

Аз също много исках да сложа Италия, когато имах възможност да я разгледам на живо не ми хареса, как стои на колата, губят и се детайлите. 

Има доста опции за джанти с конфигуратори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и с малко закъснение: Честита придобивка и от мен колега! Много радост на пътя и безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пробвах с друг кабел за USB и хоп - телефонът ми се зарежда. А предишният кабел работеше, когато е включен вкъщи. Затова не се усъмних. 

Благодаря за съветите.

Разходът по книжка е 5.8. Аз се надявах на 8.5 :)

Но наистина говорим за натоварен трафик. 

 

Благодаря за пожеланията още веднъж. 

Споделям изровена тази вечер снимка от архива на колата, на която се научих да шофирам:)

https://drive.google.com/file/d/0BzeA2sfim9D4TUt0c1JrSVVwZjg/view

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не гледай разхода за конкретното пътуване, а за един резервоар, все пак е нормално при студен двигател в задръстване да показва космически цифри. Аз карам същия двигател но без автомат и на Октавия, и сутрин докато стигна от центъра до Бъкстон ми дава разход около 9.8-10 на сто. Вечер разхода е с два литра по-малко за същия маршрут. И в двата случая тръгвам от гараж. А средният ми разход между две зареждания е около 8, което ми се струва нормално за трафика в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.